تاریخ: ۱۱:۵۰ :: ۱۳۹۷/۰۳/۳۰
انگشتر عقیق اشتغال در دست هنرمندان خراسان جنوبی

به گزارش راهنمای سفر من به نقل از ایکنا از خراسان جنوبی، طرح ملی توسعه شغل ها خانگی با نظارت وزارت کار به عنوان کارفرما و جهاددانشگاهی به عنوان مجری و نهاد تسهیل‌گر برای ایجاد ۲۰ هزار شغل در کشور همزمان با مهرماه ۹۶ به امضا رسید. جهاددانشگاهی خراسان جنوبی، در کوشش هست تا در […]

به گزارش راهنمای سفر من به نقل از ایکنا از خراسان جنوبی، طرح ملی توسعه شغل ها خانگی با نظارت وزارت کار به عنوان کارفرما و جهاددانشگاهی به عنوان مجری و نهاد تسهیل‌گر برای ایجاد ۲۰ هزار شغل در کشور همزمان با مهرماه ۹۶ به امضا رسید.

جهاددانشگاهی خراسان جنوبی، در کوشش هست تا در زمینه رسیدن فرد به موقعیت شغلی برتر در بازار کار در رشته‌های متفاوت به عنوان تسهیل‌گر در حوزه شغل ها خانگی، ضمن عرضه خدمات توانمندسازی (آموزش و مشاوره) بصورت رایگان، فرصتی را ایجاد کند تا صنعتگران و علاقه‌مند صاحب‌فن در این زمینه، اکتساب و کار خود را در خانه‌شان راه‌اندازی کرده و از طریق وصل شدن به برندها و پشتیبانان ملی و استانی، محصولات(کالا و خدمات) خود را بفروشند.
در خراسان جنوبی سنگ‌های قیمتی و نیمه قیمتی زیادی وجود دارد که از دل طبیعت کویری آن به دست می‌آیند. در این میان هنرمندانی در این خطه زندگی می‌کنند که هنر خود را بر روی این سنگ‌ها پیاده کرده و به آنها جان می‌دهند. هنرمندانی که نیازمند پشتیبانی برای وصل شدن به بازار، افزایش مجال فروش فرآورده ها و گسترش نمایشگاهی فرآورده ها خود دارند.

انگشتر عقیق اشتغال در دستان هنرمندان خراسان جنوبی
هنرمندی که هنر می تراشد
فهیمه دلیر، مدیرعامل شرکت تعاونی عقیق‌سازان خوش گوهر(شجرتراشان زیرکوه) در گفت‌وگو با ایکنا گفت: در صورت مرتفع شدن مشکلات حرفه تراش سنگ‌های قیمتی و نیمه قیمتی در استان امکان افزایش دست کم دو تساوی اشتغال شرکت وجود دارد.
وی گفت: با همسرم در حوزه تراش سنگ‌های قیمتی و نیمه قیمتی فعالیت می‌کنیم.

افزایش اشتغال در حوزه سنگ‌های قیمتی با مرتفع شدن مشکلات جزئی
وی از مشکلات بر سر راه توسعه فعالیت اقتصادی تحت عنوان شغل ها خانگی گفت و دنبال کرد: عدم دسترسی به دوره‌های آموزشی مدرن گوهرتراشی و جواهرسازی از مشکلات این حرفه هست که این دوره‌ها در استان‌های دیگر برگزار می‌شود.
مدیرعامل شرکت تعاونی عقیق سازان خوش گوهر با بیان اینکه هنرمندان به سبب مشکلات هزینه‌ای قادر به شرکت در این دوره‌ها نیستند، تصریح نمود: علاوه بر این عدم تجهیز کارگاه جواهرسازی و عدم وجود فضای مناسب مانع توسعه این کار هست.
دلیر یادآور گردید: در صورت مرتفع شدن این مشکلات امکان افزایش دست کم دو تساوی اشتغال شرکت وجود دارد.

این مطلبو از دست ندید!  رها سازی ۶ قطعه کبک در مریوان

انگشتر عقیق اشتغال در دستان هنرمندان خراسان جنوبی

فراهم نمودن بستری برای وصل شدن به بازار
مجتبی ابراهیمی، مدیر طرح ملی توسعه شغل ها خانگی در جهاددانشگاهی خراسان‌جنوبی در گفت و گو با ایکنا اظهار کرد: در طرح ملی توسعه شغل ها خانگی مزیت‌دار، جهاد دانشگاهی خراسان‌جنوبی با مشارکت دستگاه‌های اجرایی بستر شناسایی شغل ها خانگی و وصل شدن به بازار را فراهم می‌کند.
وی اضافه کرد: جهاددانشگاهی به عنوان نهاد تسهیلگر اشتغال خانگی و وصل شدن به بازار فرآورده ها تولیدی فعالیت می‌کند.
مدیر طرح ملی توسعه شغل ها خانگی در جهاددانشگاهی خراسان‌جنوبی گفته بود: در این طرح قصد داریم مشکلات ذی ربط به بازاریابی و فروش فرآورده ها تولیدی شغل ها خانگی را با مدل جدید مرتفع کنیم و برای این منظور سیستم ویژه‌ای به آدرس inhb.ir
ابراهیمی دنبال کرد: ما در این طرح اهتمام می‌کنیم فضای مناسب و ابزارها لازم برای تعلیم و فعالیت را برای صنعتگران فراهم کرده و علاوه بر این با وصل شدن به بازارها و برندهای کلیدی و گسترش بازار فروش را مهیا کنیم.
وی گفت: در این طرح، شغل ها خانگی مزیت‌دار یعنی شغل ها سازگار با پتانسیل، مراجع و فرهنگ منطقه شناسایی می‌شوند.
مدیر طرح ملی توسعه شغل ها خانگی در جهاددانشگاهی خراسان‌جنوبی گفت: در رشته‌های مزیت‌دار باید کاوش کنیم که در کدام دستگاه‌های اجرایی و در کدام شهرستان‌ها باید بیشترین ورود را پیدا نماییم.
مدیر تجاری‌سازی فناوری و اشتغال دانش‌آموختگان جهاددانشگاهی افزود: در بررسی شغل ها برای طرح توسعه شغل ها خانگی نظرات و تجربیات کارشناسان و کارآفرینان برای مجموعه جهاددانشگاهی بسیار حائز ارزش هست.
ابراهیمی یادآور گردید: در طرح توسعه شغل ها خانگی یکی از مباحث موردنظر آموزش‌های عمومی و تکمیلی برای تقاضا کنندگان هست.

بی تردید فرآوری سنگ ها در استانی مثل خراسان جنوبی که معدنی از این نوع سنگ ها هست موجب اشتغالزایی زیادی می گردد و این اشتغالزایی در سایه پشتیبانی از هنرمندانی هست که جسورانه پا در رکاب این حرفه و دشواری های آن گذاشته اند. 
گزارش از زهرا حمیدی
انتهای پیام