تاریخ: ۱۶:۴۰ :: ۱۳۹۶/۰۶/۳۱
امر به معروف و نهی از منکر بزرگترین هدف قیام امام حسین (ع) بود

به گزارش راهنمای سفر من به نقل از خبرنگار راهنمای سفر من، حجت الاسلام محمد شمس الدین در خطبه های امروز نماز جمعه شهرستان ضمن تسلیت فرارسیدن ماه محرم، به اعمال و برکات این ماه اشاره کرد و گفت: ماه محرم ماه غم و اندوه فرزندان رسول خدا (ص) است و هر روز از این […]

به گزارش راهنمای سفر من به نقل از خبرنگار راهنمای سفر من، حجت الاسلام محمد شمس الدین در خطبه های امروز نماز جمعه شهرستان ضمن تسلیت فرارسیدن ماه محرم، به اعمال و برکات این ماه اشاره کرد و گفت: ماه محرم ماه غم و اندوه فرزندان رسول خدا (ص) است و هر روز از این ماه، سرشار از غفران و برکت است.

امام جمعه شهرستان بشرویه گفت: مکتب عاشورا و اتفاقات سرزمین کربلا همه درس های سیاسی و اسلامی را در برداشت و درس اصلی این مکتب این بوده است که زیر بار ظلم و ستم طاغوتیان نباید رفت.

حجت الاسلام شمس الدین بیان کرد: عدم بیعت امام حسین (ع) با یزید و معاویه این بود که نباید طاغوت و زور بر دنیا حاکم شود، در همین راستا با هدف احیای شعار امربه معروف و نهی از منکر قیام کردند.

خطیب جمعه شهرستان بشرویه گفت: طاغوتیان عصر کنونی نیز با بهانه ها و ظلم های متعدد بر بلاد های مظلوم مسلمانان نقش یزیدیان و معاویه های آن زمان را دارند ولیکن هنوز حسینی هایی هستند که با لباس عاشورایی و مکتب زینبی از اسلام دفاع می کنند.

وی اظهار داشت: ملت جمهوری اسلامی ایران نیز مکتبی بر گرفته از اسلام ناب شیعی و عاشورایی دارد و در مقابل دشمنان خود سکوت نکرده و هرکجا صدای مظلومی برخیزد به یاری و کمک بلادهای مظلوم می پردازد.

امام جمعه شهرستان بشرویه افزود: امروز مصداق امر به معروف، جمهوری اسلامی ایران در دنیا است و در مقابل نیز منکرها، طاغوتیان وقت هستند که بویی از انسانیت نبرده اند.

این مطلبو از دست ندید!  توزیع نذورات ماه محرم در ظروف گیاهی

وی بیان کرد: تنها ملتی که توانسته شعار حضرت اباعبدالله الحسین (ع) را عملیاتی و اجرایی کند، ملت ایران است.

خطیب جمعه بشرویه گفت: متاسفانه در دنیا اتحادی درست کرده اند به نام دفاع از حقوق بشر، ولیکن چشم بر کشتار ملت های مظلوم بسته اند و تنها بفکر منافع خود در خاورمیانه بزرگ هستند و در راس این جنایات سه ضلع مثلت شوم آمریکا، انگلیس و و وهابیون هستند.

حجت الاسلام و المسلمین شمس الدین افزود: سخنان اخیر ترامپ باردیگر نشان داد که از روی بی سوادی و نادانی در مقابل کشوری سخن گفته، چرا که این ملت بادست خالی هشت سال از کشور خود دفاع کرده اند.

وی ادامه داد: ملت ایران در هشت سال دفاع مقدس با دست خالی مقابل چندین کشور که حامی رژیم بعثی عراق شده بودند ایستادگی کرد و امروز که جز ابرقدرت های منطقه از لحاظ نظامی مطرح می باشیم جایی برای ترس از امریکا و ترامپ برای ما باقی نمی ماند.

بازگشایی مدارس و هفته دفاع مقدس و تشکر از دست اندرکاران برگزاری همایش مردان آسمانی در بشرویه نیز از دیگر صحبت های خطیب جمعه شهرستان بود.

در پایان نیز نمازگزاران و عزاداران حسینی نیز سخنرانی اخیر ترامپ را با شعارهای کوبنده مرگ برآمریکا محکوم و راهپیمایی کردند.