انقلاب اسلامی در دهه چهارم پوست می اندازد/در۲۰سال آینده اتفاقات عجیبی رخ می دهد

0
اشتراک

انقلاب اسلامی در دهه چهارم پوست می اندازد/در۲۰سال آینده اتفاقات عجیبی رخ می دهد

به گزارش راهنمای سفر من به نقل از شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از زنان قم، حسن عباسی در جمع فعالان فرهنگی اظهار داشت: استمرار حرکت انقلاب به وجود هسته های فکری، فرهنگی و انقلابی وابسته است و حضور مداوم آن ها زمینه حرکت پیوسته انقلاب محسوب می شود.

وی ضمن تبریک ایام دهه فجر و ورود به سی و هشتمین سال پیروزی انقلاب اسلامی و حرکت به سمت انتهای دهه چهارم ،گفت: امیدواریم هسته های فرهنگی و مجموعه فکری، فرهنگی انقلاب در همه شهرستان ها نقش و جایگاه خود را برای انتقال به مرحله سوم انقلاب مشخص کنند.

رئیس مرکز بررسی های دکترینال امنیت بدون مرز با بیان مراحل طی شده انقلاب ،افزود: مرحله اول همان بیست سال اول انقلاب بود که در درون مرزهای جمهوری اسلامی زیست انقلابی داشتیم که یک بخش آن دفاع مقدس و بخش دیگر ، مسائل سازندگی بود.

وی اضافه کرد: بیست سال دوم که اکنون ۱۸ سال از آن گذشته است مرحله ای است که از مرزها فراتر رفتیم و در ۲۰ تا ۳۰ کشور بسط حرکت انقلابی را به نتیجه رساندیم و در سطح جهان اسلام جنبش انقلابی و محور انقلاب مطرح شد و حرکت بیداری اسلام در متن ۲۰ سال دوم رقم خورد تا مشخص شود کدام اسلام قادر به انجام کار است.

عباسی ادامه داد: مرحله سوم فراتر از جهان اسلام می باشد و اقدامی است که تمدن نوین اسلامی در حرکت پیشتاز خودش برای شکل دهی به جنبش جهانی بیرون از مرزها باید این ساز و کار را دنبال کند.

وی با مطرح کردن اتفاقات عجیبی مانند مسئله فروپاشی نظام اقتصادی، اجتماعی و شکستن هیمنه سیاسی که در آمریکا رخ می دهد افزود: اگر ما بتوانیم خودباوری را به جامعه تزریق کنیم کار در فاز سوم حرکت انقلاب اسلامی در درون جمهوری اسلامی به نتیجه خواهد رسید.

کارشناس مسائل سیاسی بیان داشت: تقابل جریان "ما می توانیم" با جریان "ما نمی توانیم" و "از اول اشتباه کردیم" ، می تواند باعث آزاد شدن انرژی های زیادی شود که در راستای آن دلایل ناکارآمدی ها و ناکامی های سیاسی،اجتماعی، اقتصادی و فرهنگی جامعه مشخص می شود.

وی با اشاره به این که دو دهه آینده بسیار حساس خواهد بود و جهت گیری هسته های انقلابی مبتنی بر مسیر قطب نمایی است که رهبر معظم انقلاب نشان می دهند، گفت: ممکن است انقلاب اسلامی در دهه چهارم پوست اندازی کند و آن جریان اصلی انقلاب در مقابل جریانات منفعلی که به تعبیر مقام معظم رهبری انقلابی های فرسوده و پشیمان و خسته شدگان هستند ،نقش خود را ایفا کنند.

عباسی با بیان مؤلفه هایی که در افق ۲۰۳۵ یعنی ۱۹ سال دیگر تعریف شده است،ابراز داشت: یکی از مؤلفه ها حذف رژیم صهیونیستی از منطقه و حذف آل سعود، خلیفه و … که در قطر ، امارات، کویت، اردن، عربستان و بحرین حضور دارند، می باشد.

وی با اشاره به اینکه تجزیه اهالی ایالات متحده، کانادا، انگلیس و فروپاشی اتحادیه اروپا یک مؤلفه دیگر در افق ۲۰۳۵ است، افزود: اتفاقات عجیبی در ۲۰ سال آینده پیش بینی شده است که در حال وقوع می باشد و از آن جا که ۱۰ سال از خشکسالی می گذرد پیش بینی شده که این خشکسالی در ۲ یا ۳ سال آینده هم ادامه خواهد داشت و جنگ آبی خیلی جدی در پیش است.

رئیس مرکز بررسی های دکترینال امنیت بدون مرز گفت: افق پیش بینی شده در دو دهه آینده ، افقی شفاف و آرام بخش نخواهد بود و بیشتر کارشناسان مربوطه معتقدند که جهان با یک انقلاب جهانی یا یک جنگ جهانی روبرو است.

وی با بیان اینکه خوش بینی های مفرطی در جامعه وجود دارد گفت: از این خبرها نیست،خام و خراب کردن ذهن ها همان اثر مواد مخدر بر روی ذهن انسان است و امروز حرکت رسانه ای آن تخدیر را صورت می دهد و رسانه و القاء اینکه همه چیز مثبت و مناسب است نقش دین در برانگیختگی و نگران کردن را جدی تر کرده است.

عباسی با اشاره به این که حرکت انبیاء بیشتر جنبه انذار داشته است تا وجه بشارت، افزود: ضرب آهنگ انذار بسیار جدی تر است و معلمی که همان شغل انبیاست در هسته های انقلابی ، حرکت ناظر بر انذارهایی است که در افق می بینیم.

وی گفت: سه جریان اصلی آینده شناسی غرب، ۱۳ روند را برای سال ۲۰۶۵ مشخص کرده است و تقریبأ افق های آن با اندک تغییراتی که دارد حدود ۸۰ درصد مشترک است و همه آن ها معتقدند که افق، رو به بهبودی نخواهد بود.

کارشناس مسائل سیاسی اضطراب آینده بشر را یک مسئله جدی دانست و افزود: پیری جمعیت، شهر نشینی مفرط، روستازدایی، تغییرات زیست محیطی به واسط وضعیت آب و هوایی بد و خشکسالی، دیجیتالی شدن و وابستگی فرد به تجهیزاتی که در دست دارند از جمله مواردی است که در آینده راه درمان مناسبی نخواهند داشت.

وی تصریح کرد: جریان انقلابی باید به جای اینکه سرگرم کشمکش ها و زد و خوردهای سیاسی و اجتماعی در داخل جامعه و منتظر وقت و فرصت باشد به فکر پیاده کردن نقش فعال جریان انقلابی در داخل کشور و سطح جهانی باشد و به صورت فعال، مقاصد دشمن را شناسایی و نقش خود را در این ساز و کار تعریف کنند.

عباسی افزود: بیشترین مسئله و دغدغه ای امروز رأس محورهایی است که مقام معظم رهبری در طول سال های اخیر بیان کرده اند. مسئله نوین اسلامی، شکستن آقایی و سروری دلار، خلاص کردن و شکستن کشور و ملت های دیگر از جادوی پولی و دشمن از این گونه موارد است.

رئیس مرکز بررسی های دکترینال امنیت بدون مرز در پایان بیان داشت: دغدغه های امروز، پاشنه های آرشیو نظام امپراطوری سلطه محسوب می شوند و لازمه فهم، مطالعه و باور این موارد، برنامه ریزی برای اقدام و پیش گیری در جهت جریان انقلابی شدن است.

0
موفقیت

موفقیت از آن شماست

راه کار های نو برای رسیدن به موفقیت
کلیک کنید
تبلیغات

محل تبلیغ شما

تبلیغات

مطالب مرتبط

ارسال دیدگاه

لطفا دیدگاهتان را مرتبط با مطلب بالا ارسال نمایید، پر کردن فیلد های ستاره دار الزامی می باشد.