گروه: بلیط
تاریخ: ۱۲:۱۹ :: ۱۳۹۸/۰۴/۰۵
الزامات اولیه ورزشگاه‌ها تامین نشود لیگ برتر برگزار نخواهد شد

به گزارش راهنمای سفر من به نقل از   گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از قزوین ، مهدی تاج رئیس فدراسیون فوتبال کشورمان در دیدار با استاندار قزوین گفت: الزام فیفا این است است که در ورزشگاه‌ها امکانات و الزامات اولیه مانند دوربین، فروش الکترونیک بلیت را فراهم کند تا بتوان امنیت و آرامش و آسایش […]

به گزارش راهنمای سفر من به نقل از   گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از قزوین ، مهدی تاج رئیس فدراسیون فوتبال کشورمان در دیدار با استاندار قزوین گفت: الزام فیفا این است است که در ورزشگاه‌ها امکانات و الزامات اولیه مانند دوربین، فروش الکترونیک بلیت را فراهم کند تا بتوان امنیت و آرامش و آسایش تماشاگران را مهیا کرد که اگر این الزامات ورزشگاه‌ها در استان‌ها تامین نشود لیگ برگزار نمی‌شود یا تیم‌ها را کاهش خواهیم داد.

تاج افزود: البته می‌دانیم در این وضعیت بیش از ۵۰ درصد برنامه‌های ورزشی تلویزیون تعطیل می‌شود و میلیون‌ها بیننده رسانه نگران می‌شوند و در کنار آن صد‌ها هزار نفر که در ورزشگاه‌ها حضور پیدا می‌کردند نارحت می‌شوند، اما باید برای جلوگیری از هر گونه مشکلات جدی‌تر و رعایت قوانین بین المللی در مسیر اصولی گام برداریم.

وی بیان کرد: تا زمانی که زیرساخت‌های لازم در ورزشگاه‌ها مهیا نشود برگزاری لیگ فوتبال برتر منطقی نیست و بر اساس تصمیم شورای امنیت باید در این زمینه زیرساخت‌های لازم فراهم شود.

رئیس فدراسیون فوتبال کشور یادآورشد: اگر استان‌های دارای لیگ برتر نتوانند ورزشگاه‌هایی استاندارد را آماده لیگ برتر امسال کنند باید در استان‌های همجواری که ورزشگاه مناسبی دارند مسابقات خود را برگزار کنند و یا در ورزشگاه بدون تماشاگر رقابت خود را برگزار کنند.

رئیس فدراسیون فوتبال تصریح کرد: اگر نتوانیم استاندارد لازم را در ورزشگاه‌ها فراهم کنیم شاید تعداد تیم‌ها را از ۱۶ تیم به ۱۴ تیم برسانیم.

این مطلبو از دست ندید!  حمایت از مستاجران به سبک دولت: وام ۱۰۰ میلیون تومانی رهن با نرخ ۲۴ درصد/ انتظار سفره مردم از گام مثبت کاهش نرخ ارز/ سانسور آمار رشد اقتصادی ادامه دارد

قزوین ظرفیت راه اندازی فوتبال ساحلی را دارد

تاج گفت: استان قزوین با داشتن کارخانه‌های صنعتی متعدد این ظرفیت را دارد که یک تیم حداقل لیگ دو و تیم فوتبال ساحلی و فوتسال را راه اندازی کند و ما هم حمایت خواهیم کرد.

مهدی تاج برای شرکت در مجمع سالانه هیئت فوتبال استان و تصویب تقویم اجرایی سال ۹۸ به قزوین سفر کرده است.

عبدالمحمد زاهدی استاندار قزوین هم در این دیدار گفت: استان قزوین در رشته‌های ورزشی استعداد‌های زیادی دارد و با داشتن ورزشگاه ۱۵ هزار نفر می‌تواند میزبان برخی مسابقات کشوری و اردو‌های تیم‌های ملی باشد.

زاهدی بیان کرد: وجود بیش از ۳ هزار واحد صنعتی کوچک و بزرگ در این استان می‌تواند زمینه حمایت مالی از تیم‌های لیگ برتری را مهیا کند و حداقل یک تا دو تیم لیگ برتر در رشته‌های مختلف را پشتیبانی کند.

وی گفت: تیم فوتبال کاسپین قزوین در لیگ دو می‌تواند در صورت حمایت فدراسیون جایگاه بهتری پیدا کند و ما هم برای ادامه فعالیت این تیم کوتاهی نخواهیم کرد.

استاندار در خصوص راه اندازی تیم‌های ساحلی در قزوین اعلام آمادگی کرد و اظهارداشت: امکانات لازم برای راه اندازی تیم فوتبال ساحلی را داریم و در صورت حمایت فدراسیون می‌توانیم در این زمینه جدی‌تر وارد کار اجرایی شویم.

مهدی تاج برای شرکت در مجمع سالانه هیئت فوتبال استان و تصویب تقویم اجرایی سال ۹۸ به قزوین سفر کرده است.

منبع :مهر