تاریخ: ۱۳:۵۴ :: ۱۳۹۶/۰۸/۲۴
اهدای اکثر از ۳۲۰۰ واحد خون در آذربایجان غربی برای یاری رساندن به مصدومان زلزله غرب کشور

معاون فنی و فناوری های نوین جابه جایی خون آذربایجان غربی در صحبت با خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان  از ارومیه؛   معاون فنی و فناوری های نوین جابه جایی خون آذربایجان غربی در صحبت با خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان  از ؛   گفت: مردم از ساعت های اولیه واقع شدن زلزله در کرمانشاه، […]

معاون فنی و فناوری های نوین جابه جایی خون آذربایجان غربی در صحبت با خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان  از ارومیه؛   معاون فنی و فناوری های نوین جابه جایی خون آذربایجان غربی در صحبت با خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان  از ؛   گفت: مردم از ساعت های اولیه واقع شدن زلزله در کرمانشاه، حس نوع دوستی خود را با حاضر بودن در برابر جایگاه ها خونگیری این استان به ارائه گذاشتند و همدلی آنها مناسب تقدیر هست به طوریکه  در روز دوشنبه ۱۷۶۵ نفر و روز سه شنبه  1469 نفر اهدای خون داشتند.

علیرضا خواجه نجفی با تاکید بر اینکه احتیاج اورژانسی به اهدای خون در این استان وجود ندارد اضافه کرد: خون گیری از اهداکنندگان نوع دوست از ساعت اولیه روز دوشنبه تا ساعت ۲۱ نیز ادامه داشت و اشتیاق مردم استان در اهدای خون به مردم زلزله زده کرمانشاه تمجید برانگیز هست..

وی با تاکید بر اینکه وقت حفظ خون محدود هست، گفت: خون گیری از اهداکنندگان برپایه فرایند عادی در جایگاه ها جابه جایی خون انجام می شود..

این مطلبو از دست ندید!  زبان قصه، زبانی هست برگرفته از فطرت آدم ها و دوست داشتن قصه ها

وی با اشاره به اینکه ارگان جابه جایی خون در ساعات اولیه واقع شدن زلزله از گروه خونی Oمنفی’ استقبال زیادتری کرد، اضافه کرد: تمام گروه های خونی توان دارند از این گروه، خون دریافت کنند و این خصوصیت در اوقاتی اضطراری امدادرسانی را با سرعت زیادتری میسر می کند.

وی تاکید کرد: مردم نگران ذخایر خون برای اهدا به زلزله زدگان نباشند چون برپایه اظهار ارگان جابه جایی خون کشور ذخایر خون در حالت رضایت قسمت هست.

  علاوه بر اداره کل جابه جایی خون آذربایجان غربی چهار پایگاه اهدای خون ثابت در شهرستان های خوی، میاندوآب، نقده و مهاباد در طول سال به خون گیری عمل می کنند.۲