تاریخ: ۱۴:۵۰ :: ۱۳۹۶/۰۸/۲۴
ایجاد زمینه صادرات گیاهان دارویی به هند

به گزارش راهنمای سفر من به نقل از گروه استان‌های باشگاه خبرنگاران جوان از شهرکرد؛ به گزارش راهنمای سفر من به نقل از   از ؛ احمدرضا لعلی نیا در ششمین جلسه کمیته مهارتی صندوق‌های پشتیبانی از پیشرفت مراجع طبیعی کشور در شهرکرد گفت: سراغ گرفتن ضروری برای صادرات گیاهان دارویی از ایران به کشور هند انجام شده […]

به گزارش راهنمای سفر من به نقل از گروه استان‌های باشگاه خبرنگاران جوان از شهرکرد؛ به گزارش راهنمای سفر من به نقل از   از ؛ احمدرضا لعلی نیا در ششمین جلسه کمیته مهارتی صندوق‌های پشتیبانی از پیشرفت مراجع طبیعی کشور در شهرکرد گفت: سراغ گرفتن ضروری برای صادرات گیاهان دارویی از ایران به کشور هند انجام شده هست.

وی اظهار جمع آوری ۳۰ تن گیاه آنغوزه از سوی تعاونی‌های مراجع طبیعی استان کرمان برای صادرات اضافه کرد: با شروع صادرات آنغوزه به کشور هند، امکان صادرات دیگر گیاهان دارویی نیز فراهم می‌شود.

وی اضافه کرد: از یک میلیون و ۶۰۰ هزار خانوار بهره بردار مراجع طبیعی در کشور، ۴۵ هزار خانوار در ۱۱۶ شهرستان عضو این صندوق‌ها می باشند.

وی گفت: با تشکیل صندوق‌های زیادتر، ۱۰ درصد جمعیت بهره بردار مراجع طبیعی کشور در قالب ۵۰۰ شرکت تعاونی و در  ۴۱۹ شهرستان عضو این صندوق‌ها خواهند گردید.

علی محمدی مقدم مدیرکل مراجع طبیعی و آبخیزداری چهارمحال و بختیاری هم گفت: از ۳۸ هزار خانوار بهره بردار مراجع طبیعی در استان، سه هزار و ۸۰۰ خانوار عضو صندوق پشتیبانی از پیشرفت مراجع طبیعی می‌باشند.

ششمین جلسه کمیته مهارتی صندوق‌های پشتیبانی از پیشرفت مراجع طبیعی کشور با حاضر بودن مسئولان کل مراجع طبیعی و آبخیزداری استان‌های اصفهان، هرمزگان، فارس، کرمان، سمنان، یزد و چهارمحال و بختیاری، در شهرکرد برگزار گردید.