تاریخ: ۱۵:۳۳ :: ۱۳۹۶/۰۸/۲۹
“انتقامِ سپاه” حکومت داعش را سرنگون کرد/ وعده سردار سلیمانی پژوهشگر گردید + فیلم و عکس

گروه امنیتی – دفاعی خبرگزاری تسنیم – حسین دلیریان: گروه امنیتی – دفاعی خبرگزاری تسنیم – روز سابق شهر البوکمال در شرق دیرالزور از طریق ارتش سوریه و نیروهای پایداری اسلامی به طور تمام آزاد گردید تا آخرین شهر تحت اشغال داعش در عراق و سوریه آزاد گردد و عملا حکومت خودخوانده تروریست‌هایی که ۶ […]

گروه امنیتی – دفاعی خبرگزاری تسنیم – حسین دلیریان: گروه امنیتی – دفاعی خبرگزاری تسنیم – روز سابق شهر البوکمال در شرق دیرالزور از طریق ارتش سوریه و نیروهای پایداری اسلامی به طور تمام آزاد گردید تا آخرین شهر تحت اشغال داعش در عراق و سوریه آزاد گردد و عملا حکومت خودخوانده تروریست‌هایی که ۶ سال منطقه را درگیر خود کرده بودند، به انتهاء راه برسد.

داعش را بسیاری از کارشناسان مولود غیر شرعی القاعده می‌دانند که نطفه آن را ابتدا در عراق ابومصعب الزرقاوی رهبر القاعده در عراق بنا نهاد، آنجایی که دولت اسلامی عراق را در این کشور گفت و اموری تروریستی زیاد بسیاری بر علیه مردم عراق و البته چندین اقدام نظامی بر علیه نظامیان آمریکایی، انجام داد.

بیشتر بخوانید

وزارت دفاع ایران سه شیفته برای عراق نبرد افزار تولید و ارسال کرد

می‌گفتند سوریه و عراق ۶ ماه هم جلوی داعش دوام نمی‌آورند

اعزام ۱۰۰ مستشار نظامی از دانشگاه افسری سپاه به سوریه و عراق

داعش معروف بود به اموری نظامی تند، با لوازم ابتکاری خودش؛ چیزی نگذشت که شهرها و روستاها در سوریه با همین شیوه نظامی، یکی پس از دیگری سقوط می‌کردند تا اینکه فرصت دمشق گردید. نیمی از استان حلب، بخش‌های بسیاری از حمص، منطقه های گستردهی از حماه، قسمت زیاد بسیاری از استان دیرالزور و حسکه و حتی بخش‌هایی از ادلب از طریق داعش اشغال شده بود و منحصرا مانده بود، دمشق پایتخت سوریه و چند استان استراتژیک در غرب سوریه یعنی لاذقیه و طرطوس.


وضعیت داعش در سال ۲۰۱۵ – تقریبا نیمی از خاک سوریه در اشغال

داعش، عملیات بزرگی را تدارک نگاه برای فتح قلب سوریه، عملیاتی تحت عنوان "زلزله دمشق" که قرار بود انتهاء کار بشار اسد و حکومت سوریه باشد، کار هم انجام گردید و داعش به دیوارهای کاخ رئیس جمهوری و حتی زینبیه (س) دست یافته بود و بسیاری کار را تمام شده می‌دانستند، ولی تفکر یک سردار ایرانی، سوریه را رهایی داد و نقشه باخت.


نیروهای سپاه در تمام مدت آشفتگی در عراق و سوریه، در کنار مردم این دو کشور بودند

نیروهای سپاه در تمام مدت آشفتگی در عراق و سوریه، در کنار مردم این دو کشور بودنددر سوی دیگر میدان هم، حدود یک سوم عراق سقوط کرده و داعش موصل را چند ساعته توانسته بود اشغال کند و بعد هم تا فلوجه، تکریت، سامرا و حتی مرزهای ایران رسید.

حلب که آزاد می‌شود، بسیاری متوجه دیرالزور و رقه می‌شوند ولی برای نیل به دیرالزور ضروری هست کاری بزرگ در تدمر و صحرای سوریه می‌شد، نیروهای پایداری با میدان‌داری نیروهای فاطمیون وارد کارزار شده و تدمر آزاد می‌شود و عملیات بزرگی برای باخت محاصره ۴ ساله شهر دیرالزور شروع می‌شود،‌ شهری که ژنرال پرآوازه سوری یعنی ژنرال عصام زهرالدین توانسته بود، ۴ سال علیرغم تحت محاصره بودن شهر از طریق داعش، مانع از سقوطش گردد.

این مطلبو از دست ندید!  اینفو جمعه///بهترین خاصیت آناناس برای سلامتی و معالجه+اینفوگرافی

اوضاع به سود پایداری در عراق و سوریه هست که داعش در یک عملیات غافلگیرانه، هجوم تند و تیزی به یکی از پایگاه‌های پایداری در منطقه التنف در شرق سوریه و نزدیک مرز عراق می‌کند که منتج به شهید شدن شماری از مستشاران ایرانی و اسارت یکی از آنان به نام محسن حججی اوضاع به سود پایداری در عراق و سوریه هست که داعش در یک عملیات غافلگیرانه، هجوم تند و تیزی به یکی از پایگاه‌های پایداری در منطقه التنف در شرق سوریه و نزدیک مرز عراق می‌کند که منتج به شهید شدن شماری از مستشاران ایرانی و اسارت یکی از آنان به نام می‌شود.

بیشتر بخوانید

گردهمایی "سران مقاومت" در تهران پیرامون کانون سردار سلیمانی + تصاویر

سردار سلیمانی ۳۰ شهریور ماه سال جاری در یک سخنرانی در شهر لنگرود اظهار می‌کند: سردار سلیمانی ۳۰ شهریور ماه سال جاری در یک سخنرانی در شهر لنگرود اظهار می‌کند: ما انتقام خواهیم گرفت و ما ضروری هست به وعده خودمان صادق باشیم؛ آن انتقام کمتر از ۳ ماه دیگر، اظهار پایانِ داعش و حکومتش در این کره خاکی می باشد.

فیلم وعده سردار سلیمانی نابود شدن حکومت داعش از کره خاکی

 

بخوانید: جشن نابود شدن داعش" تا ۲ ماه دیگر

بعد از این اظهارات بود که درگیری‌های کانون پایداری در عراق و سوریه با داعش شدت گرفت و شهرهای باقی مانده یکی پس از دیگری آزاد گردیدند تا اینکه پایان ارتش و نیروهای از جانب مردم عراق با باخت داعش در شهرستان راوه – استان الانبار، رسما انتهاء داعش را در این کشور  گفتند و هم‌اکنون عملا داعش در عراق، هیچ جغرافیایی را در اختیار ندارد.

اما سوریه ماند و شهر البوکمال در شرق استان دیرالزور؛ این شهر که آخرین دژ داعش در سوریه و آخرین شهری بود که تحت اشغال داعش  بود، ارزش بسیاری داشت، بنابراین عملیات گسترده‌ای برای آزادسازی آن شروع شده و این شهر از طریق نیروهای پایداری آزاد می‌شود ولی چند روز بعد دوباره داعش توانست به بخش‌هایی از این شهر رخنه کند تا اینکه عملیات بزرگ دیگری طرح ریزی می‌شود و سردار سلیمانی شخصا به البوکمال می‌رود تا بر جریان اعمال این عملیات نظارت کند و آنطور که شبکه خبری المیادین گفته، فرماندهی این عملیات را شخصا برعهده می‌گیرد.

بیشتر بخوانید

وزیر کشور عراق: داعش در عراق به انتهاء رسید

نهایتا پس از اعمال یک عملیات چند روزه، شهر البوکمال روز سابق آزاد می‌شود و شبکه‌های خبری ورود پیروزمندانه سرلشکر سلیمانی به آخرین شهر تحت تصاحب داعش را توزیع می‌کنند و عملا وعده سردار سلیمانی که گفت ۳ ماه دیگر یا کمتر از ۳ ماه دیگر، "پایانِ داعش و حکومتش در این کره خاکی را اظهار خواهیم کرد" پژوهشگر می‌شود و از شب سابق، دیگر داعش در عراق و سوریه تقریبا هیچ سرزمینی را تحت تصاحب ندارد.