گروه: زنان
تاریخ: ۱۴:۵۹ :: ۱۳۹۶/۰۸/۲۴
اعلام آمادگی برای ساخت واحد های مسکونی برای زلزله زدگان/ توان داریم حلقه وصلی برای تعاونی های خانه باشیم

ماشاءالله عظیمی، دبیرکل اتاق تعاون ایران در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری فارس، در جواب به این سؤال که برای مقاوم‌سازی خانه و علاوه بر این ساخت مسکن‌های مقاوم روستایی چه کارهایی ضروری هست انجام داد، بیان داشت: در طول ۱۲سال سابق قسمتی از خانه روستایی با همت بنیاد خانه و عرضه تسهیلات نظام بانکی […]

ماشاءالله عظیمی، دبیرکل اتاق تعاون ایران در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری فارس، در جواب به این سؤال که برای مقاوم‌سازی خانه و علاوه بر این ساخت مسکن‌های مقاوم روستایی چه کارهایی ضروری هست انجام داد، بیان داشت: در طول ۱۲سال سابق قسمتی از خانه روستایی با همت بنیاد خانه و عرضه تسهیلات نظام بانکی بهسازی شده هست که با مسرت مسکن‌هایی که از طریق کمیته امداد ساخته شده، برخورداری پایداری مطلوبی بوده هست.

دبیرکل اتاق تعاون ایران اهتمام کرد: اتاق تعاون ایران آمادگی دارد تا حلقه وصلی بین اتحادیه‌های تعاونی و تعاونی‌های خانه کشور باشد؛ به عبارت دیگر از مسیر تعاونی‌های دهیاری که تعاونی‌های فعالی نیز می باشند، مشارکت ضروری را انجام دهد.

وی اضافه کرد: این آمادگی نیز وجود دارد که خانه‌های تند و قابل مونتاژ برای مستقر کردن تند حادثه‌دیدگان ساخته شود؛ این مسکن‌ها را می‌توان با در نظر گرفتن متوسط  ابعاد ۵۰ متر و استعداد مونتاز و دمونتاژ و مصالح قابل انعطاف و کم وزن احداث کرد.

وی اضافه کرد: اتاق‌های تعاون در استان‌های حادثه‌دیده ازجمله کرمانشاه را فعال کردیم تا کانونی برای جذب کمک‌های از جانب مردم و تعاونگران ایران گرامی اسلامی باشند.

دبیرکل اتاق تعاون ایران در مورد ضرورت پشتیبانی از تعاونی‌های آسیب‌دیده در استان کرمانشاه، عنوان کرد: منتظر عرضه آمارهای دقیق از اتاق تعاون کرمانشاه هستیم تا اموری متناسب انجام شود؛ البته دولت هم برنامه‌های جدی برای پشتیبانی از اکتساب و اموری تعطیل‌شده در اثر سانحه را دارد و در این خصوص اتاق تعاون در کنار دولت و دستگاه‌های امداد رسان در خدمت آسیب‌دیدگان هست.

این مقام مسئول، اهتمام کرد: علاوه بر این به دنبال فرمان ریاست اتاق تعاون ایران، ستادهای جذب کمک‌های از جانب مردم در اتاق های استان‌ها و اتحادیه‌های سراسری احداث شده تا اقلام مورد احتیاج به مناطق سانحه دیده ارسال گردد.