گروه: بلیط
تاریخ: ۲۱:۵۹ :: ۱۳۹۷/۱۲/۲۳
اعتبارات حوزه سینما، یارانه کتاب و مطبوعات سال آینده افزایش می‌یابد

– اخبار استانها – به گزارش راهنمای سفر من به نقل از خبرگزاری تسنیم از سمنان، علی اصغر کاراندیش مروستی عصر امروز در حاشیه اختتامییه آئین هفته فیلم و عکس در جمع خبرنگاران سمنانی با اشاره به افزایش مطلوب بودجه وزارت ارشاد اظهار داشت: برای سال آینده نیز علاوه بر افزایش بودجه الحاقیه‌ای به تبصره […]

– اخبار استانها –

به گزارش راهنمای سفر من به نقل از خبرگزاری تسنیم از سمنان، علی اصغر کاراندیش مروستی عصر امروز در حاشیه اختتامییه آئین هفته فیلم و عکس در جمع خبرنگاران سمنانی با اشاره به افزایش مطلوب بودجه وزارت ارشاد اظهار داشت: برای سال آینده نیز علاوه بر افزایش بودجه الحاقیه‌ای به تبصره ماده هفت افزوده شده است.

وی افزود: به موجب آن الحاقیه وزارت ارشاد می‌بایست ۱۰ از بهای بلیط کنسرت‌ها را در کلان شهرها دریافت و به حساب خزانه واریز کند و معادل آن را دریافت و صرف امور فرهنگی کند.

اعتبارات وزارت ارشاد محدود است/ جشنواره‌ها تا ۳ ماه آینده هزینه‌های خود را اعلام می‌کنندیک مقام وزارت ارشاد در رشت: مطبوعات کشور در‌ کما‌ هستند

معاون وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی ادامه داد: در سال  آینده بر اساس برآوردهای انجام شده اعتبار خوبی از این طریق به حساب وزارت ارشاد واریز می‌شود که صرف امور فرهنگی به‌ویژه مراکز فرهنگی غیر از مراکز استان‌ها خواهد شد.

این مطلبو از دست ندید!  تغییر ساعت مراکز تفریحی و گردشگری ناژوان اصفهان در ماه مبارک رمضان

کاراندیش مروستی عنوان کرد: پیش‌بینی می‌شود ۱۵۰ میلیارد تومان از محل وصول این اعتبارات به دست آید.

وی با اشاره به اینکه باید محاسبه شود که ۱۰ درصد اخذ وجه بلیط‌ها در کنسرت‌های برگزار شده کلان شهرها چه میزان می‌شود گفت: پیش‌بینی می‌شود رقم ملاحظه‌ای از این محل به دست آید که این میزان اعتبار برای صرف امور فرهنگی در شهرستان‌ها هزینه می‌شود.

معاون پارلمانی وزیر ارشاد بیان داشت: در سال آینده اعتبارات حوزه سینما، یارانه کتاب و مطبوعات نیز افزایش قابل ملاحظه‌ای خواهند داشت.