تاریخ: ۱۵:۵۷ :: ۱۳۹۷/۰۴/۲۱
انتهاء هفته را در طبیعت بکر روستای زرین دشت بگذرانید

باشگاه خبرنگاران جوان از وقت ها فراغت شما غافل نبوده و بسته گشت و گذار را برای آخر هفته شما مدنظر داشته هست تا سهمی در لبخند شما داشته باشد. پیشنهاد مخصوص این هفته باشگاه خبرنگاران جوان، روستای زرین دشت هست که  در ۴۰ کیلومتری جنوب فیروزکوه و ۱۲۰ کیلومتری تهران واقع شده هست. یکی […]

باشگاه خبرنگاران جوان از وقت ها فراغت شما غافل نبوده و بسته گشت و گذار را برای آخر هفته شما مدنظر داشته هست تا سهمی در لبخند شما داشته باشد.

پیشنهاد مخصوص این هفته باشگاه خبرنگاران جوان، روستای زرین دشت هست که  در ۴۰ کیلومتری جنوب فیروزکوه و ۱۲۰ کیلومتری تهران واقع شده هست.

انتهاء هفته را در بوستان بدون دخانیات شیخ هادی سپری کنید

یکی از زیبایی‌های روستای زرین دشت، رودخانه حبله رود هست که جاذبه خاصی دارد و  از دیگر جاذبه‌های آن نیز می‌توان به چشمه‌های آب معدنی مثل خمده و دریابک اشاره نمود که طبق گفته کارشناسان آب این چشمه‌ها خواص درمانی نیز دارند.

روستای زرین دشت دارای چهار بخش مزداران، آتشان، دهگردان، انزاها هست و  هر کدام از این بخش‌ها  نمادی از زیبایی‌های خداوند هست و روستای مزداران مرکزیت این بخش را عهده دار است.

تعریف موقعیت آب و هوایی روستای زرین دشت

آب و هوای روستای زرین دشت میانه رو و از آلودگی هوا به دور هست و در فصل بهار و تابستان میوه‌های خوش آب و رنگ و خوشمزه در این روستا به وفور یافت می‌شود و گردشگران را با طبیعت بکر و ناب و سرسبز خود سر ذوق می‌آورد.

روستای سرسبز زرین دشت بخشی از منطقه های آباد و زیبای بخش مرکزی شهرستان فیروزکوه و از آبادی‌های میان کوهی هست و جاذبه‌های گردشگری بسیاری را در خود جای داده هست.

این مطلبو از دست ندید!  رویکرد آمریکا به علم رویکرد سلطه بر جهان است/ دانشگاه و صنعت در حوزه فضای مجازی جامانده‌اند

انواع  میوه‌های  آلبالو، گیلاس و توت در باغ‌های روستای زرین دشت وجود دارد و  همچنین  در بعضی از باغ‌ها نیز گردوی با کیفیت یافت می‌شود و احتیاج مردم محلی روستا از محصولاتی که خودشان تولید می‌کنند، تامین می‌شود و البته تولید و فروش گردو بخش اعظم درآمد اهالی روستا را تامین می‌کند.

انتهاء هفته را در بوستان بدون دخانیات شیخ هادی سپری کنید

بافت تاریخی روستای زرین دشت عامل جذب توریست به این منطقه

در روستای زرین دشت جاهای دیدنی و تاریخی زیادی وجود دارد و فصل بهار و تابستان مردم از شهرهای متفاوت برای هواخوری و گشت و گذار به این روستای سرسبز  سفر می‌کنند.

تعطیلات انتهاء هفته طبق معمول از روزهای پرترافیک و پرازدحام روستای زرین دشت به شمار می‌آید و تهرانی‌ها و حتی مردم از دیگر شهرها برای سپری کردن ایام فراغت خود در این روستا حضور می‌یابند.

انتهاء هفته را در بوستان بدون دخانیات شیخ هادی سپری کنید سفارش مسیریاب باشگاه خبرنگاران برای رفتن به روستای زرین دشت

برای دیدن طبیعت زیبای روستای زرین دشت کافی هست عزم کنید و قدم در جاده تهران_فیروزکوه بگذارید. پس از گذشتن از شهرهای دماوند،آبسرد،جابان و سربندان از ۲ تونل که گذر کرده و پس از آن با توجه به تابلوی  (به سمت زریندشت ) با طی کردن مسیری ۱۸ کیلومتری و گذر از روستای انزاها  به روستا وارد شوید.