ایجاد ۱۴۰۰ مرکز خدمات پرستاری مراقبت درمنزل

0
اشتراک

ایجاد ۱۴۰۰ مرکز خدمات پرستاری مراقبت درمنزل

ایجاد 1400 مرکز خدمات پرستاری مراقبت درمنزلبه گزارش راهنمای سفر من به نقل از گروه جامعه خبرگزاری میزان، محمد میرزا بیگی معاون پرستاری وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با اعلام این خبر به خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما در سمنان گفت : آیین نامه مراقبت در منزل از ابتدای امسال به دانشگاههای علوم پزشکی ابلاغ شده و در حال حاضر در شورای عالی بیمه مراحل نهایی تعرفه گذاری را طی می کند.
محمد میرزا بیگی  افزود:  ایجاد مراکز مراقبت در منزل ظرفیت جدیدی در بخش خصوصی برای اشتغال پرستاران و نیز ارائه خدمات حرفه ای و تخصصی پرستاری به شهروندان است.
میرزا بیگی ،  افزایش جمعیت سالمند و نیز شیوع بیماریهای غیر واگیر را مهمترین اهداف اجرای این طرح عنوان کرد و افزود: به ازای هر ۵۰ هزار نفر حمعیت در کشور یک مرکز مراقبت در منزل ایجاد می شود.
معاون پرستاری وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: اجرای کامل طرح مراقب در منزل تا دو ماه آینده نهایی و چگونگی ارائه خدمات این مراکز به مردم اطلاع رسانی می شود.
میرزا بیگی از اعطای سالانه ۱۰ هزار پروانه صلاحیت حرفه ای به پرستاران کشور خبر داد و گفت: سال آینده نیز ۱۰ هزار پرستار دیگر این پروانه را دریافت خواهند کرد.
وی از بازآموزی به عنوان مهمترین شاخص در اعطای این پروانه به پرستاران نام برد و افزود: براساس قوانین مربوط به این حوزه از این پس تنها پرستارانی که این پروانه را اخذ کرده باشند می تواند در چارچوب این حرفه و تحت عنوان پرستار در جامعه فعالیت کنند.
معاون پرستاری وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی افزود: هرگونه فعالیت با عنوان پرستار در بیمارستان های دولتی و خصوصی و دیگر مراکز درمانی منوط به دریافت پروانه صلاحیت حرفه ای پرستاری است.
معاون پرستاری وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی از سطح‌بندی خدمات پرستاری در این دوره خبر داد و گفت: سطح‌بندی پرستاران در دو سطح خدمات حرفه‌ای و غیرحرفه‌ای از مهمترین اقدامات معاونت پرستاری وزارت بهداشت و درمان بوده است.
میرزا بیگی همچنین از کمبود ۲۰۰ هزار نیروی گروه پرستاری ( پرستار، بهیار، تکنسین های اتاق عمل و هوشبری و فوریتهای پزشکی ) در کشور خبر داد و افزود: برای جبران این کمبود علاوه بر جذب ۳۵ هزار نیرو در سه سال اخیر ، ظرفیت های دانشکده های پرستاری نیز به دوبرابر افزایش یافته است.

0
موفقیت

موفقیت از آن شماست

راه کار های نو برای رسیدن به موفقیت
کلیک کنید
تبلیغات

محل تبلیغ شما

تبلیغات

مطالب مرتبط

ارسال دیدگاه

لطفا دیدگاهتان را مرتبط با مطلب بالا ارسال نمایید، پر کردن فیلد های ستاره دار الزامی می باشد.