تاریخ: ۰:۱۹ :: ۱۳۹۵/۱۱/۱۳
انتقاد دبیرکل سازمان ملل از تصمیمات ترامپ/ ممانعت از ورود مهاجرین، اقدامی کورکورانه است

دبیرکل سازمان ملل با انتقاد از اقدام هیئت حاکمه آمریکا در ممنوعیت ورود اتباع ۷ کشور به این کشور، آن را اقدامی کورکورانه و فاقد مبنای اطلاعاتی مناسب دانسته که فقط مخل زندگی مردم است و تروریست‌ها به راحتی می‌توانند آن را دور بزنند.به گزارش راهنمای سفر من به نقل از فارس، «آنتونیو گوترش» دبیرکل […]

دبیرکل سازمان ملل با انتقاد از اقدام هیئت حاکمه آمریکا در ممنوعیت ورود اتباع ۷ کشور به این کشور، آن را اقدامی کورکورانه و فاقد مبنای اطلاعاتی مناسب دانسته که فقط مخل زندگی مردم است و تروریست‌ها به راحتی می‌توانند آن را دور بزنند.
به گزارش راهنمای سفر من به نقل از فارس، «آنتونیو گوترش» دبیرکل سازمان ملل متحد، چند روز پس از شروع جلوگیری از ورود اتباع ۷ کشور به آمریکا، از این اقدام هیئت حاکمه واشنگتن انتقاد کرد.
گوترش که سازمان تحت امرش در خاک آمریکا مستقر است، بدون نام آوردن از آمریکا، بیانیه انتقادی خود را با اشاره به آغوش باز اتیوپی برای پناهجویان آفریقایی آغاز کرده است.
وی که از سوی ترامپ به کاهش بودجه سازمان ملل در بودجه عمومی آمریکا تهدید شده، در ادامه بیانیه خود، گفته که «همه کشورها» حق حفاظت از مرزهای خود و جلوگیری از تردد تروریست‌ها را دارند.
گوترش ادامه داده است: «اما این نمی‌تواند مبنایی برای تبعیض نژادی و مذهبی باشد زیرا چنین اقدامی، بر خلاف اصول اساسی جوامع ماست.»
دبیرکل سازمان ملل مانند برخی دیگر سیاستمداران غربی، همچنین اظهار نگرانی کرده که چنین اقدامی، به تسهیل تبلیغ ایدئولوژی و نیروگیری گروه‌های تروریستی شود.
آنتونیو گوترش در ادامه بیانیه خود آورده: «اقدامات کورکورانه که مبنای اطلاعاتی محکمی ندارند، می‌توانند با اقدامات پیچیده تروریسم جهانی بی‌اثر شوند.»

این مطلبو از دست ندید!  ایجاد نخستین دانشکده آب درمانی کشور در اردبیل