تاریخ: ۱۴:۳۹ :: ۱۳۹۶/۰۸/۲۴
اضافه وزن ۳۰ میلیون ایرانی/ دچار شدنی ۱۰ درصد مردم به دیابت نوع ۲

وی دنبال کرد: چاقی علاوه بر زمینه سازی برای بروز بیماری های متفاوت کیفیت زندگانی را نیز پایین می آورد. در بسیاری از کشورها چاقی به عنوان بیماری تعبیر می گردد. در ایران ۲۰ درصد کودک ها مبتلا اضافه وزن و چاقی می باشند. در این میان دسترسی ناکافی به محدوده های ورزشی و نداشتن […]

وی دنبال کرد: چاقی علاوه بر زمینه سازی برای بروز بیماری های متفاوت کیفیت زندگانی را نیز پایین می آورد. در بسیاری از کشورها چاقی به عنوان بیماری تعبیر می گردد. در ایران ۲۰ درصد کودک ها مبتلا اضافه وزن و چاقی می باشند. در این میان دسترسی ناکافی به محدوده های ورزشی و نداشتن وقت قدر کفایت من جمله دلایل شیوع زیادتر چاقی در خانم ها هست.

دبیر علمی کنگره پیشگیری از چاقی علاوه بر این گفته بود: با دقت به خرج بالای معالجه چاقی و کم شدن وزن، پیشگیری مقدم بر معالجه هست. به همین سبب همه دستگاه های مسئول ضروری هست در پیشگیری از چاقی جمعیت مشارکت کنند.

اما زاده با اظهار اینکه جراحی برای اشخاصی که مبتلا چاقی مفرط می باشند، ایده می گردد، اهتمام کرد: چاقی سه درجه دارد و کمتر از ۱۰ درصد اشخاصی که مبتلا چاقی درجه ۳ می باشند، احتیاج به جراحی دارند. علاوه بر این کمتر از ۱۵ درصد اشخاصی که مبتلا چاقی می باشند از مسیر جراحی مشکل شان حل می گردد.

دبیر علمی کنگره پیشگیری از چاقی با اشاره به تبلیغ معالجه های غیراصولی چاقی اهتمام کرد: معالجه کلیدی دگرگونی شیوه زندگانی و مشی، افزایش تحرک و گاهی دوا هست. محافظت کم شدن وزن در مریض ها چاق زیاد دشوار هست و به همین سبب آنان گاهی به طرف معالجه های غیراصولی می جریان.

۱۰ درصد مردم دیابت نوع ۲ دارند

به گزارش راهنمای سفر من به نقل از ایسنا، در ادامه این جلسه دکتر علی جنگجو – دبیر علمی این کنگره با اظهار اینکه آمار چاقی در ایران در حال نزدیک شدن به کشورهای غربی هست، گفت: عادات غذایی ما در حال غربی شدن هست و شیوه های سنتی در حال نابود شدن هست.

وی دنبال کرد: معالجه های غیراصولی محتمل هست آمار جراحی را بالا ببرد. گاهی اشخاصی که احتیاجی به جراحی ندارند در نقاطی غیردانشگاهی جراحی می شوند. چاقی یک تهدید هست و فرد را در فراروی بیماری های متفاوتی قرار می دهد. در فعلی عامل کلیدی دیابت نوع ۲ که ۱۰ درصد از جامعه را درگیر کرده، اضافه وزن هست.

دبیر علمی کنگره پیشگیری از چاقی با اشاره به تحمیل خرج معالجه چاقی به سامانه بیمه ای و علاوه بر این خانواده اشخاص چاق اضافه کرد: بیماری های قلبی، کبد چرب و آپنه تنفسی (ایست تنفسی) من جمله آسیب ها چاقی هست.

مریض ها ما پس از معالجه های ناکام به مرکز آکادمیک معالجه چاقی دست یافته اند.

اگر فردی توده بدنی بالای ۴۰ دارد و مسئله های ای به جز چاقی نداشته باشد، مبتلا به چاقی مرضی هست. ..

مبتلا شده اند نیز در گروه چاقی مرضی تشریح می شوند. جنگجو تاکید کرد: چاقی مرضی ضروری هست به سرعت معالجه شود؛ به چه علت که تهدیدهای کشنده ای در توقع فرد هست. در مرکز جراحی چاقی بیمارستان رسول اکرم (ص) ابتدا فرد به پزشکان تغذیه و غدد ارجاع داده شده و در صورت ضرورت جراحی می گردد.

انتهای پیام