گروه: اخبار
تاریخ: ۱۸:۳۱ :: ۱۳۹۶/۰۶/۲۲
افتتاح دانشکده حقوق و الهیات دانشگاه پیام نور در مشهد

به گزارش راهنمای سفر من به نقل از ایرنا، معاون آموزشی و تحصیلات تکمیلی دانشگاه پیام نور کشور در این مراسم گفت: نخستین دانشکده حقوق و الهیات این دانشگاه با زیربنای ۲ هزار و ۵۰۰ مترمربع در چهار طبقه به عنوان بخشی از دانشگاه پیام نور مشهد از سال تحصیلی جدید آغاز به کار می […]

به گزارش راهنمای سفر من به نقل از ایرنا، معاون آموزشی و تحصیلات تکمیلی دانشگاه پیام نور کشور در این مراسم گفت: نخستین دانشکده حقوق و الهیات این دانشگاه با زیربنای ۲ هزار و ۵۰۰ مترمربع در چهار طبقه به عنوان بخشی از دانشگاه پیام نور مشهد از سال تحصیلی جدید آغاز به کار می کند.
ابوالفضل فراهانی افزود: این دانشکده با رویکرد جذب دانشجویان خارجی و همچنین جذب دانشجویان در مقطع تحصیلات تکمیلی در پنج رشته و گرایش مقطع کارشناسی و ۲ رشته و گرایش مقطع کارشناسی ارشد راه اندازی شده است.
وی گفت: دانشکده حقوق و الهیات دانشگاه پیام نور مشهد دارای ۱۰ کلاس ویژه اعضای هیات علمی، ۱۵ کلاس ویژه دانشجویان و ۲ سالن اجتماعات است.
رئیس دانشگاه پیام نور خراسان رضوی نیز در این مراسم گفت: خراسان رضوی سومین استان کشور از نظر برخورداری جمعیت دانشجویی دانشگاه پیام نور است و ۳۰ واحد دانشگاهی پیام نور با ۴۵ هزار دانشجو، ۸۰۰ کارمند، ۳۰۰ عضو هیات علمی و هزار و ۷۰۰ مدرس مدعو در این استان فعالیت دارد.
محمد علی داوریار افزود: از این تعداد ۱۴ هزار نفر در دانشگاه پیام نور مشهد مشغول تحصیل می باشند که ۳۵۴نفر آنها دانشجویان خارجی هستند.
وی گفت: دانشگاه پیام نور مشهد دارای سه ساختمان آموزشی و فرهنگی، دفتر کارآفرینی، سوله، نمازخانه و سایر بخشهای رفاهی است و دانشکده حقوق و الهیات نخستین دانشکده مستقل این دانشگاه به شمار می رود.
وی گفت: یکی از دلایل راه اندازی این دانشکده شمار بسیار دانشجویان و دانش آموختگان این رشته ها در این دانشگاه است، ضمن اینکه دانش آموختگان رشته های حقوق این دانشگاه هر سال در آزمون وکلا رتبه های برتر به دست می آورند.
داوریار افزود: پنج هزار و ۸۰۰ دانشجو در رشته و گرایش های حقوق و الهیات، سال تحصیلی را در دانشکده جدید آغاز می کنند که از این تعداد ۵۰۰ نفر در مقطع کارشناسی ارشد هستند.
۷۴۸۹ / ۶۰۵۳ خبرنگار: میترا عبداللهی ** انتشار دهنده: محمد حسین علی مقدم