گروه: اخبار
تاریخ: ۱۸:۳۵ :: ۱۳۹۶/۰۶/۲۲
امضای تفاهم‌نامه‌ یونیسف و اتاق تهران در حمایت از کودکان

به گزارش راهنمای سفر من به نقل از پارس نیوز،   اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی تهران با انعقاد تفاهمنامه همکاری با دفتر یونیسف در ایران، قصد دارد فعالیت‌هایش در حوزه مسئولیت‌های اجتماعی را توسعه دهد. اتاق تهران که در دوره هشتم هیات نمایندگان، حضور پررنگ در امر مسئولیت‌های اجتماعی را در دستورکار قرار […]

به گزارش راهنمای سفر من به نقل از پارس نیوز،   اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی تهران با انعقاد تفاهمنامه همکاری با دفتر یونیسف در ایران، قصد دارد فعالیت‌هایش در حوزه مسئولیت‌های اجتماعی را توسعه دهد.
اتاق تهران که در دوره هشتم هیات نمایندگان، حضور پررنگ در امر مسئولیت‌های اجتماعی را در دستورکار قرار داده ، به دنبال آن است با همکاری دفتر یونیسف در ایران، بخش‌ خصوصی را به طور جدی‌تر درگیر موضوع حمایت از کودکان در کشور کند.
در این مراسم، «ویل پارکس» نماینده این نهاد بین‌المللی و مسول دفتر یونیسف در ایران، حضور داشت و اعلام کرد که این دفتر قصد دارد طی برنامه چهار ساله از ۲۰۱۷ تا ۲۰۲۱ میلادی، منابع مالی به ارزش ۶ و نیم میلیون دلار جذب کند.
به گفته وی، این دفتر تاکنون ۵ میلیون دلار منابع مالی جذب کرده است.
وی همچنین تصریح کرد دفاتر یونیسف در کشورهای مغولستان، ویتنام، کرواسی، ایتالیا، هند، صربستان، اتحادیه کشورهای جنوب شرق آسیا (آسه‌آن) و موریتانی موفق شده است با همکاری اتاق‌های بازرگانی این کشورها برنامه‌های توسعه‌ای با هدف بهبود مسئولیت اجتماعی بنگاه‌ها با محوریت کودکان را در پیش گیرد.
نماینده یونیسف در ایران، تدوین برنامه‌های آموزشی با تمرکز بر «دخیل کردن رفاه کودکان در مدیریت روزانه کسب و کار» برای اعضای اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی تهران را یکی از اهداف امضای تفاهمنامه اعلام کرد و یادآور شد این تفاهم‌نامه می‌تواند به تلاش در جهت تشویق افراد خیر برای کمک به پیشبرد برنامه‌های یونیسف در ایران به عنوان بخشی از استراتژی مدون و جامع ارتقاء رفاه و سلامت کودکان کمک کند.
دبیر کل اتاق تهران نیز یکی از برنامه‌های این اتاق در دوره کنونی را تقویت حس مسئولیت اجتماعی در بنگاه‌ها و تلاش برای هدایت به‌سامان اقدامات بخش‌خصوصی در این حوزه دانسته و معتقد است که شروع همکاری‌ها میان اتاق تهران و دفتر یونیسف در ایران، می‌تواند به مفهوم واقعی حمایت از کودکان در کشور و نقش بنگاه‌ها در این عرصه، انسجام دهد.
بهمن عشقی با اشاره به اینکه بخش‌خصوصی در ایران همواره حضور فعالانه‌ای در امر مسئولیت‌های اجتماعی داشته‌ و از تجار و فعالان اقتصادی در امور خیرخواهانه به نیکی یاد می‌شود، گفت: همکاری اتاق تهران با نهادی بین‌المللی مانند یونیسف سرآغازی برای نقش‌آفرینی بخش‌ خصوصی در عرصه حمایت از کودکان در کشور و ساماندهی به مشکلات و معضلات اجتماعی این بخش است.
دبیر کل اتاق تهران با اشاره به آسیب‌های احتمالی ناشی از فقر و محرومیت ، کار در سنین پایین، فقدان آموزش و بهداشت و دیگر عوامل اقتصادی و اجتماعی که کودکان را در معرض خطر قرار می‌دهد گفت: اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی تهران تلاش دارد به عنوان نماینده بخش خصوصی، مسئولیت اجتماعی خود را به بهترین نحو ممکن در این حوزه ایفا کند و مشوق سایر نهادهای دولتی و بنگاه‌های بخش خصوصی برای توجه به مساله کودکان است.
عشقی توضیح داد که برابر این تفاهم‌نامه، اتاق تهران حلقه اتصال حوزه اقتصاد بخش خصوصی به یونیسف خواهد بود و در پیشبرد برنامه‌های حمایتی از کودکان در کشور مشارکت خواهد کرد.