گروه: ورزش
تاریخ: ۱۹:۴۰ :: ۱۳۹۶/۰۵/۲۷
امیدوارم که با شکست دادن کره به فینال برسیم/ انگیزه جوان‌ها از ما بیشتر است

گروه ورزشی: اوشین ساهاکیان پیش از دیدار با کره‌جنوبی در مرحله نیمه نهایی کاپ آسیا اظهار داشت: به نظرم دیدار برابر کره جنوبی بسیار دشوارتر از آن چیزی است که خیلی‌ها فکر می‌کنند. کره تیم بسیار خوبی در این تورنمنت دارد که از ابتدای مسابقات روند رو به رشدی از خودش به نمایش گذاشته‌است. به […]

گروه ورزشی: اوشین ساهاکیان پیش از دیدار با کره‌جنوبی در مرحله نیمه نهایی کاپ آسیا اظهار داشت: به نظرم دیدار برابر کره جنوبی بسیار دشوارتر از آن چیزی است که خیلی‌ها فکر می‌کنند. کره تیم بسیار خوبی در این تورنمنت دارد که از ابتدای مسابقات روند رو به رشدی از خودش به نمایش گذاشته‌است.

امیدوارم که با شکست دادن کره به فینال برسیم/ انگیزه جوان‌ها از ما بیشتر است

به گزارش راهنمای سفر من به نقل از  بولتن نیوز به نقل از تسنیم، او ادامه داد: آنها گام به گام پیش رفتند و توانستند با شکست دادن فیلیپین به نیمه نهایی برسند و قطعا برابر ما نیز انگیزه بسیار زیادی خواهند داشت. در مجموع کار بسیار دشواری برابر این تیم داریم و باید با تمرکز در دفاع و حمله برنده شویم.

ملی‌پوش بسکتبال ایران با اشاره به قدرت کره‌جنوبی گفت: کره همیشه جزو چهار تیم نخست آسیا بوده و در این رقابت‌ها نیز عملکرد خوبی از خودش به نمایش گذاشته‌ است. همه تیم‌ها زمانی که برابر ایران به میدان می‌آیند انگیزه زیادی دارند و ما باید مراقب باشیم تا در این مرحله حساس برابر حریف غافلگیر نشویم. این تیم همیشه عملکردی منظم داشته، دفاع خوبی دارد و در حمله نیز از توان بازیکنان شوت‌زنش استفاده می‌کند. به همین خاطر است که می‌گویم قطعا رقابتمان با کره دشوارتر از دیدار قبلی خواهد شد. کره تیم زهرداری است.

ساهاکیان در پاسخ به این سوال که دیدار برابر لبنان را چطور دیده، خاطرنشان کرد: یکی از بزرگترین و سخت‌ترین بازی‌های تورنمنت بود که توانستیم در آن برنده شویم. لبنان تیم قدرتمندی داشت و از حمایت هزاران تماشاگرش بهره می برد اما خدا را شکر که با تلاش بچه ها توانستیم برنده دیدار شویم. لبنانی‌ها از ابتدای مسابقه سعی داشتند فشار زیادی به ما وارد کنند و کارهایی که در ابتدای مسابقه انجام دادند برای همین بود اما آن اتفاق‌ها انگیزه ما را بیشتر کرد که بتوانیم در زمین مسابقه و جلوی هوادارانشان پاسخشان را بدهیم و برنده شویم.

وی افزود: به نظرم رمز موفقیت ما در برابر لبنان دفاع خوبمان بود که باید برابر کره جنوبی نیز همینطور باشیم. خیلی خوب شد که در بازی مرگ و زندگی برابر لبنان برنده شدیم و حالا بازیکنان با انگیزه و اعتماد به نفس بسیار بیشتری برابر کره جنوبی حاضر می‌شوند. امیدوارم که با شکست دادن کره به فینال برسیم و مردم ایران را خوشحال کنیم.

ساهاکیان تصریح کرد: بازیکنان جوان تیم، انگیزه بسیار زیادی دارند. حتی انگیزه آنها نسبت به ما بیشتر است و می‌خواهند خودشان را نشان دهند. آنها برای نخستین بار است که چنین فضایی را تجربه می‌کنند و در این فشار روانی جزو بازیکنان اصلی وارد زمین می شوند که در دفاع و حمله خیلی خوب بودند. سجاد مشایخی که در ۵، ۶ دقیقه آخر کار لبنان را تمام کرد و طوفانی بازی می‌کرد، جمشیدی و یخچالی با اعتماد به نفس بالایی که داشتند در دفاع و حمله خیلی خوب بودند، اصلانی و دلیرزهان در دفاع خیلی به تیم کمک کردند و در مجموع این بازیکنان جوان نشان دادند که توانایی بازی در چنین فضایی را نیز دارند.