تاریخ: ۹:۴۴ :: ۱۳۹۶/۰۸/۳۰
اقتصاد پایداریی جانی دوباره به فاستونی قاره آسیا بخشید/بومی سازی صنعت غیر جایی با بکارگیری از اقتصاد پایداریی در اروند چرخ رفسنجان

به گزارش راهنمای سفر من به نقل از شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛به نقل از  شبکه اطلاع رسانی آرمان کرمان؛ تولید گران کرمانی نا خواسته در کارخانه هایی که درگیر بروکراسی های اداری و واردات بی حد و حصر برخی از مواد  اولیه و حتی دستگاه های تولیدی بوده و عملا با کم شدن تولید […]

به گزارش راهنمای سفر من به نقل از شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛به نقل از  شبکه اطلاع رسانی آرمان کرمان؛

تولید گران کرمانی نا خواسته در کارخانه هایی که درگیر بروکراسی های اداری و واردات بی حد و حصر برخی از مواد  اولیه و حتی دستگاه های تولیدی بوده و عملا با کم شدن تولید روبه رو بودند  راهبرد اقتصاد پایداریی را به کار بسته اند که اثرها آنر ا در کوتاه مدت در عرصه تولید ات خود به وضوح رویت کرده اند  .

نمونه هایی این تولیدات که با اصول اقتصاد پایداریی رشد یافته و در اوج تحریم ها و خباثت ها گامی بلند را برداشته اند در زیر آورده شده هست .

ما توانستیم با همت جوانان ایرانی و نبوغ آنها و اصول اقتصاد پایداریی صنعت غیر جایی را جایی سازی نماییم

احسانی مدیر واحد صنعتی رینگ الومینیوم رفسنجان گفت: اروند چرخ نخستین تولید گر و عرضه کننده رینگ آلومینیومی به شرکت های ماشین ساز ایرانی هست که  توانست از سال ۸۶ با تولید ۷۵ هزار رینگ در سال بعنوان شرکتی با تجربه دانش جایی و اقتصاد پایداریی در ایران مطرح گردد .

وی با اظهار اینکه ما به دنبال دانش بنیان شدن اروند چرخ هستیم ، گفت : ما توانستیم با همت جوانان ایرانی و نبوغ آنها و اصول اقتصاد پایداریی صنعت غیر جایی را جایی سازی نماییم وتبدیل به یک مجموعه دانش بنیان شویم و از این به بعد توان داریم به شرکت های ایرانی که می خواهند رینگ تولید کنند لیسانس بدهیم به طور نمونه تولید رینگ ماشین تحت لیسانس اروند چرخ ،  نوع ها رینگ تولیدی این کارخانه با نام های AS006  ،AW001   ،   IK004  به بازار عرضه می گردد .

اروند چرخ رفسنجان نیز کارخانه ای هست که با توان جایی و تکیه بر اقتصاد پایداریی پا به عرصه تولید گذارده هست .

دیگر کارخانه ای که در عرصه اقتصاد پایداریی ید طولایی دارد نیز کارخانه لاستیک بارز کرمان هست .

مدیر عامل کارخانه لاستیک بارز کرمان:در عرصه پایداریی از چشم انداز ۱۴۲۰ جلوتر هستیم

مشرفی مدیر عامل کارخانه لاستیک بارز کرمان نیز گفته هست که در عرصه پایداریی از چشم انداز ۱۴۲۰ جلوتر هستیم چون هم طرح های پیشرفت ای را پیش برده ایم و هم  در چند سال تحریم نه صرفا نوع ها طرح های مهندسی معکوس را اجرا کرده ایم لکن برای ماشین هایی که تاکنون ساخته نشده اند ما طرح لاستیک داریم.

وی دنبال کرد : سال سابق مجید قاسم زاده کارگر کارخانه بارز کرمان  با طرح ترد دوبل در عرصه لاستیک توانست ۵۰ درصد ضایعات کارخانه را کم کند و لاستیک مقاوم را برای این واحد تولید کند و بعنوان نابغه کارگری کشوری ارائه گردید .

لاستیک بارز نخستین کارخانه ای بود که سال ۱۳۸۶کلنگ خانمی و در سال ۱۳۷۲ با مهندسی کاملاً ایرانی در کرمان ساخته و به بهره برداری رسید.

وی در ادامه اضافه کرد: این کارخانه در ابتدا با ۴۰۰ نفر آغاز به کار کرد که میزان تولید آن ۲۰۰۰۰ تن بود،در فعلی ۹۰۰۰۰ تن ،تولید لاستیک داریم.

مهندس مشرفی با اشاره به اینکه بریجیستون بزرگترین واحد تولید لاستیک در جهان با ۸۰ سال پیشینه هست ،گفت : لاستیک بارز کرمان با ۲۰ سال پیشینه به نصف حجم این کارخانه نزدیک می گردد و این در حالی هست که لاستیک های کارخانه بارز، از نظر کیفیت از همتایان کره ای ،ترکیه ای خود ، زیاد خوب تر و نرخ آن اززان تر و مطلوبتر هست.

این مطلبو از دست ندید!  طبیعت پاییزی چشم نواز روستای گردشگری بند ارومیه+فیلم

اقتصاد پایداریی جانی دوباره به فاستونی قاره آسیا بخشید

دیگر واحد تولیدی کرمان که بر مشکلات فائق آمده هست و توانسته با اصول اقتصاد پایداریی جانی دوباره بگیرد کارخانه پشم بافی قاره آسیا است

منصوری مدیر این کارخانه نیز گفت : کارخانه فاستونی قاره آسیا سال سابق در استانه تعطیلی تمام بود ولی با اموری زیر در عرصه اقتصاد پایداریی انجام داده هست و کارخانه ورشکسته را دوباره زنده کرده اند و به اوج دست یافته اند .

نقاط رشد در اقتصاد پایداریی در پشم بافی قاره آسیا دربردارنده اموری ذیل است؛

*

*

*

*

* * تیم های بسیج کارگری و حضور فعالان عرصه تولید ودوزندگی های سراسر استان.

* * تولید پارچه پته کرمان که نزدیک به ۸ درصد تولید کارخانه را عهده دار هست.

*

لذا این چند نمونه نشان می دهد که تولید کنند گان ، تجار ایرانی و کارآفرینان راهبرد کلی اقتصاد پایداریی را جایی سازی نموده اند و به نحو های متفاوت در عرصه تولید آن را بسط داده اند که میزان مؤثری آن حتی در مراحل اولیه  به درصد بالایی در تولید انجامیده است  .

اما با این احتساب به نظر می آید که صرفا این قوه مجریه هست که راهبرد اقتصاد پایداریی را نادیده گرفته و صرفا در شعار این سیاست ها را داد می زند  ، با دقت به اینکه رهبر معظم  انقلاب هم بار ها گفته اند که راهبرد اقتصاد پایداریی ضروری هست جدی گرفته گردند ولی صرفا دشمنان ایران از این سیاست ها بکارگیری برده اند به طور نمونه شعار ریاست جمهور تازه به قدرت دست یافته آمریکا خرید آمریکایی و بکارگیری از کارگر آمریکایی هست .

کارخانه پشم بافی قاره آسیا کرمان که جدیدا عنوان برتر جشنواره کارآفرینی و کارخانه موفق رد عرصه اقتصاد پایداریی را به دست اورده هست با اکتساب رده دوم کیفیت تولید به دومین تولید کننده منسوجات پارچه ای از نخ تا فاستونی بدل شده هست .

گره خانم اتوماتیک نمونه بار زاقتصاد پایداریی هست که با توان درونی و برگرفته از تحریم های ظالمانه غرب به جرگه تولید وارد شده هست این دستگاه در ابتدا در کارخانه موجود بوده ست ولی توان و کارکرد کاری خودر ا از دست داده بود بنابراین احتیاج بود تا یک دستگاه تازه به نرخ ۸۰۰ میلیون تومان را خریداری و به کشور ورا کنند

اما دقت و اعتماد اداره این واحد تولیدی به توان درونی علت گردید تا این دستگاه در باز هنگامی ۳ ماه به مدار تولید وارد گردد واندکی در کارکرد این دستگاه نیز تحولاتی احداث گردیده هست .

«تولید سیمان چاه نفت کلاس جی» یکی از هزاران طرح موفق اقتصاد مقاومتی
محمد همتی فرمانده پایگاه پایداری بسیج  کارگری ابوذر کارخانه سیمان کرمان در صحبت با خبرنگار ما در مورد طرح های اعمالی اقتصاد پایداریی گفت  : موفق ترین طرح کارخانه سیمان کرمان و گروه پژوهشی صالحین بسیج کارگری؛ طرح تولید سیمان چاه نفت کلاس جی خواهد بود که از طریق یکی از سرگروه های صالحین این کارخانه که در جشنواره صالحین رده دوم استان کرمان نیز بوده هست ،مطرح و به فاز تولید انبوه رسید .

وی دنبال کرد : گروه صنعت ها سیمان کرمان بعنوان قدیمی‌ترین  کارخانه تولید سیمان کشور اقدام به تولید سیمان چاه نفت نمود و الان بعنوان یکی از بزرگترین تولید کننده سیمان چاه نفت علاوه بر تأمین نیازهای شرکت های نفتی داخل کشور قسمتی از تولیدات چاه نفت خود را به کشورهای ترکمنستان قزاقستان و عراق صادر می‌نماید

انتهای پیام /