اعزام ۱۲۰ دانش‌آموز و فرهنگی خراسان جنوبی به عتبات عالیات

0
اشتراک

اعزام ۱۲۰ دانش‌آموز و فرهنگی خراسان جنوبی به عتبات عالیات

به گزارش راهنمای سفر من به نقل از خبرگزاری فارس از بیرجند، علی نورمحمدی صبح امروز در کنفرانس خبری کمیته فرهنگیان و دانش‌آموزی ستاد دهه فجر انقلاب اسلامی خراسان جنوبی اظهار داشت: این کمیته با هدف برنامه‌ریزی برای فعالیت‌ها و برنامه‌های آموزش و پرورش به مناسبت دهه فجر تشکیل شده است.

وی تصریح کرد: جامعه هدف این کمیته شامل ۲ هزار و ۴۰۰ آموزشگاه، ۱۴ هزار فرهنگی و ۱۵۵ هزار دانش‌آموز است.

رئیس اداره فرهنگی، هنری و اردویی آموزش و پرورش خراسان جنوبی با اشاره به اینکه به مناسبت ایام دهه مبارک فجر ۳۲۰ عنوان برنامه شاخص توسط کمیته فرهنگیان و دانش‌آموزی استان برای اجرا در مدارس استان برنامه‌ریزی شده است، افزود: این برنامه‌ها با نواختن گلبانگ انقلاب و گلباران تمثال امام(ره) در سراسر مدارس استان آغاز می‌شود.

نورمحمدی با بیان اینکه دو کمیته دانش‌آموزی و فرهنگی در دهه مبارک فجر در استان فعالیت می‌کنند، اضافه کرد: تشکل‌های دانش‌آموزی شامل بسیج، هلال احمر، انجمن‌های اسلامی و سازمان‌های دانش‌آموزی بوده که برنامه‌های ستاد دهه فجر در بین این تشکل‌ها برنامه‌ریزی شده است.

وی به برنامه‌های بسیج دانش‌آموزی به مناسبت دهه فجر اشاره کرد و گفت: برگزاری یادواره شهدای دانش‌آموزی، برگزاری نهضت ما زنده‌ایم ویژه مدارس دخترانه و برگزاری حلقه‌های صالحین با محوریت شخصیت امام(ره) از جمله این برنامه‌ها است.

رئیس کمیته فرهنگی و دانش‌آموزی ستاد دهه فجر استان یادآور شد: برپایی پنجمین نمایشگاه مدرسه انقلاب، آیین تجلیل از مادران آسمانی، پویش دانش‌آموزی استکبارستیزی، برگزاری نهمین جشنواره نشریات و رسانه دانش‌آموزی و چهارمین پاسداشت زن مجاهد انقلابی از برنامه‌های پیش‌بینی شده و قابل اجرا توسط اتحادیه‌های دانش‌آموزی در استان است.

نورمحمدی تصریح کرد: برگزاری همایش یاوران اسلام با حضور پیشتازان، اعزام دو کاروان دانش‌آموزی و یک کاروان فرهنگی به تعداد ۱۲۰ نفر به عتبات عالیات، برگزاری دوره آموزشی ویژه خبرنگاران پانا و رابطان فرهنگی، برگزاری دوره دوم اردوگاه‌های گردشگری تشکل سازمان دانش‌آموزی، اجتماع بزرگ محیط‌یاران و اعزام گروه ویژه تشکیلاتی یاوران انقلاب به تعداد ۲۲ نفر به تهران از برنامه‌های سازمان دانش‌آموزی استان است.

وی به برنامه‌های بخش هلال احمر دانش‌آموزی اشاره کرد و افزود: برگزاری همایش مربیان دادرس، برگزاری مسابقه دادرس ویژه دانش‌آموزان دختر و پسر به میزبانی قاین، برگزاری جشنواره ورزشی خواهران ویژه اعضای هلال احمر در نهبندان، برپایی نمایشگاه و بازارچه صنایع دستی، برگزاری همایش آموزشی امداد در فردوس، رونمایی از تولید سرود اسلامی، برگزاری مسابقات مختلف فرهنگی و وبلاگ‌نویسی در مدارس استان، برپایی نمایشگاه ویژه‌نامه روزشمار انقلاب در برخی از مدارس بیرجند، برگزاری آزمون هماهنگ تفسیر قرآن ویژه فرهنگیان با حضور بیش از ۳ هزار نفر، اعزام بیش از یک‌هزار دانش‌آموز در قالب کاروان های راهیان نور به مناطق عملیاتی هشت سال دفاع مقدس و برگزاری جشن تکلیف برای حدود ۶ هزار دانش‌آموز استان از دیگر برنامه‌های کمیته فرهنگیان و دانش‌آموزی ستاد دهه فجر انقلاب اسلامی استان است.

نورمحمدی خاطرنشان کرد: در دوران انقلاب خراسان جنوبی چهار شهید دانش‌آموزان شهیدان خاکشور، سندروس، سورگی و میری را تقدیم انقلاب کرده است.

0
موفقیت

موفقیت از آن شماست

راه کار های نو برای رسیدن به موفقیت
کلیک کنید
تبلیغات

محل تبلیغ شما

تبلیغات

مطالب مرتبط

ارسال دیدگاه

لطفا دیدگاهتان را مرتبط با مطلب بالا ارسال نمایید، پر کردن فیلد های ستاره دار الزامی می باشد.