گروه: بلیط
تاریخ: ۱۲:۱۹ :: ۱۳۹۸/۰۴/۰۵
الزامات اولیه ورزشگاه‌ها تامین نشود لیگ برتر برگزار نخواهد شد

به گزارش راهنمای سفر من به نقل از   گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از قزوین ، مهدی تاج رئیس فدراسیون فوتبال کشورمان در دیدار با استاندار قزوین گفت: الزام فیفا این است است که در ورزشگاه‌ها امکانات و الزامات اولیه مانند دوربین، فروش الکترونیک بلیت را فراهم کند تا بتوان امنیت و آرامش و آسایش […]

به گزارش راهنمای سفر من به نقل از   گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از قزوین ، مهدی تاج رئیس فدراسیون فوتبال کشورمان در دیدار با استاندار قزوین گفت: الزام فیفا این است است که در ورزشگاه‌ها امکانات و الزامات اولیه مانند دوربین، فروش الکترونیک بلیت را فراهم کند تا بتوان امنیت و آرامش و آسایش تماشاگران را مهیا کرد که اگر این الزامات ورزشگاه‌ها در استان‌ها تامین نشود لیگ برگزار نمی‌شود یا تیم‌ها را کاهش خواهیم داد.

تاج افزود: البته می‌دانیم در این وضعیت بیش از ۵۰ درصد برنامه‌های ورزشی تلویزیون تعطیل می‌شود و میلیون‌ها بیننده رسانه نگران می‌شوند و در کنار آن صد‌ها هزار نفر که در ورزشگاه‌ها حضور پیدا می‌کردند نارحت می‌شوند، اما باید برای جلوگیری از هر گونه مشکلات جدی‌تر و رعایت قوانین بین المللی در مسیر اصولی گام برداریم.

وی بیان کرد: تا زمانی که زیرساخت‌های لازم در ورزشگاه‌ها مهیا نشود برگزاری لیگ فوتبال برتر منطقی نیست و بر اساس تصمیم شورای امنیت باید در این زمینه زیرساخت‌های لازم فراهم شود.

رئیس فدراسیون فوتبال کشور یادآورشد: اگر استان‌های دارای لیگ برتر نتوانند ورزشگاه‌هایی استاندارد را آماده لیگ برتر امسال کنند باید در استان‌های همجواری که ورزشگاه مناسبی دارند مسابقات خود را برگزار کنند و یا در ورزشگاه بدون تماشاگر رقابت خود را برگزار کنند.

رئیس فدراسیون فوتبال تصریح کرد: اگر نتوانیم استاندارد لازم را در ورزشگاه‌ها فراهم کنیم شاید تعداد تیم‌ها را از ۱۶ تیم به ۱۴ تیم برسانیم.

قزوین ظرفیت راه اندازی فوتبال ساحلی را دارد

تاج گفت: استان قزوین با داشتن کارخانه‌های صنعتی متعدد این ظرفیت را دارد که یک تیم حداقل لیگ دو و تیم فوتبال ساحلی و فوتسال را راه اندازی کند و ما هم حمایت خواهیم کرد.

مهدی تاج برای شرکت در مجمع سالانه هیئت فوتبال استان و تصویب تقویم اجرایی سال ۹۸ به قزوین سفر کرده است.

عبدالمحمد زاهدی استاندار قزوین هم در این دیدار گفت: استان قزوین در رشته‌های ورزشی استعداد‌های زیادی دارد و با داشتن ورزشگاه ۱۵ هزار نفر می‌تواند میزبان برخی مسابقات کشوری و اردو‌های تیم‌های ملی باشد.

زاهدی بیان کرد: وجود بیش از ۳ هزار واحد صنعتی کوچک و بزرگ در این استان می‌تواند زمینه حمایت مالی از تیم‌های لیگ برتری را مهیا کند و حداقل یک تا دو تیم لیگ برتر در رشته‌های مختلف را پشتیبانی کند.

وی گفت: تیم فوتبال کاسپین قزوین در لیگ دو می‌تواند در صورت حمایت فدراسیون جایگاه بهتری پیدا کند و ما هم برای ادامه فعالیت این تیم کوتاهی نخواهیم کرد.

استاندار در خصوص راه اندازی تیم‌های ساحلی در قزوین اعلام آمادگی کرد و اظهارداشت: امکانات لازم برای راه اندازی تیم فوتبال ساحلی را داریم و در صورت حمایت فدراسیون می‌توانیم در این زمینه جدی‌تر وارد کار اجرایی شویم.

مهدی تاج برای شرکت در مجمع سالانه هیئت فوتبال استان و تصویب تقویم اجرایی سال ۹۸ به قزوین سفر کرده است.

منبع :مهر