اولویت بسیج حقوقدانان استفاده از ظرفیت فضای مجازی برای آگاه‎سازی مردم به حقوق خود باشد

به گزارش راهنمای سفر من به نقل از گروه حقوقی و قضایی خبرگزاری میزان، به نقل از روابط عمومی داد گستری سیستان و بلوچستان حجت الاسلام والمسلمین حمیدی رئیس کل دادگستری سیستان و بلوچستان در نشستی با اعضاء‌ شورای عالی بسیج حقوقدانان گفت: اگر امروز فرصت مرز برای ما تبدیل به تهدید شده است بخاطر […]

به گزارش راهنمای سفر من به نقل از گروه حقوقی و قضایی خبرگزاری میزان، به نقل از روابط عمومی داد گستری سیستان و بلوچستان حجت الاسلام والمسلمین حمیدی رئیس کل دادگستری سیستان و بلوچستان در نشستی با اعضاء‌ شورای عالی بسیج حقوقدانان گفت: اگر امروز فرصت مرز برای ما تبدیل به تهدید شده است بخاطر دور بودن مرزنشینان از فرهنگ مرزنشینی است و باید فرهنگ مرزنشینی در جامعه نهادینه شود.
حجت الاسلام و المسلمین حمیدی افزود: باید جامعه مرزنشین با وظایف و حقوق و فرهنگ مرزنشینی آگاه شوند تا هیچ تهدیدی مرزهای ما را با خطر مواجه نکند.
وی در بخش دیگری از سخنان خود به خطرات فضای مجازی اشاره نمود و افزود: توجه به ظرفیت فضای مجازی و استفاده از این ظرفیت برای آگاه سازی مردم به حقوق خود کار بسیار مهمی است و اولویت فعلی بسیج حقوقدانان می تواند استفاده از این ظرفیت باشد.
وی همچنین بر تقویت روحیه بسیجی و روحیه جهادی تاکید کرد و افزود: اگر از بسیج روحیه جهادی گرفته شود از آن چیزی نمی ماند و باید این احساس وظیفه و تعهد در انجام آن در همه اقشار جامعه شکل بگیرد.
رئیس کل دادگستری استان برفعال کردن عرصه درون سازمان تاکید کرد و ادامه داد: اگر مشکلات درون سازمان حل شود به راحتی می توان مشکلات بیرون سازمان را مدیریت کرد.
حجت الاسلام والمسلمین حمیدی اضافه کرد: در فرهنگ دینی ما نیز اگر در جهاد اکبر که در درون نفس انسان وجود دارد موفقیت حاصل شود در جهاد اصغر و مبارزه با دشمنان بیرونی نیز موفقیت حاصل خواهد شد.
وی بر تقویت اعتقادات دینی و مذهبی اهل سنت و شیعه و مشترکات بین آنها تاکید ویژه کرد و از بسیج حقوقدانان خواست تا با برنامه ریزی مناسب به این امر اهتمام ورزند.