گروه: مسافرت
تاریخ: ۱۵:۰۶ :: ۱۳۹۶/۰۲/۱۰
افتتاح ۵۲۰۰ کیلومتر راه هوایی جدید/ دیر جنبیدیم، آمریکایی‌ها مسیر هوایی عراق را در دست گرفتند

به گزارش راهنمای سفر من به نقل از خبرنگار اقتصادی خبرگزاری فارس، رحمت‌الله مه‌آبادی امروز در حاشیه مراسم افتتاح ۵ هزار و ۲۰۰ کیلومتر راه هوایی جدید در قالب بخش دوم فاز اول مدیریت آسمان ایرانشهر در جمع خبرنگاران بیان کرد: با هدف رقابتی شدن هوای کشور و ایجاد نقطه تعادل منطقه‌ای طرح مدیریت آسمان […]

به گزارش راهنمای سفر من به نقل از خبرنگار اقتصادی خبرگزاری فارس، رحمت‌الله مه‌آبادی امروز در حاشیه مراسم افتتاح ۵ هزار و ۲۰۰ کیلومتر راه هوایی جدید در قالب بخش دوم فاز اول مدیریت آسمان ایرانشهر در جمع خبرنگاران بیان کرد: با هدف رقابتی شدن هوای کشور و ایجاد نقطه تعادل منطقه‌ای طرح مدیریت آسمان ایرانشهر اجرایی شد.

وی ادامه داد: در بخش اول این طرح که سال ۹۴ اجرایی شد ۷ هزار و ۸۰۰ کیلومتر راه هوایی جدید افتتاح شد و پس از آن در سال ۹۵ نیز ۲ هزار کیلومتر راه هوایی جدید افتتاح کردیم و امروز نیز ۵ هزار و ۲۰۰ کیلومتر راه هوایی جدید در فضای کشور افتتاح شد.

مه‌آبادی ادامه داد: اصلاح ساختاری فضای کشور با همکاری ستاد کل نیروهای مسلح و سرلشکر باقری و همچنین دبیرخانه شورای عالی امنیت ملی دریابان شمخانی و دیگر دست‌اندرکاران انجام شد.

مدیرعامل شرکت فرودگاه‌ها و ناوبری هوایی کشور گفت: تلاش می‌کنیم ترافیک موجود فضای کشور را حفظ کنیم و با سرمایه‌گذاری در بخش رادارها در فازهای دوم و سوم پروژه آسمان ایرانشهر فضا را رقابتی‌تر کنیم.

وی از رشد ۱۰٫۸ درصدی پروازهای عبوری در سال ۹۵ نسبت به سال ۹۴ خبر داد و گفت: در فضای کشور چندین نقطه بحرانی داشتیم که مورد اعتراض سازمان‌های بین‌المللی بود، تا قبل از اجرای طرح مدیریت آسمان ایرانشهر مسیرهای یکطرفه و غیرموازی داشتیم که در هیچ مسیر هوایی موازی نداشتیم و شکست‌ها و پیچش‌های مسیرهای هوایی ما قابل ملاحظه بود.

مه‌آبادی افزود: پس از اجرای فاز اول طرح مدیریت آسمان ایرانشهر ۸۰ درصد ترافیک فضای کشور در مسیرهای مستقیم، موازی و یکطرفه انجام می‌شود.

مه‌آبادی ادامه داد:‌از امروز به بعد ۶۰ درصد ترافیک فضای کشور در مسیرهایی انجام می‌شود که بر اساس استانداردهای بین‌المللی است و دقت بالایی دارد.

وی همچنین از افزایش تعداد سکتورهای مرکز کنترل فضای کشور از ۷ به ۱۳ سکتور خبر داد.

مدیرعامل شرکت فرودگاه‌ها و ناوبری هوایی کشور با بیان اینکه به زودی در ارتفاع ۲۸ هزار پا به بالا در فضای بیشتر راه‌های جدید ایجاد می‌شود، گفت: متاسفانه در جنگ رقابتی با عراق در مورد پروازها در فضای کشور دیر جنبیدیم و آمریکایی‌ها چندین رادار موبایل در عراق ایجاد کردند، نرخ‌های جدید و رقابتی گذاشته‌اند و ما را در این حوزه با چالش مواجه کردند.

مه‌آبادی با اشاره به مزایای افزایش خطوط هوایی کشور،‌گفت:‌کاهش مصرف سوخت، کاهش مصرف قطعات تایمی هواپیما، کاهش آلاینده‌های زیست‌محیطی، کاهش آلودگی‌های صوتی و کاهش تاخیرات از مزایای ایجاد این خطوط هوایی جدید مستقیم و موازی است.

برچسب ها: , ,