گروه: اخبار
تاریخ: ۱۹:۰۵ :: ۱۳۹۶/۰۹/۰۹
اعلام دستاورد های پایانی انتخابات هندوراس به تعویق افتاد/هرناندز فعلا پیشی گرفته است

۲۱ این در حالیست که مقام های هندوراس اواخر روز چهارشنبه گفتند که اظهار دستاورد های پایانی انتخابات رئیس جمهوری این کشور معوقه و ناسرالا نیز اظهار کرده که شمارش آرای دادگاه انتخابات را به رسمیت نمی شناسد. ناسرالا گفت: من این سند را قبل از دگرگونی دستاورد های شمارش آرای دادگاه انتخابات امضا کرده […]

۲۱

این در حالیست که مقام های هندوراس اواخر روز چهارشنبه گفتند که اظهار دستاورد های پایانی انتخابات رئیس جمهوری این کشور معوقه و ناسرالا نیز اظهار کرده که شمارش آرای دادگاه انتخابات را به رسمیت نمی شناسد.

ناسرالا گفت: من این سند را قبل از دگرگونی دستاورد های شمارش آرای دادگاه انتخابات امضا کرده بودم این یک دام هست. طبق توافق با ارگان کشورهای آمریکایی قرار بود به دستاورد های قابل اعتماد و بدون تحولات انتخابات احترام بگذاریم ولی دادگاه انتخابات این سندهای را در دو روز موخر دگرگونی داده هست. ما دستاورد های سامانه متقلب دادگاه انتخابات را به رسمیت نمی شناسیم.

من خواستار واضح سازی از جانب دادگاه انتخابات و ملاحظه از جانب احزاب هستم. هندوراس مستحق این هست.

در همین حال ایالات متحده نیز از مقام های انتخاباتی هندوراس خواست تا هر چه تندتر و بدون هیچ نوع دیرکردی دستاورد های آرای انتخابات رئیس جمهوری روز یکشنبه در هندوراس را ارزیابی و اظهار کند.

وی اضافه کرد: زیاد ارزشمند هست که مقام های انتخاباتی هندوراس بتوانند در محیطی واضح و آزاد و بدون مداخله وظیفه ها خود را انجام دهند. ما از تمامی نامزدها قصد داریم تا به این دستاورد های احترام بگذارند.

انتهای پیام