تاریخ: ۱۵:۲۱ :: ۱۳۹۶/۰۲/۱۰
افتتاح بانک چشم در شهرک دانش و سلامت علوم پزشکی مشهد

به گزارش راهنمای سفر من به نقل از خبرنگار خبرگزاری دانشجو از مشهد، نشست خبری همایش بین المللی تازه‌های جراحی آب مروارید امروز در بیمارستان خاتم‌الانبیاء مشهد از مراکز تحت پوشش دانشگاه علوم پزشکی مشهد با حضور مسئولان و اساتید چشم‌پزشکی برگزار شد.   علی اکبر درخشانی، در این نشست از برگزاری سمینار بین‌المللی تازه‌های […]

به گزارش راهنمای سفر من به نقل از خبرنگار خبرگزاری دانشجو از مشهد، نشست خبری همایش بین المللی تازه‌های جراحی آب مروارید امروز در بیمارستان خاتم‌الانبیاء مشهد از مراکز تحت پوشش دانشگاه علوم پزشکی مشهد با حضور مسئولان و اساتید چشم‌پزشکی برگزار شد.

 

علی اکبر درخشانی، در این نشست از برگزاری سمینار بین‌المللی تازه‌های چشم‌پزشکی در مشهد، خبر داد و  با اشاره به این نکته که بیمارستان خاتم‌النبیاء مشهد سالیانه کنگره و سمینارهایی در زمینه ارائه خدمات چشم‌پزشکی در سطح ملی و بین‌المللی برگزار می‌کند، گفت: امسال نیز سمیناری با عنوان« تازه‌های جراحی آب مروارید» در سطح بین‌المللی به مدت سه روز در مشهد برگزار می‌شود.

 

وی، با اشاره به این نکته که سمینار «تازه‌های جراحی آب مروارید» روز سوم خرداد ماه امسال در هتل پردیسان مشهد، شروع و تا پنجم ادامه خواهد داشت، بیان کرد: این اولین سمینار بیمارستان خاتم‌الانبیاء مشهد در زمینه تازه‌های جراحی آب مروارید است که در سطح بین‌المللی برگزار می‌شود.

 

رئیس بیمارستان خاتم‌الانبیاء مشهد، خاطرنشان کرد: در این سمینار اعضای هیئت علمی دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور و تعدادی میهمان خارجی شرکت می‌کنند، در کنار این سمینار همچنین چهارمین سمینار« جراحان فوق تخصص قرنیه چشم» نیز برگزار خواهد شد.

 

وی با بیان این مطلب که آب مروارید بیماری شایعی در جهان و کشورمان است، گفت: با توجه به این امر نیاز است که اطلاعات متخصصان چشم پزشکی در زمینه جراحی آب مروارید به روز باشد، بنابراین همایش‌هایی در سطح ملی و بین‌المللی برگزار می‌شود.

 

درخشانی متذکر شد: امسال همایش تازهای جراحی آب مروارید، در سطح بین‌المللی برگزار می‌شود و با استقبال خوب اساتید دانشگاه‌ها و شرکت‌های تجهیزات چشم‌پزشکی داخلی و خارجی مواجه شده است.

 

رئیس بیمارستان خاتم‌الانبیاء مشهد، به این نکته که این سمینار سه سخنران از کشورهای آلمان، امریکا و مکزیک دارد، اشاره کرد و گفت:  300 تا ۵۰۰ نفر در سمینار بین المللی« تازه‌های جراحی آب مروارید» شرکت می‌کنند.

 

وی افزود: در این سمینار دو هزار چشم‌پزشک و ۱۰۰میهمان خارجی نیز حضور دارند، همچنین تعدادی مقاله در زمینه بیماری آب مروارید و جراحی آن به دبیرخانه سمینار ارسال شده که اکنون در حال داوری است.

 

درخشانی در خصوص بیماری آب مروارید چشم، گفت: آب مروارید کدورت عدسی طبیعی چشم و شایع‌ترین بیماری جهان است، وضعیت این بیماری در ایران مانند اروپا است و عمل جراحی  این بیماری در کشور در سطح کشورهای پیشرفته دنیا صورت می‌گیرد.

 

وی، خاطرنشان کرد: این بیماری بیشتر افراد بالای ۶۰ سال را مبتلا می‌کند و به ندرت در کودکان نیز مشاهد می‌شود که ممکن است تعدادی از آنان مادرزادی باشد.

 

رئیس بیمارستان خاتم‌الانبیاء مشهد، با اشاره به این موضوع که بیماری آب مروارید خطرناک نیست، متذکر شد: این بیماری درصد پایینی دارد که تبدیل به آب سیاه و نابینایی شود که در این صورت با عمل جراحی بینایی فرد باز خواهد گشت.

 

درخشانی، تاکید کرد: امروز دسترسی به خدمات چشم پزشکی بسیار شده بنابراین درصدی کمی وجود دارد که بیماری آب مروارید به نابینایی تبدیل شود.

 

وی، در ضمن سخنان خود از افتتاح بانک چشم در شهرک سلامت مشهد خبر داد و گفت:  بعد از بانک چشم تهران این دومین بانک چشم مجهز کشور است که طراحی آن در سطح کشورهای پیشرفته در این خصوص می‌باشد و تجهیزات آن به روز است.

 

رئیس بیمارستان خاتم‌الانبیاء مشهد، خاطرنشان کرد: این بانک چشم که بیشتر در زمینه قرنیه فعالیت دارد، فقط به بیماران مشهد خدمات ارائه نمی‌کند، بلکه سایر شهرهای کشور را نیز پوشش می‌دهد.

 

درخشان در ادامه سخنان خود، به این موضوع که بیمارستان خاتم الانبیاء یکی از مجهزترین بیمارستان‌های شمال شرق کشور است، اشاره کرد و گفت:  تعداد مراجعین این بیمارستان در سال ۹۵ در بخش بینایی سنجی ۲۴ هزار، درمانگاهی۱۵۲ هزار و در اورژانس ۱۰۰ هزار نفر بوده  است.

 

وی، افزود: با وجود ۱۶ پزشک فوق تخصص در بیمارستان ۳۹ هزار عمل جراحی در سال ۹۵ انجام شد.

 

رئیس بیمارستان خاتم‌الانبیاء مشهد، بیان کرد: این بیماررستان ۱۶۴ تخت خوابه است و با توجه به سطح بالای ارائه خدمات به بیماران، تمامی تخت‌ها پر هستند که تلاش داریم که تا پاییان سال ۱۲۸ تخت دیگر به آن اضافه کنیم.

 

درخشانی، با بیان این که این بیمارستان هفت اتاق عمل فعال و سه اتاق عمل اورژانسی دارد، خاطرنشان کرد: در نظر داریم، که تا پایان سال ۱۲ اتاق عمل دیگر اضافه کنیم.

برچسب ها: , ,