تاریخ: ۱۷:۵۱ :: ۱۳۹۶/۰۹/۰۹
اقدامات وزارت کشور در ۱۰۰ روز نخست فعالیت دولت دوازدهم

به گزارش راهنمای سفر من به نقل از روز پنجشنبه ایرنا از پایگاه اطلاع رسانی وزارت کشور، متن تام این گزارش که با پرداخت به رویداد زلزله کرمانشاه آغاز شده و به تفکیک مأموریت های کلیدی وزارت کشور ارایه شده هست، بدین توصیف هست: **مدیریت رویداد زلزله استان کرمانشاه به گزارش راهنمای سفر من به […]

به گزارش راهنمای سفر من به نقل از روز پنجشنبه ایرنا از پایگاه اطلاع رسانی وزارت کشور، متن تام این گزارش که با پرداخت به رویداد زلزله کرمانشاه آغاز شده و به تفکیک مأموریت های کلیدی وزارت کشور ارایه شده هست، بدین توصیف هست:

**مدیریت رویداد زلزله استان کرمانشاه
به گزارش راهنمای سفر من به نقل از روز پنجشنبه ایرنا از پایگاه اطلاع رسانی وزارت کشور، متن تام این گزارش که با پرداخت به رویداد زلزله کرمانشاه آغاز شده و به تفکیک مأموریت های کلیدی وزارت کشور ارایه شده هست، بدین توصیف هست:**مدیریت رویداد زلزله استان کرمانشاهویژگی های سانحه: شدت زلزله با حدود ۷٫۲


– – حالا مرحله ساکن کردن اضطراری و مساعدت رسانی و پشتیبانی تام شده هست و ساکن کردن موقت با انتصاب هر روز ۴۰۰ دستگاه کانکس ادامه دارد.

**حوزه امنیت داخلی
– **حوزه امنیت داخلی- با کوشش، سازگاری و همبستگی کلیه دستگاه ها و نهادهای مسئول در حوزه امنیتی به رغم شرایط مخصوص در دنیا و منطقه ، آشفتگی امنیتی در کشور را شاهد نبوده ایم.
– – با دقت به شرایط ایجاد شده در بعضی کشورهای همسایه و منطقه و فعالیت گروه های تروریستی و تکفیری، با مسرت کارهای تروریستی در کشور به واقع شدن نپیوسته هست.


– – برنامه ریزی شایسته جهت پیشگیری از بروز تبعات سوء انجام همه پرسی کردستان عراق که با تصمیم های شایسته شورای امنیت کشور و اداره صحنه و سازگاری میان استان های مربوطه و هوشیاری مردم این مبحث نیز به دور از مشکل خاص امنیتی مرتفع گردید.
– تامین و تدوین آیین نامه ساماندهی مبادله کالا در بازارچه های موقت مرزی نامیده شده به معابر کوله بری در استانهای آذربایجان غربی، کردستان، کرمانشاه و سیستان و بلوچستان
– تشکیل سیستم جامع تبعه خارجی و اعمال گام دوم طرح سرشماری تبعه غیرمجاز

**حوزه سیاست داخلی
– – تامین و تدوین آیین نامه ساماندهی مبادله کالا در بازارچه های موقت مرزی نامیده شده به معابر کوله بری در استانهای آذربایجان غربی، کردستان، کرمانشاه و سیستان و بلوچستان- تشکیل سیستم جامع تبعه خارجی و اعمال گام دوم طرح سرشماری تبعه غیرمجاز**حوزه سیاست داخلی- در یکصد روز سابق جهت اسقرار دولت دوازهم در استانهای کشور طبق برنامه های رئیس محترم جمهوری برای مرحله تازه ، ۲۳ استاندار با در نظر گرفتن رفتار اعتدال دولت و با نگاه و رویکرد پیشرفت ای و ایجاد محیط آرام سیاسی در استانهای کشور برای ایجاد زمینه جهت فعالیت دیگر بخشها از طریق دولت تصویب و ارائه گردیدند.
– – ایجاد آرامش در محیط سیاسی درونی کشور مستلزم همکاری و نقش آفرینی احزاب ، تشکلهای سیاسی و نهادهای از جانب مردم هست در این راستا دولت با پشتیبانی تام از فعالیتهای حزبی و فعال نمودن کمیسیون ماده ۱۰ احزاب پشتیبانی عملی و همه جانبه خود از آنان را نشان داده و برپایی ۷۰ کنگره ، مجمع عمومی احزاب و انجمن ها و تشکلهای صنفی حاکی این رویکرد دولت هست و نیز پرداخت یارانه سال ۹۶ اقلیتهای دینی و برپایی همایش ملی اقوام و اقلیتهای دینی در این راستا بوده هست .
– – در راستای تقسیمات کشوری تکمیل و اجرائی نمودن سیستم ملی کدگذاری عناصر و واحدهای تقسیمات کشور و نیز فعالیت قسمت تقسیمات کشور از مرحله دهات تا سطح شهرستان آغاز گردید.
– – با دقت به برپایی موفق چندین انتخابات در دولت یازدهم، مستندسازی اطلاعات ، کارهای و آمارهای متفاوت انجام شده و نیز کارهای در جهت تامین لایحه قانون جامع انتخابات که در نوع اقدام با اعتباری خواهد بودصورت پذیرفته که در آن تا ابد ایرادات و اشکالات قانونی همه انتخابات کشور اعم از شوراهای شهر و دهات ، مجلس ، خبرگان و رئیس جمهوری برطرف می شود.

**حوزه امور اجتماعی
– **حوزه امور اجتماعی- نظام مند نمودن فعالیت سازمانهای مردم نهاد از مسیر ایجاد بانک جامع اطلاعات تشکل های از جانب مردم و تصویب آیین نامه فعالیت تشکل های مردم نهاد در دولت و تدوین پیش نویس لایحه در وزارت کشور که تا انتهاء هفته آینده ارایه خواهد گردید.
– در این نشست قطعی گردید نظام کاوش لطمه های اجتماعی که در وزارت کشور ایجاد شده تکمیل و ستاد مقابله با موادمخدر از مسیر بازبینی در فعالیت های سه دهه سابق ، طرحی موثرتر طراحی کند. قطعی گردید دستگاه های فرهنگی به مخصوص رسانه ملی در حوزه لطمه های اجتماعی جدیتر حضور یابند.

**حوزه عمران و پیشرفت امورشهری و روستایی
– **حوزه عمران و پیشرفت امورشهری و روستایی- کارهای دولت برای استقرار ۱۲۷ هزار نفر اعضای شورای شهر و دهات در قالب حدود ۴۰ هزار شورای اسلامی شهر و دهات انجام و در همین زمینه حدود ۸۰ درصد از این عزیزان پیش از آغاز بکار از طریق وزارت کشور تعلیم های اولیه و توجیهی را پشت سر گذاشته اند.
– – اولین وظیفه شوراهای اسلامی شهر انتخاب شهردار هست که وزارت کشور بنا به وظیفه قانونی صلاحیت اشخاص ایده ای را ارزیابی کرده و تا به حال ۸۹۰ نفر بعنوان شهردار در سراسر کشور منصوب و مشغول به کار شده اند.
– – ایجاد بانک اطلاعاتی طرحهای خلاقانه و نوآورانه کار آفرینی در منطقه های روستایی کشور.

**حوزه سازگاری امور اقتصادی و پیشرفت منطقه ای– – نظارت بر وضع بازار کالاهای بنیادی در استان ها از مسیر سازگاری و نظارت بر فرآیند تامین و توزیع ارزاق و مایحتاج عمومی و تامین و ابلاغ فرمان العمل های ضروری جهت تنظیم بازار ایام خاص و ابلاغ به استانداری های سراسر کشور.
– ..

**مبارزه با موادمخدر
– رایگان نمودن استفاده از فضاها و محل های ورزشی برای محصلین با هدف پیشرفت ورزش و پر نمودن زمان ها فراغت محصلین و تندرستی جسمی و روانی سرمایه های اجتماعی کشور

– **مبارزه با موادمخدر- رایگان نمودن استفاده از فضاها و محل های ورزشی برای محصلین با هدف پیشرفت ورزش و پر نمودن زمان ها فراغت محصلین و تندرستی جسمی و روانی سرمایه های اجتماعی کشور- پیشرفت فرهنگ پیشگیری و انزجار از موادمخدر با بهره گیری از آموزه های دینی و اسلامی با استفاده از حجم ۳۱۰۰ نفر از روحانیون، مبلغان و مداحان سراسر کشور.
– – کاهش ورود و توزیع موادمخدر و روانگردان ها در کشور با کشف اکثر از ۲۱۶ تن نوع ها موادمخدر و روانگردان با رشدی معادل ۱۳ درصد نسبت به مدت همانند سال سابق.

– – پیشرفت کارهای اطلاعاتی و عملیاتی در منطقه های شرق و حاشیه شرق به منظور جلوگیری از قاچاق موادمخدر به عمق کشور و تعلق ۶۷ درصد از کشفیات و کارهای اطلاعاتی در منطقه های شرق و حاشیه شرق کشور.

**اطلاع رسانی و انتشار یافتن آزاد اطلاعات
– پاسخگویی به بیشترین تعداد سؤالات و خواسته ها از جانب مردم در راستای انتشار یافتن و دسترسی به اطلاعات در بین همه دستگاه های عضو سیستم ملی انتشار یافتن و دسترسی آزاد اطلاعات
سیام*۹۲۵۴**۱۰۲۱
خبرنگار: سجاد خسروانیان**انتشار: حسین نوروزیان