گروه: مسافرت
تاریخ: ۱۵:۱۵ :: ۱۳۹۶/۰۵/۲۶
افزایش ۴ درصدی مسافرین قطار فارس/ ایستگاه شیراز تغییر نمی کند

به گزارش راهنمای سفر من به نقل از خبرنگار راهنمای سفر من، غلامحسین ولدی ظهر پنجشنبه در نشست خبری فعالیت های اخیر راه آهن فارس، گفت: ۵۰۰ کیلومتر خط و ۶ ایستگاه که ۴ درصد سهم ریلی فارس است. وی ادامه داد: در حال حاضر یک روز در میان به مشهد و تهران داریم که […]

به گزارش راهنمای سفر من به نقل از خبرنگار راهنمای سفر من، غلامحسین ولدی ظهر پنجشنبه در نشست خبری فعالیت های اخیر راه آهن فارس، گفت: ۵۰۰ کیلومتر خط و ۶ ایستگاه که ۴ درصد سهم ریلی فارس است.

وی ادامه داد: در حال حاضر یک روز در میان به مشهد و تهران داریم که طی ۴ ماه ۱۵۰ هزار نفر جابه جایی و میانگین ماهیانه ۳۶ هزار نفر است.

مدیرکل راه آهن فارس تصریح کرد: ساعت نامناسب ورود قطار به تهران یکی از دلایل عدم استقبال بود که توانستیم این ساعت را تغییر دهیم.

ولدی افزود: از نیمه دوم سال جاری برنامه ریزی شده که قطارهای شیراز در اصفهان توقف داشته باشند.

وی یادآور شد: سهم راه آهن از تردد یک میلیون نفری مردم شیراز به تهران ۱۹ درصد است که به طور حتم با توقف قطار در اصفهان افزایش مسافر را خواهیم داشت.

مدیرکل راه آهن فارس تصریح کرد: شاهد افزایش ۴ درصدی مسافرین در مقایسه با سال گذشته هستیم که به طور حتم شاهد افزایش آن خواهیم بود.

ولدی با بیان اینکه راه آهن شیراز باید به بنادر وصل شود، گفت: عملیات اجرایی خاصی بر روی خط شیراز، بوشهر و عسلویه انجام نمی شود و در حال حاضر اولویت با خط گلگهر به شیراز است.

وی در خصوص واگن ها نیز گفت: قطار ۵ ستاره در محور شیراز به تهران تردد می کند و برای هفته دولت نیز ایستگاه مرودشت به بهره برداری می رسد و زیر گذرآباده نیز افتتاح خواهد شد.

مدیرکل راه آهن فارس تصریح کرد: فارس در تولید گندم اول تا سوم است که ۶۷ درصد در داخل و ۲۳ درصد خارج استان مصرف می شود به همین دلیل سیلوی مکانیزه در ایستگاه راه آهن سیوند راه اندازی می شود.

ولدی در خصوص تغییر مکان ایستگاه شیراز، گفت: تغییر مکان نخواهیم داشت اما ایستگاه مترو در ایستگاه قطار شیراز راه اندازی می شود و یک پایانه تجمیعی در شرق فرودگاه خواهیم داشت.