گروه: مسافرت
تاریخ: ۱۴:۰۵ :: ۱۳۹۶/۰۸/۲۴
افشای سند توطئه های عربستان و رژیم صهیونیستی بر علیه فلسطین و ایران

به گزارش راهنمای سفر من به نقل از مشرق، یک روزنامه لبنانی از سند فوق محرمانه ای پرده برداشت، که در آن عربستان سعودی با مساعدت و پشتیبانی ایالات متحده درصدد خیانت به آرمان های فلسطینی و ضربه زدن به جمهوری اسلامی ایران ایران می باشند. روزنامه «الأخبار» لبنان به سندی محرمانه وزارت کارها خارجه […]

به گزارش راهنمای سفر من به نقل از مشرق، یک روزنامه لبنانی از سند فوق محرمانه ای پرده برداشت، که در آن عربستان سعودی با مساعدت و پشتیبانی ایالات متحده درصدد خیانت به آرمان های فلسطینی و ضربه زدن به جمهوری اسلامی ایران ایران می باشند.

روزنامه «الأخبار» لبنان به سندی محرمانه وزارت کارها خارجه عربستان رسیده هست که عبارت هست از نامه ای از عادل الجبیر وزیر کارها خارجه عربستان به محمد بن سلمان ولیعهد. در این سند افشا شده، چکیده ای از عنوان کرد وگوها و سفارش ها در مورد عادی سازی ارتباطات دیپلماتیک بین عربستان و رژیم صهیونیستی مبتنی بر طرح نامیده شده به توافق شراکت سیاست هایی با آمریکاست.

در این نامه محرمانه عادل الجبیر به محمد بن سلمان آمده هست که «افتخار دارم طرح احداث ارتباطات بین عربستان سعودی با رژیم صهیونیستی را محضرتان عرضه کنم. »

» در قسمتی از این نامه کاملاً محرمانه عادل الجبیر به محمد بن سلمان آمده هست: «عربستان در توافق شراکت سیاست هایی با دونالد ترامپ ریاست جمهور ایالات متحده توافق کرد که هر نوع کوشش ایالات متحده و عربستان کلید چیرهی است؛ زیرا عربستان برای سوق دادن کشورهای دیگر برای حل وفصل مناسبت ترین کشور در دنیا عرب و اسلامی هست و حل وفصل مبحث فلسطین تا وقتی که مورد پشتیبانی عربستان نباشد، مشروعت نخواهد داشت.»

» علاوه بر این در ادامه این نامه اهتمام شده هست: «نزدیکی موضع عربستان سعودی با رژیم صهیونیستی به دلیل اینکه مبحث فلسطین از جایگاه معنوی، میراث تاریخی و مذهبی بهره مند هست، به مفهومی این هست که عربستان در ازاء ملل اسلامی به یک ریسک دست می زند و عربستان به این کار عمل نخواهد کرد مگر اینکه احساس کند ایالات متحده صادقانه رویکرد ضد ایرانی دارد، زیرا ایران حمایت کننده تروریسم در منطقه هست. بر این اساس طرح صلحی که عربستان ایده می کند مبتنی هست بر:

  بر این اساس طرح صلحی که عربستان ایده می کند مبتنی هست بر:  اول اینکه نزدیکی موضع عربستان و رژیم صهیونیستی منوط هست به همسان سازی و متقابل سازی ارتباطات دیپلماتیک دوطرفه آن ها.

 دوم اینکه عربستان سعودی توان دیپلماتیک و ارتباطات سیاسی خود با تشکیلات خودگردان فلسطین و کشورهای عربی و اسلامی را برای ساده سازی احداث مسیر حل های مقبول در مورد بندهای مورد اختلاف در طرح صلح عربی به کار خواهد گرفت

سوم، عربستان و ایالات متحده ضروری هست در مورد اصول کلیدی حل وفصل پایانی به توافق برسند و سپس ایالات متحده از کشورهای منطقه بخواهد که این طرح و اصول را به رسمیت بشناسند.