گروه: زنان
تاریخ: ۲۲:۳۰ :: ۱۳۹۶/۰۹/۰۹
امنیت و عدالت در جامعه باشد، تا بتوان از صلح گفت وگو کرد

فهیمه فرهمندپور، روز پنجشنبه در همایش « کودکان دیار صلح و گفت و گو» در اردکان، برای کودکان یمنی دعا کرد و اضافه کرد: آنان اکثر از هر وقت دیگری نیازمند صلح و آرامش می باشند که از آنان دریغ شده هست .وی اهتمام کرد: صلح یک اعتبار اخلاقی هست، اعتباری که مرهون عدالت، امنیت، […]

فهیمه فرهمندپور، روز پنجشنبه در همایش « کودکان دیار صلح و گفت و گو» در اردکان، برای کودکان یمنی دعا کرد و اضافه کرد: آنان اکثر از هر وقت دیگری نیازمند صلح و آرامش می باشند که از آنان دریغ شده هست .
وی اهتمام کرد: صلح یک اعتبار اخلاقی هست، اعتباری که مرهون عدالت، امنیت، ثبات و عقلانیت و گام برداشتن بر کانون اعتدال هست، اگر از آن غفلت کنیم، در جهانی که ناامنی ایجاد کردند و در آن زور و بی عدالتی وجود دارد چه طور توان داریم برای فرزندانمان صلح آماده کنیم .
وی گفته بود: اگر بخواهیم به بچه های خود صلح بیاموزیم، مدیران ، مدیران ، پدران و مادران ضروری هست به بچه ها شیوه زندگانی را بیاموزند، زیرا زندگانی مجموعه ای از ارزشهای اخلاقی هست، اگر هر کدام از مدار اعتدال بیرون گردد، صلح پیدا نمی توان، غفلت توان دارد آن به بیراهه بکشاند .
وی گفت: نباید تلقی قرآن کریم را فراموش کرد که بر آرامش تاکید دارد و در بعضی جاها برای پاسداشت صلح ، امنیت، عدالت و محافظت آن بر مدار اعتدال ضروری هست حرکت کرد .
مشاور وزیرکشور با اشاره به اینکه به احترام صلح و زندگانی ضروری هست مبارزه کرد، گفت: قرآن کریم با اعتبار و معجزه الهی هست و تولد هر آدم و کودکی نیز با اعتبار هست زیرا دست صلح بی نظیر الهی در کار هست.

همچنین نماینده مردم اردکان در مجلس شورای اسلامی با اشاره به ریشه لغوی و حقوقی اسلام که از سلم و سلام می آید، گفت: ترویج آموزه های مذهبی در جامعه بخصوص بین کودکان و نوجوانان در واقعیت نهادینه کردن سلم ، صلح و آرامش هست.

وی اهتمام کرد: در جامعه امروز که شاهد کمرنگ شدن اخلاق و مبارزه غریزه با فطرت ناب آدمی هستیم ضروری هست به کودکان و آینده سازان کشورمان فرهنگ همبستگی و گفت وگو و دوری از خشونت و نبرد را تعلیم دهیم.
تابش اضافه کرد: امید دارم برپایی این همایش در استان یزد نماد تمدن اسلامی و شهرستان اردکان که زادگاه شخصیت های بزرگی هست، آغازی پرمعنا و موثر برای آشنایی و به کارگیری صلح و گفت و گو در زندگانی کودکانمان باشد.
این نماینده مجلس از استاندار یزد خواست، صلح اوائلی یا پیشتاز که توان دارد پیش از واقع شدن تنازع و کشکمش از بروز آن جلوگیری کند را در ارتباطات درونی استان و بین استانی در پیش بگیرد.

محمود هنگامی شهر قمی اهتمام کرد: تفاوت ها را با گفت و گو در بین آدم ها اگر پیدا نکنید به نزاع مبدل می گردد و محصول نزاع و درگیری ، نابود شدن استعدادها در ساحه های متفاوت و گوناگون هست .
استاندار یزد در ادامه گفته بود: در هیچ سنت نبوی و سیره اهل بیت به درگیری و نزاع اشاره نشده حتی در قرآن به شنیدن کلام بقیه سفارش شده هست که این بخشی از فرهنگ گفت و گو و کنار هم نشستن هست .
هنگامی شهر قمی با اظهار اینکه اگر به کلام مولای نیکی ها علی (ع ) مراجعه کنیم او در گفتار و کردار بر این رویه تبیین کردند، گفت: جامعه ای توان دارد اظهار کرد و گو کند که از خشونت و بد اخلاقی دوری کند، زیرا اخلاق زمینه ساز اظهار کرد وگوست.

وی با اظهار اینکه جان مایه مذهبی ما نیز به این مسئله سفارش و تاکید می کند گفت: شیوه های اخلاقی پیش احتیاج اظهار کرد گو و شنیدن سخن های یکدیگر این هست که توسط اخلاق بیرون نشویم، ما توان نداریم مدعای مسلمانی کنیم ، ولی تخریب کنیم.

..

۷۵۴۴/ ۲۰۴۷خبرنگار: مژگان دشتی** انتشار یافتن: عباسقلی اشکورجیری