گروه: مسافرت
تاریخ: ۱۴:۵۹ :: ۱۳۹۶/۰۷/۲۱
اوکتاویو: فوتبال ساحلی ایران قوی‌تر از گذشته است/ در مسابقات بین قاره‌ای چالش سختی داریم

به گزارش راهنمای سفر من به نقل از ایسنا، مارکو اوکتایو بعد از دو سال دوری از ایران، بار دیگر به پیشنهاد فدراسیون فوتبال، سرمربی تیم ملی فوتبال ساحلی ایران شد تا تیم سوم جهان را به سمت کسب افتخارات جهانی هدایت کند. او پیش از این در سه دوره سرمربی تیم ملی ایران بوده […]

به گزارش راهنمای سفر من به نقل از ایسنا، مارکو اوکتایو بعد از دو سال دوری از ایران، بار دیگر به پیشنهاد فدراسیون فوتبال، سرمربی تیم ملی فوتبال ساحلی ایران شد تا تیم سوم جهان را به سمت کسب افتخارات جهانی هدایت کند. او پیش از این در سه دوره سرمربی تیم ملی ایران بوده و لقب معمار فوتبال ساحلی ایران را یدک می کشد.

او با قبول هدایت ایران در چهارمین دوره، به مراتب کار دشوارتری نسبت به گذشته دارد جرا که تیم او دیگر یک تیم آماتور محسوب نمی شود و به عنوان یکی از قدرت های جهانی محسوب می شود.

او قرار است حدود یک ماه دیگر در نخستین تورنمنت، تیم ملی ایران را در مسابقات بین قاره ای امارات که تیم های مانند برزیل، روسیه، پرتغال، مکزیک و … حضور دارند، هدایت کند.

پنج شنبه شب نیز، لیگ برتر فوتبال ساحلی به پایان رسید تا از این پس اوکتاویو بازیکنان خود را برای حضور در مسابقات بین قاره ای آماده کند. سرمربی تیم ملی فوتبال ساحلی، در گفت و گو با ایسنا، درباره مسائل مختلفی مانند پیشرفت فوتبال ساحلی ایران، همکاری مجدد با فدراسیون فوتبال و احتمال قهرمانی ایران در امارات صحبت کرد که در ادامه می خوانید:

* بعد از دوسال دوری از ایران، فوتبال ساحلی ایران چطور ارزیابی می کنید؟

فوتبال ساحلی با لیگ پویا و پرورش استعداهایش قوی تر شده است و این نوید روزهای خوبی را می دهد.

* فکر می‌کنید فوتبال ساحلی ایران بعد از جدایی شما رشد کرده یا نه؟

مطمئنا فوتبال ساحلی ایران رشد بسیار زیادی داشته و اکنون در مناطق مختلف رواج پیدا کرده است.

* چه برنامه‌ای برای تیم ملی دارید؟

هدف ما تشکیل تیم ملی زیر ۲۳ سال برای ایران است که در آینده بتوانیم تیم ملی بزرگسالان را هم پوشش بدهیم و بتوانیم برای رقابت های جام جهانی آینده آماده شویم.

* آیا برنامه‌ای برای تغییر نسل فوتبال ساحلی ایران و جوان تر کردن تیم ملی ایران دارید؟ به نظرتان این کار در شرایط فعلی امکان پذیر است؟

تغییرات به طور طبیعی انجام می شود و این موضوع بستگی به کیفیت فوتبالیست های ایران دارد. البته ملاک ما برای انتخاب بازیکنان کیفیت آن هاست نه سن و سالشان. وقتی بازیکنی در سن بالا هم کارآمد باشد، می تواند به تیم ملی کمک کنید. فراموش نکنید که که بهترین بازیکن فوتبال ساحلی جهان از پرتغال ۴۲ ساله بود.

* تیم ملی ایران برای رقابت‌های بین قاره‌ای امارات آماده می شود. فکر می‌کنید می توانیم مجددا قهرمان این مسابقات شویم؟

این مسابقات با حضور برترین تیم های جهان برگزار می شود و یک چالش سخت برای همه تیم ها است. من توانایی های زیادی در بازیکنانم می بینم. آن ها شخصیت قهرمانی را دارند و در این مسابقات احترام ایران را حفظ می کنند.

*‌ در نهایت درباره همکاری مجدد با فدراسیون فوتبال ایران برای بار چهارم صحبت کنید؟

من مایلم مراتب قدردانی خود را از فدراسیون فوتبال اعلام کنم که در این پروژه به من اعتماد داشت.

انتهای پیام