تاریخ: ۱۷:۴۲ :: ۱۳۹۵/۱۱/۱۲
اعتراضات آمریکا شرایط دلار و بورس‌های جهانی را وخیم کرد

به گزارش راهنمای سفر من به نقل از خبرنگار اقتصاد بین‌الملل خبرگزاری فارس به نقل از راشاتودی، طی روز جاری با توجه به تداوم اعتراضات علیه تصمیمات ترامپ در آمریکا، دلار به سوی ثبت بدترین عملکرد ابتدای سال از سال ۲۰۰۸ تاکنون پیش می‌رود. بورس‌های جهانی نیز بیشترین افت شاخص خود را در ۶ هفته گذشته […]

به گزارش راهنمای سفر من به نقل از خبرنگار اقتصاد بین‌الملل خبرگزاری فارس به نقل از راشاتودی، طی روز جاری با توجه به تداوم اعتراضات علیه تصمیمات ترامپ در آمریکا، دلار به سوی ثبت بدترین عملکرد ابتدای سال از سال ۲۰۰۸ تاکنون پیش می‌رود. بورس‌های جهانی نیز بیشترین افت شاخص خود را در ۶ هفته گذشته تجربه کردند.

اخیراً ترامپ فرمانی را امضا کرده است که به موجب آن ورود اتباع ۷ کشور مسلمان به آمریکا ممنوع شده است.

براساس این فرمان ورود اتباع کشورهای ایران، سودان، عراق، لیبی، سوریه، سومالی و یمن به مدت ۹۰ روز به آمریکا ممنوع شده است. 

پس از آغاز اجرای این فرمان اعتراضات گستره‌ای در شهرهای بزرگ آمریکا به راه افتاده و ادامه دارد.

دلار نیز در برابر ۶ ارز مرجع جهانی افت ارزش را تجربه کرد و بدین ترتیب از ابتدای سال جاری میلادی ارزش ۲ درصد کاهش یافته که بدترین عملکرد این ارز از زمان وقوع رکود اقتصادی در جهان محسوب می‌شود.

شاخص MSCI متشکل از ۴۶ ارز بزرگ جهان نیز ۰٫۱ کاهش یافت. روز گذشته نیز این شاخص ۰٫۶ درصد ریخت که بدترین عملکرد آن در یک ماه و نیم گذشته بوده است.