تاریخ: ۱۷:۳۴ :: ۱۳۹۵/۱۱/۱۲
افزایش قیمت طلا در بازار جهانی

به گزارش راهنمای سفر من به نقل از خبرگزاری میزان به نقل از رویترز، پس از آنکه دستور اجرایی ترامپ در مورد ممنوعیت ورود پناهجویان و اتباع کشورهای مسلمان به آمریکا، بازارهای مالی جهان را آشفته کرد، افزایش تقاضا برای سرمایه گذاری امن در بازار طلا موجب شد تا قیمت فلز زرد امروز به بالاترین […]

طلا به ۱۲۰۱ دلار رسیدبه گزارش راهنمای سفر من به نقل از خبرگزاری میزان به نقل از رویترز، پس از آنکه دستور اجرایی ترامپ در مورد ممنوعیت ورود پناهجویان و اتباع کشورهای مسلمان به آمریکا، بازارهای مالی جهان را آشفته کرد، افزایش تقاضا برای سرمایه گذاری امن در بازار طلا موجب شد تا قیمت فلز زرد امروز به بالاترین رقم در حدود یک هفته اخیر برسد.
کاهش ارزش دلار نیز در تقویت قیمت طلا موثر بوده است. این در حالی است که تجار توجه خود را معطوف نشست دو روزه فدرال رزرو آمریکا  کرده اند تا سرنخی از زمان احتمالی افزایش نرخ بهره به دست بیاروند.
بر اساس این گزارش، قیمت هر اونس طلا امروز با ۰٫۵۱ درصد افزایش به ۱۲۰۱ دلار و ۷ سنت رسید. قیمت فلز زرد در اوایل جلسه امروز به ۱۲۰۳ دلار رسید که بالاترین رقم از ۲۵ ژانویه تاکنون بود.
قیمت طلای آمریکا نیز امروز با ۰٫۵۳ درصد افزایش به ۱۲۰۰ دلار و یک سنت رسید.
شاخص دلار، در برابر سبد ارزهای معتبر جهانی امروز ۰٫۱ درصد کاهش داشت و به ۱۰۰٫۳۸۰ رسید.
در حالی که دستور اجرایی ترامپ، در خصوص ممنوعیت ورود اتباع ۷ کشور از جمله ایران به آمریکا این پیام را برای سرمایه گذاران داشته که رئیس جمهور جدید آمریکا در خصوص عمل کردن به وعده های تند انتخاباتی خود جدی است، سهام های آسیایی امروز وضعیتی تدافعی به خود گرفتند.
ترامپ همچنین سالی ییتس، وزیر موقت دادگستری را پس از آنکه وی حاضر به دفاع از محدودیت های مهاجرتی دولت جدید نشد، از سمت خود برکنار کرد.
سم لافلین تاجر بازار طلا در یادداشتی نوشت: «اعلام (اخراج سالی ییتس) موجب تقویت قیمت طلا و عبور آن از رقم ۱۲۰۰ دلار شد.»
«ادامه احساس عدم قطعیت در مورد سیاست های دولت ترامپ احتمالا موجب تقویت قیمت طلا در کوتاه مدت خواهد شد.»

این مطلبو از دست ندید!  چشم اندازی از طبیعت بی مثل در روستای زرشک + عکس ها