تاریخ: ۱۹:۴۵ :: ۱۳۹۵/۱۱/۱۲
افتتاح مرکز رادیوتراپی و شیمی‌درمانی در بیمارستان امام خمینی(ره) اردبیل

به گزارش راهنمای سفر من به نقل از خبرگزاری فارس اردبیل، قدرت اخوان اکبری عصر امروز در مراسم افتتاح مراکز رادیوتراپی و شیمی‌درمانی بیمارستان امام خمینی(ره) در اردبیل گفت: مرکز رادیوتراپی با فضای فیزیکی یک هزار و ۱۱۰ متر مربع با صرف اعتباری بالغ بر ۱۷۰ میلیون ریال به بهره‌برداری رسید. وی با گرامیداشت سالگرد […]

به گزارش راهنمای سفر من به نقل از خبرگزاری فارس اردبیل، قدرت اخوان اکبری عصر امروز در مراسم افتتاح مراکز رادیوتراپی و شیمی‌درمانی بیمارستان امام خمینی(ره) در اردبیل گفت: مرکز رادیوتراپی با فضای فیزیکی یک هزار و ۱۱۰ متر مربع با صرف اعتباری بالغ بر ۱۷۰ میلیون ریال به بهره‌برداری رسید.

وی با گرامیداشت سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی گفت: امیدواریم هرسال نسبت به سال گذشته پیش از بیش در جهت اهداف انقلاب اسلامی تلاش کنیم چرا که در طول سال‌های پس از انقلاب شکوهمند اسلامی اقدامات شایان توجهی در  بهبود و اعتلای سیستم بهداشتی درمانی کشور انجام گرفته است.

سرپرست دانشگاه علوم پزشکی اردبیل به اجرای برنامه طرح تحول سلامت توسط دولت تدبیر و امید اشاره کرد و گفت: در راستای این طرح خدمات بسیار گسترده بهداشتی درمانی در استان اتفاق افتاده است و بسیاری از معضلات مراکز درمانی مرتفع گردیده است و هم‌اکنون شاهد رضایتمندی ۹۱ درصدی مردم هستیم.

اخوان اکبری در ادامه به راه‌اندازی ۱۷ باب درمانگاه و کلینیک تخصصی و فوق تخصصی با حضور ۱۹۸ پزشک متخصص اشاره کرد و گفت: در راستای طرح تحول سلامت جهت خدمات ارزان‌قیمت به اقشار مختلف جامعه کلینیک‌های ویژه تخصصی در طول چند سال اخیر در سراسر استان راه‌اندازی شده است و همه روزه شاهد حضور جمع کثیری از مراجعان به این کلینیک‌ها هستیم.

 وی افزود: پس از اجرای طرح تحول سلامت پرداختی از جیب مردم در مراکز درمانی بابت هزینه‌های درمانی از ۳۳ درصد به ۷٫۵ درصد رسیده است.

سرپرست دانشگاه علوم پزشکی استان اردبیل تصریح کرد: انجام ۲۸ هزار زایمان طبیعی در استان با هزینه رایگان دولت از ثمرات دیگر طرح تحول سلامت هست.

اخوان‌اکبری به بازسازی و نوسازی بخش‌ها و خرید تجهیزات و امکانات جدید در قالب طرح تحول اشاره کرد و گفت: مبلغ ۳۶۱ میلیارد ریال برای هتلینگ مراکز درمانی هزینه شده است.

وی به جذب ۲۱۹ نفر نیروی انسانی مورد نیاز بیمارستان‌های استان در رشته‌های پرستاری، اتاق عمل، هوشبری و بهیاری در سال ۹۳ اشاره کرد و گفت: به غیر از جذب ۲۱۹ کادر درمانی مورد نیاز مراکز درمانی در سال ۹۳ در سال‌های ۹۴ و ۹۵ تعداد ۲۴۰ نفر نیروی جدید به سیستم بهداشتی استان جذب شده است.

به گزارش راهنمای سفر من به نقل از خبرگزاری فارس از اردبیل در مراسم افتتاح مسؤولان استانی ضمن حضور در بخش شیمی درمانی بیمارستان امام این بخش را نیز افتتاح کردند.

فضای فیزیکی بخش جدید شیمی‌درمانی با بیش از ۷۰۰ متر زیربنا و اعتبار هزینه شده برای آن۲۲ هزار و ۳۰۰ میلیون ریال است.

افتتاح و راه‌اندازی ساختمان جدید ستاد مرکزی دانشگاه با فضای فیزیکی بیش از ۷۰۰۰ متر مربع با اعتباری بالغ بر ۱۵۳ هزار و ۹۰۰  میلیون ریال و راه‌اندازی ساختمان جدید فوریت‌های پزشکی استان با فضای فیزیکی تقریبی ۲هزار و ۵۰۰ متر مربع با صرف هزینه‌ای بالغ بر ۲۰ هزار و ۶۱۵ میلیون ریال از دیگر برنامه‌های مراسم افتتاح بود.