تاریخ: ۲۳:۵۰ :: ۱۳۹۵/۱۱/۱۲
اعزام ۳۴۵ مبلغ به مناطق محروم خراسان جنوبی/ لزوم توجه به دستاوردهای انقلاب اسلامی

حجت‌الاسلام علی کوثری‎نیا امروز در گفت‌‎وگو با خبرنگار فارس در بیرجند، با اشاره به اینکه سازمان تبلیغات اسلامی در راستای اجرای وظایف خود در مناسبت‌های مختلف سال نسبت به اعزام مبلغ به نقاط مختلف اقدام می‌کند، اظهار داشت: روحانیون مستقر زیر نظر اداره کل تبلیغات اسلامی در برگزاری مراسم ایام الله دهه فجر همکاری می‌کنند. […]

حجت‌الاسلام علی کوثری‎نیا امروز در گفت‌‎وگو با خبرنگار فارس در بیرجند، با اشاره به اینکه سازمان تبلیغات اسلامی در راستای اجرای وظایف خود در مناسبت‌های مختلف سال نسبت به اعزام مبلغ به نقاط مختلف اقدام می‌کند، اظهار داشت: روحانیون مستقر زیر نظر اداره کل تبلیغات اسلامی در برگزاری مراسم ایام الله دهه فجر همکاری می‌کنند.

وی با اشاره به اینکه مبلغان اعزامی از ۱۲ الی ۲۲ بهمن‌ماه به مدت ۱۱ روز در مناطق محروم شهری و روستایی حضور می‌یابند، اضافه کرد: مبلغان اعزامی طی این مدت در مراکز آموزشی، فرهنگی، مساجد، حسینیه‌ها و هیئات مذهبی به امور فرهنگی و تبلیغی می‌پردازند.

مسؤول امور مبلغین اداره کل تبلیغات اسلامی خراسان جنوبی از اعزام ۳۴۵ مبلغ بومی و غیر بومی اعزامی از استان‌های قم و خراسان رضوی به مناطق محروم استان خبر داد و گفت: محور سخنرانی روحانیون و مبلغین تبیین دستاوردهای انقلاب اسلامی است و تبیین اندیشه‌های امام خمینی(ره) است.

کوثری‌نیا استکبار، ترویج سبک زندگی اسلامی با الگوپذیری از سیره پیامبران(ص)، پیاده کردن منویات مقام معظم رهبری، بیان احکام دینی و شرعی، برگزاری گفتمان‌های دینی در مدارس با موضوع انقلاب اسلامی، اقامه نماز جماعت، تأکید بر لزوم افزایش جمعیت، برگزاری جلسات پرسش و پاسخ پیرامون پیروزی انقلاب اسلامی، احیای امر به معروف و نهی از منکر و اقتصاد مقاومتی را از برنامه‌های مبلغین اعزامی ذکر کرد.

این مطلبو از دست ندید!  سقوط جوان ۲۰ ساله حدود پل طبیعت در اتوبان مدرس

وی روشنگری و تبیین واقعیت‌ها را از وظایف مبلغان ذکر کرد و بیان داشت: باید دستاوردهای انقلاب اسلامی برای آحاد جامعه به ویژه قشر جوان که زمان انقلاب اسلامی را درک نکرده‌اند تبیین شود و این مهم بر دوش روحانیت است.

مسؤول امور مبلغین اداره کل تبلیغات اسلامی خراسان جنوبی به نقش مبلغان در پیشبرد اهداف و پیروزی انقلاب اسلامی اشاره کرد و توضیح داد: روحانیت نقش مهمی در پیروزی انقلاب اسلامی داشتند  بنابراین انقلاب اسلامی با تلاش‌های خستگی ناپذیر امام خمینی(ره)، خون شهدا و ایثارگری‌های روحانیت به پیروزی رسید.

کوثری‌نیا روحانیت را پاسدار دفاع از آرمان‌های انقلاب اسلامی دانست و تصریح کرد: پاسخ‌گویی به سؤالات و شبهات شرعی، حمایت از ملت‌های مظلوم، اهمیت انسجام امت اسلامی، ظلم ستیزی و مبارزه با استکبار، حضور پرشور مردم در راهپیمایی ۲۲ بهمن، کاهش مصرف انرژی و تحکیم خانواده را از دیگر برنامه‌های تبلیغی مبلغان ذکر کرد.