تاریخ: ۱۶:۴۳ :: ۱۳۹۶/۰۸/۲۴
ایجاد شهرک های گلخانه ای زمینه مشارکت فی مابین استان خراسان جنوبی و ترکیه را فراهم کرده است

به گزارش راهنمای سفر من به نقل از خبرگزاری تسنیم از بیرجند، به گزارش راهنمای سفر من به نقل از خبرگزاری تسنیم از ، محمدمهدی مروج‌الشریعه صبح امروز در ملاقات سرکنسول ترکیه در ایران اظهار داشت: خراسان جنوبی برخورداری ظرفیت‌ها و استعدادهای اقتصادی، فرهنگی، اجتماعی و گردشگری زیاد شایستهی هست که می‌تواند زمینه‌های همکاری زیاد […]

به گزارش راهنمای سفر من به نقل از خبرگزاری تسنیم از بیرجند، به گزارش راهنمای سفر من به نقل از خبرگزاری تسنیم از ، محمدمهدی مروج‌الشریعه صبح امروز در ملاقات سرکنسول ترکیه در ایران اظهار داشت: خراسان جنوبی برخورداری ظرفیت‌ها و استعدادهای اقتصادی، فرهنگی، اجتماعی و گردشگری زیاد شایستهی هست که می‌تواند زمینه‌های همکاری زیاد شایستهی بین این استان و کشور ترکیه باشد.

استاندار خراسان جنوبی وجود معادن غنی در این استان را من جمله این ظرفیت‌ها برشمرد و گفت: وجود معادن غنی که گاهاً در ایران و غرب قاره آسیا بی‌نظیر و یا کم نظیر هست می‌تواند زمینه این همکاری را برای شرکت‌های ترکیه‌ای آماده کند.

مرکز تحقیقات عناب و مرکز ژنتیکی زرشک در استان ایجاد شود

وجود انرژی‌های تجدیدپذیر از توانمندی‌های خراسان جنوبی است

استاندار خراسان جنوبی، وجود انرژی‌های تجدیدپذیردر این استان را از دیگر توانمندی‌های خراسان جنوبی دانست و گفت: ۳۱۰ روز سال در این استان آفتابی هست که از حیث انرژی خورشیدی مجالی بی‌نظیر را برای سرمایه گذاران این قسمت فراهم کرده است.

خراسان جنوبی برخورداری پتانسیل‌های زیاد شایستهی در حوزه گردشگری و صنعت ها دستی هست

خط پروازی مستقیم بین بیرجند و ترکیه برقرار شود

مروج الشریعه، ایجاد شهرک‌های گلخانه‌ای با همکاری سمت ترکیه‌ای را مورد تاکید قرارداد و اضافه کرد: با دقت به استقبالی که از این امر در استان شده، ایجاد این گلخانه‌ها می‌تواند زمینه همکاری مشترک شایستهی را آماده کند.

مایل به پیشرفت همکاری‌ها در صنعت ها، معادن و گردشگری با خراسان جنوبی هستیم

سرکنسول ترکیه در ایران نیز در این دیدار هدف از سفر به خراسان جنوبی را آشنایی با ظرفیت‌های اقتصادی این استان دانست و اهتمام کرد: در این سفر راه‌های پیشرفت ارتباطات در حوزه‌های متفاوت را ارزیابی خواهیم کرد.

مهمت دوغان، با اظهار اینکه استان‌های شرقی ایران من جمله خراسان جنوبی برخورداری ظرفیت‌های اقتصادی زیاد شایستهی هستند ادامه داد: مایل به پیشرفت همکاری‌ها در زمینه صنعت ها، معادن و گردشگری با خراسان جنوبی هستیم.

شرکت‌های ترکیه‌ای را از وجود گیاهان دارویی خراسان جنوبی مطلع خواهم کرد 

وی با اظهار اینکه شرکت‌های ترکیه‌ای را از وجود گیاهان دارویی در این استان باخبر خواهم کرد افزود: درخصوص سرمایه‌گذاری در حوزه زغال سنگ و مواد معدنی نیز شرکت‌های ترکیه‌ای را ترغیب خواهیم کرد تا در این استان اموری ضروری را انجام دهند.

سرکنسول ترکیه در ایران گفته بود: در برنامه کاری که با وزارت خارجه تنظیم شده هست می خواهیم ظرفیت‌های گردشگری استان‌های خراسان شمالی، جنوبی و رضوی را به گردشگران ترکیه‌ای ارائه کنیم تا زمینه‌های ورود آنان به این استان فراهم گردد.

تسهیل رفت و آمد بین خراسان جنوبی و ترکیه به ارتقای ارتباطات تجاری ختم می‌شود