تاریخ: ۷:۳۳ :: ۱۳۹۶/۱۱/۰۴
امضای ۸سند مشارکت با بلاروس برای تولید خودرو و صادرات دوا

به گزارش راهنمای سفر من به نقل از خبرگزاری مهر به نقل از وزارت صنعت، معدن و تجارت، ویتالی ووک، وزیر صنعت های بلاروس در اختتامیه چهاردهمین اجلاس کمیته مشترک مشارکت های اقتصادی ایران و بلاروس با اشاره به اینکه منتظر بازدید تجار ایرانی از کشور بلاروس هستیم گفت:توافقات این اجلاس تمهیدات لازم را برای سفر رییس […]

به گزارش راهنمای سفر من به نقل از خبرگزاری مهر به نقل از وزارت صنعت، معدن و تجارت، ویتالی ووک، وزیر صنعت های بلاروس در اختتامیه چهاردهمین اجلاس کمیته مشترک مشارکت های اقتصادی ایران و بلاروس با اشاره به اینکه منتظر بازدید تجار ایرانی از کشور بلاروس هستیم گفت:توافقات این اجلاس تمهیدات لازم را برای سفر رییس جمهور بلاروس به تهران فراهم می کند.

وزیر صنعت های بلاروس با بیان اینکه به عنوان یکی از روسای کمیسیون مشترک از وزیر صنعت،معدن و تجارت ایران برای سفر به بلاروس دعوت می کنم گفت: امیدوارم توافقات انجام گرفته سطح تعاملات دو طرف را بالا بردن دهد و به سطح خوب تر و بالاتری برساند.

محمد شریعتمداری  وزیر صنعت، معدن و تجارت ایران نیز در اختتامیه چهاردهمین اجلاس کمیته مشترک مشارکت های اقتصادی ایران و بلاروس نیز گفت: هشت سند مشارکت با مبحث نقشه راه و علاوه بر آن در راستای های دارویی، خودرو، اتوبوس و اتوبوس برقی و کامیون های گازسوز مورد توافق و امضای طرفین جای گرفت.

این مطلبو از دست ندید!  طبیعت چشم نواز و دیدنی در روستای مرزین + فیلم

وزیر صنعت، معدن و تجارت علاوه بر این گفت: از جانب  بلاروسی مشارکت و مساعدت برای حل مشکلات شرکت های ایرانی فعال در این کشور را خواستیم که مورد توافق واقع گردید.

شریعمداری با اشاره به توافق دو کشور برای ساخت خودروهای سبک و سنگین، اتوبوس های برقی و ماشین ادوات معدنی گفت: صنایع دارویی و بهداشتی و درمانی زمینه مشارکت نوینی برای توسعه مشارکت ها بود که مورد موافقت جای گرفت.

وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: در زمینه مشارکت های نفتی تجربه با ارزش تازه ای را شروع کردیم که آن را محافظت و گسترش خواهیم داد. علاوه بر این یکی از راه های گسترش مشارکت ها، مشارکت های منطقه ای هست که مورد توافق طرفین جای گرفت.