تاریخ: ۱۸:۴۳ :: ۱۳۹۶/۰۲/۱۶
اعزام ۲۰۰ مددجوی زیارت اولی استانبوشهر به مشهد مقدس

به گزارش راهنمای سفر من به نقل از شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از گام نیوز؛ مدیر کل کمیته امداد استان بوشهر در حاشیه مراسم اعزام کاروان ۲۰۰ نفری از مددجویان تحت حمایت این نهاد به مشهد مقدس،گفت: اولویت اعزام در طرح شوق زیارت برای مددجویانی است که تاکنون موفق به زیارت امام […]

به گزارش راهنمای سفر من به نقل از شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از گام نیوز؛ مدیر کل کمیته امداد استان بوشهر در حاشیه مراسم اعزام کاروان ۲۰۰ نفری از مددجویان تحت حمایت این نهاد به مشهد مقدس،گفت: اولویت اعزام در طرح شوق زیارت برای مددجویانی است که تاکنون موفق به زیارت امام رضا(ع) نشدند  و در این مرحله ۲۰۰ مددجوی تحت حمایت به پابوس ثامن الحج(ع) مشرفمی شوند.

وی با اشاره به اینکه کمیته امداد به منظور ارتقاء سطح فرهنگ دینی و اسلامی مددجویان طرح‌های مختلفی را اجرا می‌کند، گفت: در برنامه های سفر معنوی کاروانهای زیارت بارگاه ملکوتی امام هشتم (ع) برگزاری جلسات آموزشی و مذهبی در دستور کار این کاروانها است.

لطفی بهره گیری شایسته  از سفرهای زیارتی را با اهمیت خواند و افزود: نفس قرارگرفتن در اماکن متبرکه موجب آرامش درونی است و اگر این سفر های معنوی با علم ومعرفت انجام شود آثار و برکاتی جسمانی و معنوی برای افراد به همراه خواهد داشت.

مدیر کل کمیته امداد استان بوشهر آشنایی با سیره عملی و سجایای اخلاقی ائمّه معصومین(ع)، تقویت باورهای دینی و روحیه معنوی خانواده‌های تحت حمایت،سبک زندگی اسلامی،شرکت درفعالیت‌ها و برنامه‌های جمعی را از اهداف اجرای اعزام مددجویان تحت حمایت کمیته امداد به اماکن مذهبی عنوان کرد.

وی  با بیان اینکه هم اکنون مددجویان زیادی هستند که به دلیل بنیه اقتصادی ضعیف،شوق زیارت عتبات عالیات ،مشهد مقدس و حرم حضرت معصومه(س) در دل آنها مانده است، گفت: کمیته امداد استان تمام اهتمام لازم را برای جمع آوری کمک های مردمی ازخیرین، حامیان طرح اکرام و مؤسسات خیریه به منظور تأمین کمک هزینه زیارت مددجویان به کار گرفته است و امیدواریم در سال پیش رو هیچ مددجویی نباشد که به دلیل مشکلات مالی نتواند به زیارت اماکن مذهبی برود.

لطفی همچنین از اعزام ۱۹۰ مددجوی دیگر در آینده ای نزدیک به شهر مقدس قم برای زیارت حرم حضرت معصومه(س)  خبر داد و افزود: اعتبار پیش بینی شده برای اعزام این تعداد مددجو ۶۵۰ میلیون ریال برآورد شده است که از محل اعتبارات امدادی و دولتی پرداخت می شود.

وی در پایان خاطر نشان کرد: در ۱۲ ماهه سال گذشته  بیش از ۴ هزار ۸۷۹  نفر مددجو در قالب طرح شوق زیارت به کربلا، مشهد مقدس و شهر مقدس قم اعزام شدند.