تاریخ: ۱۸:۴۴ :: ۱۳۹۶/۰۹/۰۹
الفبای سواد رسانه رژیم رسانه ایی است

به گزارش راهنمای سفر من به نقل از   گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از اصفهان، اصفهان،عشقی در کارگاه سواد رسانه در جمع خانواده های کارکنان گروه ۴۴ توپخانه اصفهان اضافه کرد: اداره رسانه توان دارد در ترقی وضع آدم موثر باشد و در توسیع صلح و امنیت جهان تاثیر بسزایی دارا باشد. وی […]

به گزارش راهنمای سفر من به نقل از   گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از اصفهان، اصفهان،عشقی در کارگاه سواد رسانه در جمع خانواده های کارکنان گروه ۴۴ توپخانه اصفهان اضافه کرد: اداره رسانه توان دارد در ترقی وضع آدم موثر باشد و در توسیع صلح و امنیت جهان تاثیر بسزایی دارا باشد.

وی بیان کرد:رسانه نقطه محوری ارتباطات اجتماعی هست و از سواد رسانه میتوان با عنوان رژیم رسانه ایی نیز اسم برد به چه سبب که فرد با در دریای پر از اطلاعات و ارتباطات مواجه می شود و هیچ یک از این موضوعات کارببردی در زندگانی شخصی فرد ندارد.

وی دنبال کرد: ۶۸ در صد استفاده کنندگان از فناوری و محیط مجازی گروه سومی می باشند که پس از دو گروه اول وارد این فضا می شوند.

وی اضافه کرد: دیر باوران محیط مجازی نیز به کسانی گفته می شود که با اکراه به سراغ فناوری تازه می جریان و در واقعیت علاقه ایی به استفاده از محیط مجازی ندارند که آنان نیز حدود ۱۶ درصد از جامعه را تشکیل می دهند.

این محقق رسانه میزان استفاده از محیط مجازی برای آقایان را ۵۵ درصد و زنان را ۴۵ در صد بیان کرد و اضافه کرد: اشخاص در این فضا توان دارند شخصیت خود را به هر شکلی دگرگونی دهند.

عشقی بر ایجاد فرهنگ رسانه در جامعه تاکید کرد و بیان کرد : امروز ضروری هست با رعایت الفبای رسانه ایی که همان رژیم رسانه ایی هست نحوه استفاده از فناوری های نوین را در خانواده ها کنترل کرد.