تاریخ: ۱۶:۳۹ :: ۱۳۹۶/۰۷/۲۵
انتخابات شوراهای هیئات مذهبی گلستان در گرگان برگزار می‌شود

به گزارش راهنمای سفر من به نقل از خبرنگار راهنمای سفر من، حجت‌الاسلام نورالله ولی نژاد ظهر سه‌شنبه در نشست خبری با اصحاب رسانه گفت: سال‌های طولانی مجموعه‌ای از تشکل‌های مردمی دینی به شکل پراکنده فعالیت می‌کردند و این پراکندگی موجب می‌شد سرمایه مذهبی به شکل یکپارچه دیده نشود. مدیرکل تبلیغات اسلامی گلستان گفت: بنا […]

به گزارش راهنمای سفر من به نقل از خبرنگار راهنمای سفر من، حجت‌الاسلام نورالله ولی نژاد ظهر سه‌شنبه در نشست خبری با اصحاب رسانه گفت: سال‌های طولانی مجموعه‌ای از تشکل‌های مردمی دینی به شکل پراکنده فعالیت می‌کردند و این پراکندگی موجب می‌شد سرمایه مذهبی به شکل یکپارچه دیده نشود.

مدیرکل تبلیغات اسلامی گلستان گفت: بنا شد مجموعه هئیت های مذهبی کشور در راستای سیاست‌های کلان سازمان تبلیغات اسلامی ساختار و ساماندهی پیدا کند.

وی افزود: مجموعه‌ای از هیئت‌های مذهبی شهرستان‌ها نماینده خود را طی برگزاری انتخاباتی انتخاب می‌کند و این انتخابات در سطح استان هم برگزار می‌شود که درنهایت شورای هیئت مذهبی کشور از این مجموعه‌ها انتخاب می‌شود.

حجت‌الاسلام ولی نژاد بابیان اینکه این انتخابات هر چهار سال یک‌بار برگزار می‌شود، ادامه داد: انتخابات شوراهای هیئت‌های مذهبی گلستان در تاریخ پنج آبان هم‌زمان با کل کشور برگزار می‌شود.

وی گفت: تاکنون ۱۴۰ کاندید انتخابات شورای هیئت مذهبی در گلستان ثبت‌نام کرده‌اند و این ثبت‌نام تا آخر این هفته ادامه دارد.

فعالیت بیش از ۲۲۰۰ هیئت مذهبی در گلستان

وی تصریح کرد: در حال حاضر بیش از دو هزار و ۲۷۰ هیئت مذهبی در گلستان فعالیت می‌کنند که در آینده این هیئات مذهبی بر اساس ثبت در سامانه طوبی به رسمیت شناخته می‌شوند.

ولی نژاد گفت: استان گلستان در هیئت داری و برگزاری مراسم مذهبی در کشور خوش‌نام بوده و تعداد زیاد هیئت‌های مذهبی استان نشان از ولایت‌پذیری مردم استان است.

وی تصریح کرد: برگزاری مراسم مذهبی در ایام محرم بیش از ۱۰ میلیارد تومان هزینه داشت که توسط خود مردم و هیئت‌های مذهبی بدون کمک دولتی پرداخت شد.

مدیرکل تبلیغات اسلامی گلستان از تجمع هیئات مذهبی به مناسبت اربعین حسینی در قوچان خبر دارد و گفت: در تاریخ ۲۳ آبان هیئات مذهبی که به پیاده‌روی اربعین به مشهد مقدس اعزام می‌شوند در این تاریخ تجمعی را برگزار می‌کنند.

وی تصریح کرد: تجمع هیئات مذهبی گلستان در شهر مشهد هم در تاریخ ۲۹ ماه صفر یعنی ۲۷ آبان ماه در صحن کوثر برگزار می‌شود.