گروه: بلیط
تاریخ: ۱۵:۱۴ :: ۱۳۹۷/۰۷/۲۹
اصفهان| جاعل ویزای اربعین در تیران و کرون دستگیر گردید

به گزارش راهنمای سفر من به نقل از خبرگزاری تسنیم از اصفهان به نقل از پایگاه خبری پلیس، سرهنگ علی صادقی اظهار داشت:  ماموران پلیس امنیت عمومی شهرستان تیران و کرون، به دنبال اکتساب خبری مبنی بر اینکه فردی اقدام به مخدوش کردن گذرنامه و صادر کردن ویزای غیرواقعی جهت سفر به کربلای معلی در زمان اربعین […]

به گزارش راهنمای سفر من به نقل از خبرگزاری تسنیم از اصفهان به نقل از پایگاه خبری پلیس، سرهنگ علی صادقی اظهار داشت:  ماموران پلیس امنیت عمومی شهرستان تیران و کرون، به دنبال اکتساب خبری مبنی بر اینکه فردی اقدام به مخدوش کردن گذرنامه و صادر کردن ویزای غیرواقعی جهت سفر به کربلای معلی در زمان اربعین حسینی می‌کند، مبحث به طور مخصوص در دستور کار پلیس جای گرفت.

وی اضافه کرد: بعد از ارزیابی و اطمینان از صحت مبحث مامورین طی سازگاری با مقام قضائی، در یک عملیات ضربتی متهم را در مخفیگاه خود دستگیر و ۲۰ جلد گذرنامه مخدوش و ویزای غیرواقعی کشور عراق را کشف نمودند.

فرمانده انتظامی شهرستان تیران و کرون با بیان اینکه متهم همراه پرونده به منظور کارهای قانونی تحویل مراجع قضائی گردید، خاطرنشان کرد: به تقاضا کنندگان شرکت در پیاده روی اربعین حسینی سفارش می‌کنیم  حتماً اخذ گذرنامه و ویزای سفر خود را از مراجع قانونی پیگیری کنند، در حالتی که با مورد ها مشکوک رو به رو گردیدند حتماً مراتب را از طریق شماره تلفن ۱۱۰ به پلیس گزارش دهند.

کلاهبرداری از طریق فروش اینترنتی بلیت هوایی اربعین 

ریاست پلیس فتای استان اصفهان گفت: فردی که با درج آگهی فروش مخصوص بلیت هوایی اربعین در یکی از شبکه های اجتماعی از شهروندان کلاهبرداری می کرد توسط مامورین پلیس فتا استان شناسایی و دستگیر گردید. 

 سرهنگ سید مصطفی مرتضوی بیان کرد: به دنبال شکایت یکی از شهروندان مبنی بر اینکه در یکی از شبکه‌های اجتماعی مورد کلاهبرداری قرار گرفته است، ارزیابی مبحث در دستور کار کارشناسان پلیس فتای استان اصفهان جای گرفت.

این مطلبو از دست ندید!  بهار ۹۸| اقامت بیش از یک میلیون نفر-شب در استان فارس؛ حافظیه همچنان در صدر بازدیدها

وی گفته بود: فرد شاکی در سخنان خود عنوان کرد، در یکی از شبکه‌های اجتماعی با آگهی فروش بلیت هوایی سفر به کربلای معلی مخصوص اربعین حسینی با نرخ نازل مواجه شدم، من هم بابت خرید بلیت مبلغ ۲۰ میلیون ریال به حساب مالک آگهی ذکر شده واریز کرده و چندین روز در انتظار دریافت آن بودم اما نه فقط بلیتی دریافت نکردم لکن فروشنده نیز دیگر پاسخگوی ارتباط خود نیست.

ریاست پلیس فتای استان اصفهان اضافه کرد: مامورین این پلیس بعد از سخنان شاکی سریعا وارد عمل شده و با ارزیابی های علمی و تخصصی در فضای سایبری توانستند عامل این کلاهبرداری را دستگیر و تحویل مراجع قضائی کنند.

سرهنگ مرتضوی در مورد کلاهبرداری از زوار پیاده روی اربعین در فضای سایبری اخطار داد و گفت: به زوار عزیز سفارش می‌کنیم برای تهیه بلیت به دفاتر هواپیمایی مراجعه و از خرید بلیت از سایت ها و شبکه های اجتماعی اجتناب کنند.

وی با بیان اینکه بعضی تبلیغات که در فضای سایبری با عنوان های سفر فوری، بدون ویزا و ارزان برای اربعین منتشر می‌شود، به‌منظور کلاهبرداری از اشخاص استف گفت: از شهروندان می خواهیم در صورت اطلاع از هرگونه فعالیت مجرمانه در فضای سایبری مبحث را از طریق نشانی پلیس فتا به آدرس www.cyberpolice.ir