گروه: اخبار
تاریخ: ۲۰:۱۳ :: ۱۳۹۶/۰۷/۲۵

صفدر حسینی که به دلیل دریافت حقوق نجومی از ریاست هیئت مدیره صندوق توسعه ملی برکنار شد، در اقدامی عجیب مشاور اقتصادی پردیس کشاورزی دانشگاه تهران شد.حقوق نجومی، فیش نجومی، حق اوقات فراغت فرزندان!، کمک هزینه خرید لباس، کمک هزینه خرید کتاب، کمک هزینه ورزش! و … را هرکس که بشنود بدون شک نام اولین […]

صفدر حسینی که به دلیل دریافت حقوق نجومی از ریاست هیئت مدیره صندوق توسعه ملی برکنار شد، در اقدامی عجیب مشاور اقتصادی پردیس کشاورزی دانشگاه تهران شد.
حقوق نجومی، فیش نجومی، حق اوقات فراغت فرزندان!، کمک هزینه خرید لباس، کمک هزینه خرید کتاب، کمک هزینه ورزش! و … را هرکس که بشنود بدون شک نام اولین نفری که به ذهنش می‌رسد «سید صفدر حسینی» است. به دلیل دریافت ماهی ۵۷ میلیون تومان حقوق از صندوق توسعه ملی از او با عنوان پدر حقوق‌های نجومی ایران یاد می‌شود.
نام صفدر حسینی با انتشار فیش حقوقی نجومی وی که با حکم رئیس‌جمهور، رئیس‌صندوق توسعه ملی شده بود پس از مدتها دوباره بر سر زبان‌ها افتاد. بلافاصله واکنش‌های اجتماعی در سطوح مختلف به این دریافتی آقای مدیر شروع شد. در فاصله بسیار کمی از انتشار فیش حقوقی موضوع اول جامعه بود.
وی که سابقه وزارت در دولت اصلاحات را در کارنامه دارد، علی‌رغم اینکه این حقوق‌ها را حق خود می‌دانست تحت فشار افکار عمومی مجبور به استعفا از سمت خود شد، اما دولت هرگز حاضر به شکایت از این مدیر و دیگر نجومی‌بگیران نشد و دولت اعتدال تنها به صدور چند ابلاغیه بسنده کرد. اندکی از استعفای صفدرحسینی نگذشته بود که نام وی دوباره در کنار دولتی‌ها در صندوق ملی محیط زیست دیده شد. اینبار او به عنوان رئیس‌هیئت مدیره انتخاب شده بود. صفدر حسینی که صندوق توسعه ملی را به صندوق توسعه شخصی تبدیل کرده بود، در کمال تعجب بازهم از دولت مدعی مبارزه با فساد حکم ریاست گرفته بود. اصرار دولت بر سپردن امور به کسی که بخاطر دریافت حقوق نجومی باید با او بعنوان مجرم برخورد شود خودش مسئله‌ای است. در کنار دولت دیگر نهادها مانند دیوان محاسبات هم از این آزمون سرشکسته بیرون آمدند و در نهایت حکم تبرئه نجومی بگیران را صادر کردند.
به گزارش راهنمای سفر من به نقل از خبرگزاری دانشجو، گویی برای دولتی‌ها انگار آب‌ها از آسیاب افتاده است و اکنون دیگر بدون نگرانی از افکار و خواست‌های مردم در مبارزه با فساد صفدرحسینی را در جایی دیگر منصوب کردند. صفدر جدیدا طی حکمی به عنوان «مشاور اقتصادی پردیس کشاورزی دانشگاه تهران» منصوب شده است. در بخشی از حکم وی آمده: «انتظار می‌رود با استفاده از پتانسیل‌های موجود، در جلب مشارکت بخش خصوصی و تنوع بخشی به منابع درآمدی پردیس در چارچوب قوانین، مقررات و حفظ جایگاه دانشگاه تهران…گامهای موثر و پایدار برداشته شود.»
لازم به یادآوری است که پیشتر سخنگوی دولت از سید صفدر حسینی به عنوان یکی از ذخیره‌های نظام یاد کرده بود و با تمجید از او گفت: گذشته از ارادت شخصی بنده به دکترحسینی، سایر اعضاء هیئت عامل سابق صندوق توسعه ملی نیز از بزرگان اقتصاد کشور هستند و الحق در دوران مسئولیت خود «امانتداران بزرگی» برای کشور بودند!
حال باید پرسید آیا مسئولان محترم یادشان رفته آخرین باری که قرار بود صفدرحسینی برای جذب سرمایه و رونق اقتصادی گام‌های موثر و پایدار بردارد، صندوق توسعه ملی را تبدیل به صندوق توسعه صفدر و دوستان کرده بود؟ سرنوشت منابع اقتصادی دانشگاه تهران چه خواهد شد؟