انقلاب برکات زیادی برای مردم به ارمغان آورد/ روحیه پرسشگری در دانش آموزان تقویت شود

به گزارش راهنمای سفر من به نقل از شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از خبرنیمروز، همزمان با ایام الله دهه فجر مدرسه ۱۲ کلاسه نمونه سمیه شهرستان نیمروز با حضور علی اوسط هاشمی استاندار سیستان و بلوچستان، علیرضا راشکی مدیرکل نوسازی و تجهیز مدارس و مسئولان شهرستانی با اعتباری بالغ بر ۲۰ میلیارد […]

به گزارش راهنمای سفر من به نقل از شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از خبرنیمروز، همزمان با ایام الله دهه فجر مدرسه ۱۲ کلاسه نمونه سمیه شهرستان نیمروز با حضور علی اوسط هاشمی استاندار سیستان و بلوچستان، علیرضا راشکی مدیرکل نوسازی و تجهیز مدارس و مسئولان شهرستانی با اعتباری بالغ بر ۲۰ میلیارد ریال مورد بهره برداری گرفت.

گفتنی است این مدرسه با زیربنای ۱۴۳۰ متر مربع با هزینه بالغ بر ۲۰ میلیارد ریال از محل اعتبارات اهدایی و ملی پس از ۲ سال شروع کار در این شهرستان افتتاح شد.

علی اوسط هاشمی استاندار سیستان و بلوچستان در مراسم افتتاحیه مدرسه ۱۲ کلاسه، ضمن تبریک ایام الله دهه فجر اظهار داشت: امام خمینی(ره) با انقلابی که به وجود آورد، برکات بسیار زیادی را برای همه ما به ارمغان آورده است.

وی با اشاره به شخصیت بزرگ حضرت امام (ره)، یادآور شد: امام از جهت جامعیت و کمال از شخصیت های بی‏ نظیر بوده‏ اند و مانند اجداد طاهرین خود، اوصاف و کمالات به ظاهر متضاد را در خود یک جا داشتند.

استاندار در مورد حس پرسشگری به دانش آموزان تاکید کرد و افزود: شما باید همیشه و در همه جا حس کنجکاوی و پرسشگری را در ذهنتان مرور کنید و بی تفاوت از کنار قضایا نگذرید حتی در درس خواندن نیز همیشه پرسشگری توانا باشید.

هاشمی اذعان داشت: خلاقیت و پرسشگری یک ویژگی صرفاً ذاتی نیست، بلکه همه ی انسانها از این توانایی برخوردار هستند و همه درجات گوناگونی از این استعداد را دارند.

وی با بیان اینکه معلم چراغ گرداب جهالت و نماد هدایتگری است ابراز داشت: دومین عنصر تکریم معلم روشنفکری و خردورزی است که چراغ راه بودن است.