گروه: شغل
تاریخ: ۱۴:۳۶ :: ۱۳۹۶/۰۲/۱۰
افتتاح بزرگترین نیروگاه خورشیدی کشور در ماهان

به گزارش راهنمای سفر من به نقل از ایسنا، «علیرضا رزم‌حسینی» صبح امروز(یکشنبه ۱۰ اردیبهشت‌ماه) در گردهمایی ائمه جمعه استان کرمان در شهر ماهان گفت: سعی کرده‌ایم طی سه و نیم سال گذشته اقداماتی را در حد وسعمان در استان کرمان انجام بدهیم. وی با بیان این‌که به‌دنبال آن بوده‌ایم که همواره حول محور ولایت […]

به گزارش راهنمای سفر من به نقل از ایسنا، «علیرضا رزم‌حسینی» صبح امروز(یکشنبه ۱۰ اردیبهشت‌ماه) در گردهمایی ائمه جمعه استان کرمان در شهر ماهان گفت: سعی کرده‌ایم طی سه و نیم سال گذشته اقداماتی را در حد وسعمان در استان کرمان انجام بدهیم.

وی با بیان این‌که به‌دنبال آن بوده‌ایم که همواره حول محور ولایت و توسعه در استان کارها را پیش ببریم، تصریح کرد: اعتقادمان بر این موضوع است و فرمانداران و بخشداران کار را در سطح استان با همین روال پیش برده و سعی کرده‌اند به دور از حاشیه‌های سیاسی، فضای استان را به سمت کار، آبادانی و اشتغال سوق دهند.

رزم‌حسینی تصریح کرد: بنای ما بر مدیریت جهادی بود و براساس آماری که داریم از ابتدای انقلاب تاکنون تعداد سفرهایی که در این دوره در سطح استان به مناطق مختلف رفته‌ایم، در هیچ دوره‌ای نبوده و تلاش کردیم حرکت شبانه‌روزی در سراسر استان انجام دهیم.

نماینده عالی دولت در استان کرمان با بیان این‌که ۴۰ درصد جلسات اقتصاد مقاومتی استان را در شهرستان‌ها برگزار کرده و بیشترین سفر مقامات دولتی از اول انقلاب تا امروز به استان در این دوره بوده است، افزود: راهبرد استان کرمان تمرکز بر کار اقتصادی است و مقام معظم رهبری ۱۰ سال را با عناوین اقتصادی نامگذاری کرده‌اند و با ابلاغ سیاست‌های اقتصاد مقاومتی، معلوم شد راه درستی را انتخاب کرده‌ایم.

رزم‌حسینی گفت: طرح مثلث توسعه اقتصادی استان کرمان مدل کارآمدی درآمد و تمرکز بر توسعه اقتصادی بوده، ضمن آن‌که در کنار این طرح نیز پروژه‌های اقتصاد مقاومتی را پیش برده و آمارها راستی‌آزمایی شده است.

وی تصریح کرد: در مهرماه سال ۹۳ شهرستان قلعه گنج را به‌عنوان شهر نمونه اقتصاد مقاومتی به بنیاد مستضعفان واگذار کردیم و با تلاش‌های خالصانه و جهادی رئیس بنیاد، مدلی از اقتصاد مقاومتی مردمی و واقعی در این شهرستان اجرا شد.

استاندار کرمان افزود: بوروکراسی دولتی و نظام اداری ما توانایی این را ندارد که توسعه و اجرای اقتصاد مقاومتی را به خوبی انجام دهد و واسپاری کار به بخش غیردولتی در استان کرمان انجام شد و مقام معظم رهبری در دو نوبت از مدل اجرا شده در قلعه گنج نام برده‌اند.

وی با بیان این‌که تا امروز ۲۱ موسسه ملی، استانی و دانشگاهی مانند مدل قلعه گنج را در شهرستان‌های مختلف استان کار را آغاز کرده‌اند، تصریح کرد: منابع محدود است و روند اجرای پروژه ها ۱۰ ساله است و پس از سه سال از قلعه گنج حرف می‌زنیم و کارهای معین اقتصادی به‌تدریج انجام می‌شود.

رزم‌حسینی با اشاره به این‌که تا امروز هیچ دروغی به مردم و مسئولان نگفته‌ام و هر جا که نمی‌توانسته‌ام کاری انجام بدهم، صادقانه بیان کرده‌ام، گفت: استان کرمان این ظرفیت‌ها را داشته و این شرکت‌ها و موسسات حضور داشته‌اند اما چرا کار انجام نشده است؟

نماینده عالی دولت در استان کرمان افزود: جلسات اقتصاد مقاومتی را مرتب برگزار می‌کنیم و به اذعان همه وزراء کرمان رتبه اول را در اجرای اقتصاد مقاومتی کشور دارد و در حوزه سلامت، استان ما رتبه نخست کشور را به دست آورد.

وی افزود: همه ائمه جمعه، نمایندگان، کارآفرینان و سرمایه‌گذاران در این مسیر نقش داشته‌اند و مدیران استان همراهی و همکاری خوبی تاکنون داشته‌اند.

رزم‌حسینی تصریح کرد: ۷۶ هزار میلیارد تومان تفاهم‌نامه سرمایه‌گذاری در استان کرمان امضاء شده و می‌خواهیم بگوئیم اگر پایه اقتصادی مردم را تقویت کنیم، نظام اسلامی ایران استمرار پیدا می‌کند و نباید سیاه‌نمایی کرده و بگوئیم کاری انجام نشده است.

وی تصریح کرد: در سه سال و نیم گذشته ۳ میلیارد دلار تأمین سرمایه خارجی را در پروژه‌های مختلف داشته‌ایم و زمانی که فضای وحدت باشد، دعوای سیاسی نباشد، چنین توفیقاتی برای استان به وجود می‌آید.

استاندار کرمان با بیان این‌که پارسال  32 هزار و ۸۰۲ شغل در استان کرمان ایجاد شده که از متوسط ایجاد شغل بعد از انقلاب در استان بیشتر بوده است، افزود: نرخ مشارکت استان کرمان در این دوره ۴٫۱ درصد افزایش پیدا کرده و طی سه سال و نیم گذشته با بهره‌برداری از پروژه‌های مختلف، ۷۳ هزار و ۸۵۰ نفر شغل ایجاد شده است.

رزم‌حسینی با بیان این‌که در صنعت خودروسازی طی سال گذشته ۹۹ هزار دستگاه خودرو در استان کرمان تولید شد که ۱۳۵ درصد در این دوره رشد داشته است، افزود: ۲۵۱ هزار مترمربع تولید فرش در استان در سال قبل صورت گرفته که ۶۷ درصد رشد داشته و برخی پروژه‌های صنعتی و معدنی نیز از دولت‌های قبل بوده که در این دوره تکمیل و بهره‌برداری شده است.

استاندار کرمان گفت: ۳۸۳ روستا در این دوره گازرسانی شد و شهرها و روستاهای زیادی در حال گازرسانی است و هم‌اکنون در استان کرمان هیچ روستای بالای ۲۰ خانوار بدون برق نداریم ضمن آن‌که تیرماه امسال بزرگ‌ترین نیروگاه خورشیدی کشور را با ۲۰ مگاوات در بخش ماهان افتتاح خواهیم کرد.

رزم‌حسینی تصریح کرد: ۹۵ هزار گردشگر خارجی طی سه سال گذشته به استان کرمان آمده‌اند که با ورود این گردشگران اشتغال زیادی ایجاد می‌شود و تاکنون ۳۰۰ گردشگر خارجی در قلعه گنج اقامت داشته‌اند.

وی از سفر وزیر بهداشت به استان کرمان خبر داد و تصریح کرد: فردا بیمارستان‌های سیرجان، رابر، کوهبنان و مرکز اورژانس کرمان با حضور وزیر بهداشت افتتاح خواهند شد.

استاندار کرمان گفت: در این سه سال ۱۸۰۰ تخت بیمارستانی به ظرفیت بیمارستان‌های استان اضافه شده و یا در حال تکمیل است.

وی با تأکید بر این‌که ادعا نمی‌کنیم که کاستی و مشکلات وجود ندارد اما مشکلات به دلیل این است که نتوانسته‌ایم کارآمدی خود را در حوزه اقتصادی ثابت کنیم، تصریح کرد: اگر درایت نماینده ولی فقیه در استان و همدلی و وحدتی که وجود دارد، نبود، هیچ‌کدام از کارهای صورت گرفته را نمی‌توانستیم انجام بدهیم.

انتهای پیام