گروه: مسافرت
تاریخ: ۱۳:۵۷ :: ۱۳۹۸/۰۶/۲۰

به گزارش راهنمای سفر من به نقل از ایکنا؛ به نقل از خبرگزاری «آریانانیوز» افغانستان، با لغو گفت‌وگوهای صلح با گروه طالبان از سوی دونالد ترامپ، رئیس‌جمهور آمریکا، یک منبع آگاه از کاخ سفید اعلام کرد که ترامپ دستور داده است که حمله به گروه طالبان در افغانستان شدت پیدا کند. برای این منظور قرار […]

به گزارش راهنمای سفر من به نقل از ایکنا؛ به نقل از خبرگزاری «آریانانیوز» افغانستان، با لغو گفت‌وگوهای صلح با گروه طالبان از سوی دونالد ترامپ، رئیس‌جمهور آمریکا، یک منبع آگاه از کاخ سفید اعلام کرد که ترامپ دستور داده است که حمله به گروه طالبان در افغانستان شدت پیدا کند. برای این منظور قرار است که ۵۰ هواپیمای جنگی جدید آمریکا از خلیج فارس به پایگاه بگرام که محل استقرار نیروهای آمریکایی است، منتقل شوند.

در راستای این تصمیم،‌ افراد طالبان از قطر ممنوع‌الخروج شده‌اند و اجازه بیرون رفتن رهبران این گروه از این کشور به خواست آمریکا تا مدت زمان نامعلوم وجود ندارد.

همچنین در دستور ترامپ تأکید شده است که پاکستان تحت فشار قرار گیرد تا از حمایت طالبان دست بردارد یا منتظر تدابیر جدید ایالات متحده آمریکا باشد. 

یادآور می‌شود، در راستای مذاکرات صلح قرار بود که ترامپ با اشرف غنی و طالبان در کمپ دیوید دیدار و درباره صلح گفت‌وگو کند که این دیدار از سوی ترامپ لغو شد. 

این مطلبو از دست ندید!  یمن ثابت کرد آل سعود ببر کاغذی است/ فیلم

کنگره آمریکا طی چند روز گذشته با ابراز نگرانی از وقایع پیش آمده از زلمی خلیل‌زاد،‌ نماینده ویژه آمریکا در امور صلح افغانستان خواسته است تا با حضور در جلسه علنی کمیته روابط خارجی مجلس، درباره توافق صلح با طالبان به ارائه جزئیات بپردازد.

همچنین زلمی ‌خلیل‌زاد از سوی وزارت امور خارجه آمریکا به این کشور فراخوانده شده و قرار است نتیجه ۹ ماه جلسه خود را به ترامپ گزارش دهد.

برخی از کارشناسان، حرکت جدید ترامپ را تاکتیکی برای تحت فشار گذاشتن طالبان به منظور قبول شرایط آمریکا می‌دانند. آنها معتقد هستند که این مذاکرات دوباره آغاز و توافقنامه صلح نیز دیر یا زود امضا می‌شود.

انتهای پیام