افزایش ۲ برابری وسعت نمایشگاه گردشگری پارس


افزایش ۲ برابری وسعت نمایشگاه گردشگری پارس

رئیس هیات مدیره شرکت توسعه گردشگری ایران با اشاره به برپایی سیزدهمین نمایشگاه بین‌المللی گردشگری پارس در شیراز گفت: وسعت این نمایشگاه نسبت به سه سال گذشته ۲ برابر شده است.

به گزارش میراث آریا و به نقل از روابط عمومی اداره‌کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان فارس، مسعود پناهی در حاشیه بازدید از سیزدهمین نمایشگاه بین‌المللی گردشگری پارس و چهاردهمین نمایشگاه ملی صنایع دستی در شیراز بیان کرد: شرکت توسعه گردشگری ایران مجری توسعه زیرساخت‌های گردشگری و توسعه گردشگری در کشور است. ساختار این شرکت متشکل از شرکت‌های توسعه استانی است که شرکت توسعه گردشگری فارس هم یکی از شرکت‌های پیشرو است.

رئیس هیات مدیره شرکت توسعه گردشگری ایران افزود: یکی از رویکردهای این شرکت، برگزاری نمایشگاه‌های داخلی و خارجی است که وزارت میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی این وظیفه را به شرکت توسعه گردشگری محول کرده است که شرکت متبوع هم از طریق شرکت‌های زیرمجموعه در استان‌ها متولی برگزاری نمایشگاه‌های گردشگری است.

او تصریح کرد: برای نخستین بار در فارس نیز نمایشگاه گردشگری پارس و نمایشگاه ملی صنایع دستی توسط شرکت توسعه گردشگری در دستور برگزاری قرار گرفت که نسبت به سه سال گذشته از نظر وسعت دو برابر شده است.

همتی اظهار کرد: شرکت توسعه گردشگری ایران و فارس در واگذاری غرفه‌های بخش صنایع‌دستی و بخش عمده‌ای از گردشگری، یارانه اختصاص داده و عملا رویکرد اصلی که تسهیل حضور در ارائه خدمات گردشگری بود، در نمایشگاه امسال ایجاد شده است.

رئیس هیات مدیره شرکت توسعه گردشگری ایران همچنین با بیان اینکه تعداد شرکت‌های هواپیمایی و غرفه های صنایع‌دستی در این نمایشگاه دو برابر سال گذشته است، تصریح کرد: مهم‌ترین هدف و رسالت ما که در این نمایشگاه دنبال می‌کنیم ارائه خدمات گردشگری به مردم است.

پناهی اضافه کرد: برای اولین بار فضایی برای مذاکرات دوجانبه مجموعه‌های ارائه دهنده خدمات گردشگری در این نمایشگاه ایجاد شده است.

او با بیان اینکه در نمایشگاه امسال برنامه خوبی برای حضور متقاضیان دریافت خدمات گرشگری از کشورهای دیگر انجام شد، گفت: سفارت سریلانکا در این نمایشگاه حضور دارد، همچنین وزیر پاکستان و تعدادی از شیوخ عرب نیز با رویکرد توسعه گردشگری در حوزه سلامت حضور پیدا کرده‌اند.

انتهای پیام/

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید