هشدار میلیاردر بشر دوست درباره شیوع اَبَر ویروس‌ها!

0
اشتراک

هشدار میلیاردر بشر دوست درباره شیوع اَبَر ویروس‌ها!

به گزارش راهنمای سفر من به نقل از گروه فضای مجازی خبرگزاری میزان به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان؛ بیل گیتس میلیاردر و بنیانگذار شرکت مایکروسافت یکی از حامیان اصلی طرح های بهداشتی و سلامتی در دنیا است و سرمایه گذاری های فراوانی برای شرکت ها و نهادهای مقابله با ویروس ها و بیماری های همه گیر انجام می دهد.
به تازگی او هشدار داده است که امکانات پزشکی و خدمات درمانی بویژه ساخت آنتی بیوتیک و واکسن ها با بیماری های عفونی متناسب نیست و این می تواند میلیون ها انسان را در معرض خطر ابتلا به بیماری های مرگبار قرار دهد. 
او با اشاره به فراگیر شدن بیماری آنفلوانزا در سال ۱۹۱۸ میلادی که منجر به مرگ ۵۰ میلیون انسان در سراسر جهان از جمله ۲۵۰ هزار نفر در کشور انگلستان شد، بروز اپیدمی های مرگبار در عصر حاضر از جمله ابولا و زیکا را زنگ خطری ترسناک دانست که می تواند باعث مرگ میلیون ها انسان و حتی نابودی نسل بشر شود.
اکنون در دنیا باکتری و ابر ویروس ها منجر به مرگ بیش از ۷۰۰ هزار نفر در جهان می شوند زیرا بدن آنها توانایی مقابله با ویروس ها را ندارد و در عین حال مصرف بیش از حد داروها و آنتی بیوتیک ها باعث مقاومت ویروسی و بی اثر بودن برای درمان انواع بیماری ها شده است.
گیتس همچنین از تمامی کشور های جهان و نهادهای بین المللی خواسته است تا برای ساخت داروهای جدید اقدام کنند و با پیشرفت فناوری ها زمان ساخت داروها را کاهش دهند، اکنون در دنیا  ساخت دارو فرآیندی زمان‌بر است، کما اینکه برای ساخت واکسن ابولا و زیکا زمان زیادی صرف تحقیق و توسعه دارو شد و در این مدت هزاران انسان دچار مرگ شدند یا نوزادان داراری نقص جسمی به دنیا آمدند.
گیتس اعتقاد دارد کشورهای ثروتمند مانند انگلیس و ایالات متحده نقش مهمتری دارند و باید تحقیقات گسترده تری برای مقابله با ابر ویروس ها انجام دهند.

0
موفقیت

موفقیت از آن شماست

راه کار های نو برای رسیدن به موفقیت
کلیک کنید
تبلیغات

محل تبلیغ شما

تبلیغات

مطالب مرتبط

ارسال دیدگاه

لطفا دیدگاهتان را مرتبط با مطلب بالا ارسال نمایید، پر کردن فیلد های ستاره دار الزامی می باشد.