تاریخ: ۴:۴۱ :: ۱۳۹۷/۰۹/۱۴
اعجاز رنگ های پاییزی هم به مدد «صنعت ورشکسته گردشگری» خراسان شمالی نیامد+ عکس ها

– خبر ها استانها – به گزارش راهنمای سفر من به نقل از خبرگزاری تسنیم از بجنورد٬ ٬ رنگ‌های زیبای فصل پاییزی٬ تصویرهایی اعجاز انگیز را در طبیعت بکر و زیبای خراسان شمالی خلق کرده‌اند. این در حالی هست که میزان گردشگری و ورود مسافران در فصل پاییز و زمیتان به دلیل نبود ابزارها مناسب […]

– خبر ها استانها –

به گزارش راهنمای سفر من به نقل از خبرگزاری تسنیم از بجنورد٬ ٬ رنگ‌های زیبای فصل پاییزی٬ تصویرهایی اعجاز انگیز را در طبیعت بکر و زیبای خراسان شمالی خلق کرده‌اند. این در حالی هست که میزان گردشگری و ورود مسافران در فصل پاییز و زمیتان به دلیل نبود ابزارها مناسب گردشگری در خراسان شمالی بشدت کاهش داشته و در بعضی از مواقع به صفر می‌رسد.

تهی بودن مکان‌های گردشگری استان هم چون بش‌قارداش و باباامان و سایر اماکن دیدنی شهرهای متفاوت خراسان شمالی در این فصل٬ بسته بودن اندک مسافرخانه‌های بجنورد و سایر شهرها٬ بازار ساکت چند هتل موجود در مرکز استان و صدای خلوت کسادی در رستوران ها و مکان‌های مسافرپذیر خراسان شمالی٬ حکایت از تعطیلی گردشگری در فصل‌های سرد سال در استان چهار فصل خراسان شمالی هست.

ورود و ماندگاری مسافر در یک منطقه احتیاج به توسعه زیرساخت‌های گردشگری استان دارد. سوژه ای که سال‌هاست مسئولین استان به آن اشاره داشته‌اند اما گویا همه تلاش‌ها در حد همین اشارات باقی‌مانده هست.

این مطلبو از دست ندید!  نمایی از طبیعت بهاری در روستای غیاث‌آباد + تصاویر

بجنورد| توسعه گردشگری خراسان شمالی در جستجوی "نمادی" برای شهربجنورد| سفر به "ماسوله" شمال شرق ایران؛ "اسفیدان" نگین گردشگری خراسان شمالی + عکسبجنورد| ضربه‌هایی که از نبود صنعت "حمل و نقل" بر پیکر گردشگری خراسان شمالی وارد می‌شود

در آماری دیگر که جای تامل دارد٬ از بیشتر از ۲ میلیون نفری که در نوروز گذشته برای گردشگری وارد استان شده‌اند٬ منحصرا ۱۲۳ هزار و ۵۳۸ مسافر در مدارس، هتل‌ها، مهمان‌پذیرها، کمپ‌های موقت، پارک‌ها و ۴ هزار و ۱۶۹ نفر در تاسیسات گردشگری و ۱۱۹ هزار و ۳۶۹ نفر در سایر جایگاه ها اقامت داشتند.

طبق این آمار طی سال ۹۳ تعداد ۶۳ نفر، در سال ۹۴ هزار و ۱۵۰ نفر و در سال ۹۵ تا انتهاء مهرماه حدود ۸۰۰ توریست خارجی دراستان داشته‌ایم.

همه این‌ها در حالی هست که مناظر دیدنی خراسان شمالی در تمام فصول سال٬ حجم پذیرش و میزبانی از خیل شگرف گردشگران به استان را دارد اما نبود امکانات٬ استان خراسان شمالی را این این موهبت سرشار اقتصادی٬ محروم ساخته هست.