گروه: بلیط
تاریخ: ۱۸:۴۲ :: ۱۳۹۷/۰۷/۱۵
افزایش نرخ بلیت هواپیما پایدار نیست

به گزارش راهنمای سفر من به نقل از افکارنیوز، ​​مرتضی دهقان با اشاره به کاهش نرخ ارز در کشور گفت: اگر نرخ ارزرسمی کشور بیایید پایین، مطمئنا نرخ بلیت هواپیما نیز به همان نسبت کاهش پیدا می‌کند. وی در ادامه به دلایل افزایش نرخ بلیت هواپیما در ماه‌های گذشته اشاره نمود و اضافه کرد: سال گذشته نرخ بلیت با ۳۸۰۰ […]

به گزارش راهنمای سفر من به نقل از افکارنیوز،

​​مرتضی دهقان با اشاره به کاهش نرخ ارز در کشور گفت: اگر نرخ ارزرسمی کشور بیایید پایین، مطمئنا نرخ بلیت هواپیما نیز به همان نسبت کاهش پیدا می‌کند.

وی در ادامه به دلایل افزایش نرخ بلیت هواپیما در ماه‌های گذشته اشاره نمود و اضافه کرد: سال گذشته نرخ بلیت با ۳۸۰۰ تا ۴۰۰۰ تومن تنظیم گردید، اما سال کنونی می‌بینیم این نرخ‌ها بالای ۱۰ هزار تومان هست.

دهقان دنبال کرد: افزایش نرخ ارز علت افزایش نرخ بلیت خواهد گردید. خصوصا در پروازهای خارجی که باید نرخ تسعیر ارزی به گونه ای باشد که این شرکت‌ها بتوانند درآمد مازاد خود را جابه جا کنند. در نتیجه افزایش نرخ ارز در نتیجه افزایش بر نرخ بلیت هواپیما اثر مستقیم دارد.

این مقام مسئول در سازمان هواپیمایی کشوری به پایدار نبودن افزایش قیمت بلیت هواپیمااشاره کرد و گفت: افزایش نرخ مطلوب بخش حمل و نقل هوایی این هست که نرخ متعادل‌تری روی نرخ تسعیر ارز وجود داشته باشد تا هم برای مصرف‌کننده هوایی استفاده از این خدمت استفاده صرفه داشته باشد و هم سایر حلقه‌های زنجیره حمل و نقلمانند آژانس‌های مسافرت‌هوایی، تورگردانان، شرکت‌های هندلینگ و سایر شرکت‌های حاضر در این زنجیره بتوانند فعالیت خود را همواره دنبال کردند.

این مطلبو از دست ندید!  سفری خاطره‌انگیز و راحت با سندباد س

معاون عملیات هوانوردی سازمان هواپیمایی کشوری اضافه کرد: کوشش مجموعه بر این هست که شرکت‌های هواپیمایی با نرخ متعادل‌تری بتوانند ارز بخش حمل‌ونقل را بگیرند.