گروه: شغل
تاریخ: ۱۴:۳۶ :: ۱۳۹۶/۰۲/۱۰
ایجاد بیش از سه هزار فرصت شغلی در سال ۹۵

علیرضا آخوندزاده در گفت و گوی اختصاصی با خبرنگار خبرگزاری برنا در آذربایجان شرقی، گفت: رویکرد اصلی صندوق کارآفرینی امید ایجاد کسب و کارهای پایدار است از این رو  در صدد پرداخت وام به هر عنوانی نیستیم. وی توانمندسازی را سرلوحه عمل این صندوق دانست و خاطرنشان کرد: ما باور داریم که مردم ولی نعمت […]

علیرضا آخوندزاده در گفت و گوی اختصاصی با خبرنگار خبرگزاری برنا در آذربایجان شرقی، گفت: رویکرد اصلی صندوق کارآفرینی امید ایجاد کسب و کارهای پایدار است از این رو  در صدد پرداخت وام به هر عنوانی نیستیم.

وی توانمندسازی را سرلوحه عمل این صندوق دانست و خاطرنشان کرد: ما باور داریم که مردم ولی نعمت ما هستند و ما تنها واسطه مالی بین آنها نیستیم بلکه تمام تلاش خود را برای به نتیجه رساندن کسب و کارهای مورد نظر افراد به کار می گیریم.

مدیر صندوق کارآفرینی امید آذربایجان شرقی حمایت از کارآفرینان را ضرورتی انکار ناپذیر دانست و خاطرنشان کرد: باید به پذیریم که داشتن ایده برای کارآفرینی کافی نیست و افراد کارآفرین باید دارای قدرت ریسک پذیری بالایی باشند، حمایت از کارآفرینان در ایجاد اشتغال و توسعه فعالیت های اقتصادی در جامعه بدون شک موثر خواهد بود.

آخوند زاده، با اشاره به اعطای وام های مختلف از جمله وام ازدواج، وام کارفرمایی، خوداشتغالی، مشاغل و … توسط این صندوق خاطرنشان کرد: در طول سال ۹۵ بالغ بر ۵۹۳ میلیارد و ۶۰۰ میلیون ریال تسهیلات به متقاضیان دارای شرایط اعطا شده است.

وی با اشاره به توانمند سازی بانوان روستایی خاطرنشان کرد: ما توانسته ایم در طول سال ۹۵ تعداد ۳۴ صندوق خرد محلی ویژه بانوان روستایی  را در راستای توانمند سازی آنان در محیط روستایی راه اندازی کنیم که تعداد اعضای این صندوق ها در حال حاضر حدود ۱۱۰۰ نفر می باشد.

مدیر صندوق کارآفرینی امید آذربایجان شرقی با تاکید بر اینکه این مجموعه یک بانک نیست بلکه این صندوق از اعتبارات خرد و کوچک قرض الحسنه مردم تشکیل یافته است که سود آن، ایجاد اشتغال برای جوانان است گفت: انتظار می رود افرادی که از تسهیلات این صدوق بهره مند می شوند با درنظر گرفتن این مهم بازپرداخت به موقع را در نظر بگیرند تا این روند ادامه داشته باشد.

آخوندزاده خاطرنشان کرد: انتظار وصول ما در سال ۹۵ چیزی در حدود ۳۹ میلیاردو ۵۰۰ میلیون تومان بود که متاسفانه میزان وصول در این مدت ۳۶ میلیاردو ۸۰۰ میلیون بوده است.