انتقاد مدیر فیسبوک از دستورات جدید دونالد ترامپ

0
اشتراک

انتقاد مدیر فیسبوک از دستورات جدید دونالد ترامپ

‘ طی مطلبی که دیروز در صفحه فیسبوک خود منتشر کرد نوشت: ‘ من نیز مانند بسیاری از شما از تاثیر فرمان های اجرایی اخیر رئیس جمهور ترامپ نگران هستم. باید این کشور را امن نگاه داشت ولی به نحوی که تمرکزمان بر تهدیدکنندگان واقعی باشد.’

این اولین موضع گیری موسس فیسبوک علیه دولت جدید است. زوکربرگ و ترامپ در جریان تبلیغات انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۱۶ نیز بگو مگو کرده بودند. دونالد ترامپ در اوت ۲۰۱۵ اعلام کرد که برنامه مهاجرتی او جذابیت استخدام کارگران خارجی را کاهش می دهد و زوکربرگ با آن مخالف است.

وال استریت ژورنال روز گذشته اعلام کرد صنعت فناوری اطلاعات آمریکا به شدت به کارگران خارجی وابسته است. ماه گذشته و پیش از مراسم تحلیف، مدیران شرکت های مطرح این صنعت با دونالد ترامپ دیدار کردند و برخی از آنان تحت تاثیر تاکید وی بر اهمیت مهاجران ماهر برای این صنعت قرار گرفتند. البته زوکربرگ در آن جلسه حضور نداشت و معاون وی به نمایندگی از فیسبوک شنونده سخنان ترامپ بود.

زوکربرگ همچنین نوشت که آمریکا باید درهای خود را برای پناهجویان باز نگاه دارد و یادآوری کرد که والدین همسرش پناهجویانی چینی و ویتنامی بودند. به نوشته زوکربرگ، اجداد وی نیز اتریشی، آلمانی و لهستانی بودند.ترامپ اعلام کرده که راه حلی برای کودکانی که در جستجوی کار به صورت غیرقانونی وارد آمریکا می شوند و در حمایت یکی از قوانین سال ۲۰۱۲ قرار دارند خواهد یافت. زوکربرگ در مطلب دیروز خود از این وعده ترامپ ابراز خوشحالی کرد.

وی نوشت: ‘امیدوارم که رئیس جمهوری و تیم وی این حمایت های قانونی را حفظ کنند. خوشوقتم که رئیس جمهوری اعتقاد دارد که آمریکا باید کماکان از «افراد پراستعدادی که وارد کشور می شوند» استفاده کند.’

به گزارش راهنمای سفر من به نقل از ایرنا، رئیس جمهوری آمریکا در روزهای اخیر با امضای فرمان هایی، دستور ساخت دیوار مرزی با مکزیک به منظور مقابله با ورود مهاجران غیرقانونی را صادر کرد. وی همچنین صدور ویزا برای اتباع چند کشور مسلمان را به مدت ۹۰ روز تعلیق کرد. بر اساس این دستور، ورود پناهجویان سوری برای همیشه و سایر پناهجویان به مدت ۱۲۰ روز به خاک آمریکا ممنوع شد.

0
موفقیت

موفقیت از آن شماست

راه کار های نو برای رسیدن به موفقیت
کلیک کنید
تبلیغات

محل تبلیغ شما

تبلیغات

مطالب مرتبط

ارسال دیدگاه

لطفا دیدگاهتان را مرتبط با مطلب بالا ارسال نمایید، پر کردن فیلد های ستاره دار الزامی می باشد.