الکامپ فضای مجازی را به دغدغه مردم شهر کرج تبدیل کرد/ فقدان سالن استاندارد دست ما را برای استقبال از شرکت های فعال بست

0
اشتراک

الکامپ فضای مجازی را به دغدغه مردم شهر کرج تبدیل کرد/ فقدان سالن استاندارد دست ما را برای استقبال از شرکت های فعال بست

به گزارش راهنمای سفر من به نقل از شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از البرز ۲۴ عصر روز گذشته (هشتم بهمن) اختتامیه اولین نمایشگاه الکامپ استان البرز به همت سازمان نظام صنفی رایانه‌ ای استان البزر در پارک چمران کرج برگزار شد.

مدیر مسئول شرکت مجری نمایشگاه الکامپ استان البرز در حاشیه این برنامه به خبرنگار ما گفت: این نمایشگاه با محوریت الکترونیک، کامپیوتر، سخت افزار، نرم افزار، فناوری ارتباطات از ۵ تا امروز ۸ بهمن از ساعت ۱۱ الی ۱۹ در پارک شهید چمران، باغ گل ها، سالن نمایشگاه های شهرداری کرج میزبان علاقه مندان بود.

حسن حسن زاده افزود: اداره کل فناوری اطلاعات و ارتباطات و سازمان نظام صنفی رایانه ای استان البرز برگزاری این نمایشگاه را بر عهده داشتند و استانداری البرز و شهرداری کرج و سازمان زیباسازی و پارک ها و فضای سبز نیز با آنها همکاری کردند و مجری نمایشگاه گروه نشانه بود.

وی اظهار داشت: علی رغم ظرفیت ها و جایگاه استراتژیکی استان البرز و شهر کرج در کشور متاسفانه رویدادی همچون الکامپ علی رغم تلاش های وافر صورت نگرفته بود اما با حمایت و همراهی دستگاه های استان این نمایشگاه برای اولین بار برگزار شد و نمی توان منکر مسئله ارتباطات، اینترنت و تکنولوژی های مرتبط با تلفن همراه در زندگی امروز بشر شد.

حسن زاده تصریح کرد: با توجه به جایگاه ارتباطات در زندگی مردم در راستای کاهش هزینه ها و افزایش کارایی و اثربخشی لازم بود که پیش تر به این مسئله پرداخته شود و محدودیت های مکانی به واسطه فقدان یک سالن استاندارد و شهرک نمایشگاهی در شهر کرج دست ما را برای استقبال بیشتر از شرکت های فعال در این عرصه بست.

وی گفت: برگزاری رویداد الکامپ در استان البرز برای اولین بار خالی از اشکال نبود و امیدواریم سال های آتی با کسب تجربه نمایشگاه های بهتری برگزار کنیم اما از امتیازات نخستین نمایشگاه می توان به حضور چشمگیر استارت آپ ها کسب و کارهای الکترونیک نوپا اشاره کرد که از نظر مساحت و سرانه اختصاص فضای نمایشگاه به این مهم البرز در سطح کشور جایگاه نخست را داراست.

حسن زاده ادامه داد: اغلب دستگاه های اداری استان البرز که خدمات برخط به مردم ارائه می دهند در نمایشگاه غرفه داشتند و بخش عمده خدمات به مردم در نمایشگاه رایگان به عموم اختصاص یافت و مشارکت شهرداری کرج در راستای شهروند الکترونیک قابل توجه بود و امیدواریم طی سال های آتی موضوع شهروند دیجیتال را جدی تر دنبال کنیم.

وی افزود: با هماهنگی با آموزش و پرورش استان البرز مدارس از نمایشگاه بازدید کردند و حضور در یک محیط استاندارد به آنها کمک می کند تا با خدمات فضای مجازی، اپلیکیشن ها و نرم افزار و … آشنا شوند و انتظار داریم والدین با آموزش های لازم بتوانند مدیریت را بر کار فرزندان خود داشته باشند.

مدیر مسئول شرکت مجری نمایشگاه الکامپ استان البرز در خاتمه خاطر نشان داشت: میانگین سنی بچه های غرفه استارت آپ زیر ۲۰ سال بود و بازدیدکنندگان با همزاد پنداری می توانستند خلاقیت خود را پرورش دهند و همچنین کارگاه های آموزشی روزانه بصورت رایگان با کارشناسان حوزه فضای مجازی برگزار شد تا به وسیله الکامپ مسئله فضای مجازی، اینترنت و کامپیوتر را به دغدغه اصلی مردم کرج تبدیل شود و مردم با اهل فن مشورت کرده و اطلاعات خود را با مقابله با تهدیدهای فضای مجازی به روز کنند.

 

0
موفقیت

موفقیت از آن شماست

راه کار های نو برای رسیدن به موفقیت
کلیک کنید
تبلیغات

محل تبلیغ شما

تبلیغات

ارسال دیدگاه

لطفا دیدگاهتان را مرتبط با مطلب بالا ارسال نمایید، پر کردن فیلد های ستاره دار الزامی می باشد.