ایجاد ۳۹۵۶ فرصت شغلی با تاسیس ۲۳۰ تعاونی و اتحادیه در شهریور

0
اشتراک

ایجاد ۳۹۵۶ فرصت شغلی با تاسیس ۲۳۰ تعاونی و اتحادیه در شهریور

– اخبار اقتصادی –

به گزارش راهنمای سفر من به نقل از خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم، بر اساس گزارشات اخذ شده از سامانه جامع آمارهای ثبتی تعاون، در شهریور ماه سال ۱۳۹۸، تعداد ۲۲۸ شرکت تعاونی و ۲ اتحادیه در این ماه تشکیل و ثبت شده اند که وضعیت فعالیت آنان در حال بهره برداری و یا در دست اجرا می باشد. تعداد کل اعضاء تعاونی های مذکور ۵۷۳۶ نفر و تعداد شاغل  3956 نفر و سرمایه اولیه حدود ۷۵ میلیارد ریال می باشد. متوسط تعداد اعضاء و شاغل مربوط به این تعاونی ها به ترتیب ۲۵ و ۱۷ نفر می باشد.

پیگیری برای تأسیس بانک تعاونی سهامی عام

   بیشترین تعداد تعاونی تشکیل و ثبت شده به استان های فارس ۲۳ تعاونی و بوشهر ۲۲ تعاونی تعلق دارد. بیشترین تعداد تعاونی ثبت شده در فعالیت های "صنعت" و "کشاورزی" به ترتیب با ۶۴ و ۶۱ واحد می باشند. تعاونی های دارای فعالیت "کشاورزی"  و " مستغلات اجاره و فعالیت های کسب و کار " به ترتیب با ۱۷۵۹ و ۱۵۶۷ نفر دارای بیشترین اعضا می باشد.

همچنین بیشترین شاغل مربوط به تعاونی های دارای فعالیت "صنعت" و " سایر فعالیت های خدمات عمومی و اجتماعی" به ترتیب با ۹۱۴ و ۷۶۰ نفر میباشد.

*مقایسه عملکرد ماه شهریور  1398 نسبت به مرداد ۱۳۹۸:

   تعداد تعاونی های ثبت شده در شهریور ماه سال جاری (۲۲۸ واحد) در مقایسه با ماه گذشته (۲۰۱ واحد)، افزایشی معادل۱۳% دارد. تعداد اعضاء افزایشی معادل ۵۳%  و تعداد فرصت شغلی افزایشی معادل  32%  را به همراه دارند.

*مقایسه عملکرد ماه شهریور ۱۳۹۸ نسبت به شهریور ۱۳۹۷:

تعداد تعاونی های ثبت شده در شهریور ماه سال جاری (۲۲۸ واحد) در مقایسه با مدت مشابه در سال قبل (۳۱۹ واحد)، کاهشی معادل ۲۹% دارد که این میزان برای تعداد اعضاء کاهشی معادل ۴۳%  و تعداد فرصت شغلی کاهشی معادل ۱۲%  را به همراه دارد.

 

0
موفقیت

موفقیت از آن شماست

راه کار های نو برای رسیدن به موفقیت
کلیک کنید
تبلیغات

محل تبلیغ شما

تبلیغات

مطالب مرتبط

ارسال دیدگاه

لطفا دیدگاهتان را مرتبط با مطلب بالا ارسال نمایید، پر کردن فیلد های ستاره دار الزامی می باشد.