گروه: شغل
تاریخ: ۱۵:۳۷ :: ۱۳۹۶/۰۲/۱۰
ایجاد تعاونی بهترین راهکار برای اشتغال پایدار

به گزارش راهنمای سفر من به نقل از شبکه اطلاع رسانی راه دانا به نقل از نسیم دهلران؛سید حسینعلی موسوی-فرماندار دهلران- در نشست مجمع عالی  بسیج دهلران از این شهرستان به عنوان قطب کشاورزی استان ایلام در تولید محصولاتی مانند گندم، کلزا و ذرت نام برد. وی با اشاره به شعار سال افزود: اقتصاد مقاومتی […]

به گزارش راهنمای سفر من به نقل از شبکه اطلاع رسانی راه دانا به نقل از نسیم دهلران؛سید حسینعلی موسوی-فرماندار دهلران- در نشست مجمع عالی  بسیج دهلران از این شهرستان به عنوان قطب کشاورزی استان ایلام در تولید محصولاتی مانند گندم، کلزا و ذرت نام برد.

وی با اشاره به شعار سال افزود: اقتصاد مقاومتی نگاهش به ظرفیت‌های بومی هر منطقه است که در این شهرستان توجه به ظرفیت‌های بومی مشکلات اشتغال را به صورت کامل حل می‌کند . موسوی همچنین رونق بخش کشاورزی و دیگر ظرفیت های حوزه آب و خاک دهلران را از مصادیق تحقق اقتصاد مقاومتی دانست و یادآور شد: بیش از یک هزار میلیارد ریال پارسال در بخش کشاورزی این شهرستان هزینه و سرمایه گذاری شد که زمینه ساز رونق تولید و اشتغال زایی در آینده نزدیک است. وی با اشاره به اجرای طرح‌های مختلف توسعه‌ای کشاورزی در این شهرستان تاکید کرد: سامانه گرمسیری که اقدامات اجرایی آن در حال انجام است که نوید بخش ارتقای شرایط و ظرفیت ها شهرستان دهلران در حوزه کشاورزی است. حشمت اله عسگری- معاون امور هماهنگی و اقتصادی استاندار ایلام- هم در این نشست میل به کار و تلاش در این مسیر را منجر به اشتغال و تولید دانست و گفت: میل به کار در مناطق ما کم است و این بزرگترین عامل بیکاری است. وی تاکید کرد: افزایش میل به کار و تلاش در بخش خصوصی برای اشتغال نیازمند صبر و روحیه جهادی است و ما از این مصادیق که موفق بوده اند کم نداریم و با کمترین تسهیلات طرح های زیادی به سرانجام رساندند. معاون امور هماهنگی و اقتصادی استاندار ایلام با اشاره به اینکه ما به هر قیمتی نمی توانیم اشتغال ایجاد کنیم، افزود: اگر هم چنین اقدامی شود این اشتغال پایدار نخواهد بود. عسگری یادآور شد: اشتغال پایدار باید از مسیر تولید باشد و اقتصاد مقاومتی نیز بر این تاکید دارد و این راه درست است که باید پیموده شود. وی به لزوم نقش همه در تولید اشاره کرد و افزود: تولید باید دانش بنیان باشد و امروز حمایت صندوق کار آفرینی امید از شرکت های دانش بنیان کار درست و منطقی است. معاون امور هماهنگی و اقتصادی استاندار ایلام شکل گیری تعاونی ها را از دیگر راهکارهای اشتغال پایدار در مسیر تحقق سیاست های اقتصاد مقاومتی دانست و گفت: توجه به کار جمعی نکته ای مهم است که مسیر را برای تحقق اشتغال فراهم می کند و باید مد نظر باشد. معاون استاندار ایلام بخش عمده ای از اشتغال را در حوزه خدمات دانست واضافه کرد: پذیرش عمده شغل ما در بخش خدمات است ولی میل و علاقه جوانان به این بخش بسیار کم است. عسگری روحیه کار جهادی و جمعی را در مسیر اشتغال مهم دانست و یادآور شد: باید این موضوعات در اشتغال برای کسانی که بدنیال شغل هستند به عنوان راهکار مد نظر قرارداد تا وارد شوند و بدانند که موفق خواهند بود. معاون امور هماهنگی و اقتصادی استاندار ایلام به پتانسل های دهلران در بخش اقتصادی نیز اشاره کرد و گفت: بسیاری از این پتانسیل ها بالقوه هستند و باید به فعل تبدیل شوند.

برچسب ها: , ,